IMG4748

با حضور رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی و جمعی از مسئولان شهری و استانی از نشان دبیر خانه ی همایش ارتقاء ایمنی راه در شهرهای شمالی کشور در شهر بندرانزلی پرده برداری شد .

IMG4749

رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی روز پنجشنبه در این همایش بر لزوم تدوین برنامه ریزی عملیاتی برای داشتن جاده های شهری و برون شهری ایمن تاکید کرد.
محمود صفارزاده با اشاره به اینکه ایران به لحاظ ایمنی راه و ترافیک جزء ۱۰ کشور انتهایی جدول جهانی قرار دارد ، گفت: تحلیل وضع موجود ، تعیین اهداف ، ارائه راه حلهای ممکن و واقعی، گزینش بهترین راه حل ، تدوین فهرست فعالیتها و بودجه بندی و در انتها پایش و ارزیابی ،بعنوان مراحل تدوین برنامه ریزی عملیاتی برای برون رفت از شرایط موجود است.

وی در ادامه با واکاوی معنای ایمنی در حمل و نقل افزود: تعریف ایمنی در حمل و نقل یعنی کلیه اقدامها ، ابزار ها و راهکار هایی که به کاهش تلفات ، تصادفات ، خسارات مادی برای کاربران منجر شود .

صفارزاده تصریح کرد: کاربران راه ، طیف معنایی گسترده داشته و شامل رانندگان ، مسافران ، وسایل نقلیه و حتی ساکنان حریم راه است.

IMG4772

رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی ، چالش های کلی ایمنی راه های کشور را در شش دسته طبقه بندی و تصریح کرد : عدم مدیریت یکپارچه در سطح کلان، نحوه مدیریت صحنه تصادف ، لزوم توجه به آموزش ، عدم توجه کافی به فرهنگسازی ، مشکلات پزشکی حین و بعد از سانحه و نداشتن برنامه عملیاتی مناسب از چالش های پیش روی تمامی نقاط کشور بویژه مسیرهای پر تردد و متراکم شهر های شمالی است.

وی اذعان کرد : وجود دور برگردانها و بریدگی های میانی مطالعه نشده ، غیر هندسی و مدیریت نشده ، یکی از در خور اعتنا ترین چالش های جاده های شمالی است.

این استاد دانشگاه ، ترافیک غیر هم سان در جاده های شمال را که شامل تردد ماشین آلات کشاورزی در جاده و استفاده کاری از موتورسیکلت را از نکاتی خواند که بدلیل الزام محلی ، باید در برنامه ریزی های جاده های بین شهری شمال لحاظ شوند.

IMG4780

صفارزاده یکی از مشکلات بارز و مشهود را در جاده های شمال نوع کاربری های حریم راه، عنوان و تصریح کرد : عبور حیوانات اهلی و وحشی ، کافی نبودن علایم و روشنایی ها ، پوشانده شدن علایم راه توسط گیاهان ، دشواری تشخیص محدوده درون شهری و برون شهری برای رانندگان عبوری ، عبور حفاظت نشده عابران پیاده در طول جاده ، دستفروشان کنار جاده و مهمتر از همه فروشگاه های دارای اشراف مستقیم به جاده جملگی موارد حادثه سازی هستند که متاسفانه چشم ها به دیدنش عادت کرده در حالیکه هریک به تنهایی بعنوان عامل کاهش یا عدم ایمنی تلقی می شوند.

ایرنا- لیلا مسروری

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

جوون این شهر

۲۸ شهریور ۱۳۹۳

حاجی دادرس نماینده ی بعدی انزلی هم که تو عکس هست :laugh:

پاسخ

احسان

۲۸ شهریور ۱۳۹۳

کدومشون هستن جوون عزیز؟

پاسخ

سارنگ

۲۸ شهریور ۱۳۹۳

انزلی کلاب از گروه چهار شورا کسی حضور نداشت؟

پاسخ

AnzaliClub

AnzaliClub پاسخ در تاريخ شهریور ۳۰ام, ۱۳۹۳ ۰۲:۱۶:

آقای بدیعی فر، آقای جعفری، آقای سفید روح، آقای آفتابی، خانم خاکپور و خانم نصیری رو دیدیم اما سایر اعضا یا حضور نداشتن و یا اینکه ما موفق نشدیم این عزیزان رو ببینیم.

جوانان متحد انزلی چی

۲۸ شهریور ۱۳۹۳

آیا سودی هم داره این همایش و دبیرخانه که انقدر شلوغش کردن؟؟؟

پاسخ