dscn5259

 

به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، ظهر امروز (پنجشنبه) با حضور مسئولین استانی و شهرستان، مدرسه خیّرساز ۶کلاسه مقطع ابتدایی رحیم موثق با حمایت رحیم موثق و سیمین موقر درمنطقه اداره نوغان بندرانزلی افتتاح و به بهره برداری رسید.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان دراین مراسم به پیشگام بودن شهرستان بندرانزلی در انجام کارهای بزرگ و ماندگار توسط خیرین اشاره کرد و گفت:بسیاری از پروژه های آموزشی این شهرستان به برکت وجود خیرین و نگاه فرهنگی آنها به بهره برداری رسیده است.

مهدی حاجتی افزود: رشد و پرورش انسانهایی بزرگ و دوست دار اهل بیت درکانونی به نام مدرسه که محل عرضه خدمات تربیتی است شکل می گیرد و به گفته مقام معظم رهبری هزینه در مدرسه سازی نوعی سرمایه گذاری است.

وی با بیان اینکه  در سال جاری پروژه های آموزش و پرورش به ارزش ۱۶۰میلیارد ریال  در استان گیلان افتتاح شده است: در هیچ کجا از دنیا مخارج سنگین آموزشی به تنها برعهده آموزش و پرورش نبوده و همواره افرادی هستند که نگاه معنوی به این امر دارند در بخشهای مختلف به مدارس کمک می کنند.

مدیر کل نوسازی مدارس گیلان با اشاره به خدمات آقای موثق و خانم موقر دوخیر مدرسه ساز درشهرستان انزلی اظهار داشت:باوجود مخالفت خیرینی که این مدرسه را ساخته اند، نام این دبستان را به نام آقای موثق نامگذاری نمودیم و  هدف از اینکار این بود که دانش آموزانی که دراین مدرسه تحصیل می کنند با امورخیری که درجامعه اتفاق می افتد بیشتر آشنا باشند.
علی اوسط اکبری مقدم با بیان اینکه  نوسازی و مقاوم سازی ۲۵درصد از مدارس گیلان توسط خیرین مدرسه ساز انجام می شود، تصریح کرد:  امروز تلاش ما براین است که مدارس جدیدی ایجاد کنیم و  همکاران ما در اداره کل مدارس  تلاش می کنند بهترین فضای اموزشی را به دانش آموزان ارائه دهند و این  به برکت وجود خیّرینی است که در این راه یاری گر ما هستند.

وی در پایان از کارکنان مدارس و اولیای دانش آموزان در خواست کرد که نهایت تلاش خود را برای حفظ سلامت امکانات مدارس به کار بگیرند و این مهم را به فرزندان خود نیز آموزش دهند؛ زیرا یکی از معضلات امروزه در امور مدارس عدم نگهداری صحیح از تاسیسات و امکانات مدرسه ها می باشد.

dscn5258 dscn5255 dscn5253 dscn5252 dscn5242 dscn5244 dscn5245 dscn5248 dscn5249

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

وحید حسین زاده

وحید حسین زاده

۲۵ شهریور ۱۳۹۵

من توو این منطقه ی قارویر زندگی میکنم ، به جرات میگم هر کدوم از مسئولای انزلی من جمله شهردار بیاد اینجا گم میشه چون تا حالا پاشونو اینور نذاشتن
این منطقه ی قدیمی یعنی قارویر ضعیف ترین منطقه انزلی از نظز عمران و آبادیه ، نه یه پارکی نه یه درمانگاهی ، اون همه هم زمین بایر افتاده هیچی به هیچی ، آدم شب میاد از اونور رد میشه خوفش میگیره ، من خودم که ساکن اینجام حالم به هم میخوره از اینجا.
۲۰ سال پیش همین بود ۲۰ سال بعدم همینه ، باز خدا پدر مادر این خیرینو بیامرزه اومدن یه چی زدن از اون حالت ترسناک در اومد
از دوستان انزلی کلاب خواهش میکنم یه بار فقط یه سر بزنن اینجا چند تا عکس بگیرن ببینن همه حداقل چقد اینجا ضعیفه از نظر عمران و سازندگی

پاسخ