AC-Logo-Mantaghe-Azad-Anzali

منطقه آزاد انزلی از ظرفیت های بلقوه ای برای سرمایه گذاری نسبت به سایر مناطق آزاد کشور برخوردار است. شما عزیزان میتوانید با دانلود E-Book فرصتهای سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی با فرمت PDF به اطلاعات مناسبی جهت سرمایه گذاری در این منطقه دست یابید.

برای دانلود کتاب اینجا کلیک کنید

منطقه آزاد انزلی کلید تسریع رشد اقتصادی ایران 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

a.n.z

۳ اسفند ۱۳۹۱

مثل اینکه اعتراضات موثر واقع نشده
” به زودی عملیات نصب دروازه ماهی در ورودی شرقی شهر انجام خواهد پذیرفت و بندرانزلی با سیمایی تازه به استقبال مسافران نوروزی خواهد رفت.
تصویر ماکت دروازه ماهی، در عکس ضمیمه خبر آورده شده است. “

پاسخ

مژگان

mojshekan پاسخ در تاريخ اسفند ۵ام, ۱۳۹۱ ۱۲:۴۷:

واقعا متاسفم :-(

Anzali Free Zone

Shahin

۳ اسفند ۱۳۹۱

a.n.z عزیز مرسی برای خبر و عکس، اگر شما فایل پی دی اف ضمیمه همین مطلب رو در خصوص منطقه آزاد مطالعه کنید یکی از تلاش های شورای شهر باید گسترش شهر به سمت منطقه آزاد باشه و وظیفه شورای شهر باید سوق دادن جمعیت شهری به آن سمت باشه تا به منطقه آزاد و اهداف توسعه ش کمک کنه و متقابلن از اون بهره ببره. ولی با طرح هایی از این دست متاسفانه تنها میشه به این نتیجه رسید که هیچ چشم اندازی برای توسعه شهر انزلی در شورای شهر انزلی وجود ندارند. بعنوان مثال برای شروع باید بسیاری از موسسات و سازمانها رو از داخل شهر انزلی خارج میکردند و به آن قسمت منتقل میکردند اما شاهدیم که برای حریم شهر انزلی بدون هیچ چشم اندازی تصمیم گیری شده است.

پاسخ

a.n.z پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۹۱ ۱۸:۲۷:

بله ، همینطور است ، درواقع اینکار یکی از پیش پا افتاده ترین اقدامات برای گسترش محدوده شهری است که با قرار دادن برخی امکانات ضروری ویا خدماتی مانند پلیس +۱۰ ، امکانات ورزشی و درمانی و خدماتی اینکار انجام میشود که در انزلی به هیچ وجه به ان توجه نشده. برای مثال باید تعیین گردد طی ۱۰ سال اینده چه نقاطی جزو شهر خواهند بود بعد نقشه خیابان های ان را طراحی و به سازندگان تذکرات لازم داده شود. ولی وقتی شما به مکانی بسیار زیبا مانند میدان پرستار میروی چنین چیزی را نمیبینی و همه ساختمان ها مسکونی است در صورتی که باید به انها گفته میشد که ساخت و ساز ها با ترکیبی از تجاری ، اداری و مسکونی باشد. یا همین زیباکنار وقتی از شهر ما دور افتاد مرکز نشینان با بردن برخی از امکانان مهم مانند ایستگاه صدا و سیما و همایش های پی در پی قصد در ایجاد وجهه و رسمیت بخشیدن به ان نقطه بودند. متاسفانه مسئولین به فکر گسترش انزلی نیستند و انگار از جای دیگر دستور میگیرند

Anzali Free Zone

Shahin

۳ اسفند ۱۳۹۱

کاملا صحیح میفرمائید و متاسفانه تلخ ترین نکته ساخت دروازه ای به شکل ماهی برای شهری است که القاب و نمادهای بسیار بهتری دارد و آن هم در حالی که بازار فروش ماهی در شهرمان سر و سامانی ندارد و در عوض در مرکز استان بزرگترین پاساژ عرضه ماهی راه اندازی شده است.
ضمنا با اینکه دستور از جای دیگری میرسد کاملا مخالفم. یکی از دلایل پیشرفت رشت شورای شهر رشت بوده است و شاهدیم که مسئولین رشت از مزیت های اقتصادی شهرستان انزلی نتوانسته اند چشم پوشی کنند. کافی است قوانین تقسیمات کشوری را مطالعه کنید تا متوجه شوید بدون درخواست از نهادهایی که خواستگاه مردمی داشته باشند تغییری در تقسیمات کشوری صورت نمیپذیرد.
پس مردم انزلی باید مشارکت بیشتری در انتخابات نهادهای مردمی داشته باشند و به مسائل پیرامون شهر خود اهمیت بیشتری قائل باشند.

پاسخ