80872033-5054757

بندرانزلی – رییس دانشگاه آزاد اسلامی انزلی از برنامه ریزی برای مرکزیت آموزش های فنی و مهندسی گیلان در این شهرستان خبر داد.

ˈمصطفی تاتیناˈ روز چهارشنبه در مصاحبه با ایرنا اظهار کرد: دانشگاه آزاد انزلی با بیش از پنج هزار دانشجو و ۱۷ هزار متر مربع فضای آموزشی و رفاهی به عنوان دانشگاه هدف بزرگترین مجتمع آموزش عالی شهرستان است.

وی خاطرنشان کرد: بیش از پنج هزار دانشجو در ۴۰ رشته این دانشگاه در مقاطع کاردانی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد مشغول به تحصیلند که ۶۵ درصد پسر و بقیه دخترند.

وی افزود: دانشکده فنی مهندسی دانشگاه آزاد انزلی در چهار هکتار مساحت با ۳۲ کلاس در هفت هزار و ۵۰۰ متر مربع فضای آموزشی، هشت آزمایشگاه و کارگاه، سالن غذاخوری با گنجایش یک هزار و ۲۰۰ نفر، سالن همایش با ظرفیت ۲۰۰ نفر، توقفگاه خودرو با ظرفیت ۴۰۰ خودرو مشغول فعالیت است.

تاتینا با اشاره به گذشت ۱۲ سال از تاسیس واحد بندرانزلی گفت: هم اینک درجه واحد متوسط است ولی به زودی بزرگ خواهد شد .

وی خاطرنشان کرد: از سال ۹۰ تا ۹۲ با تلاش های صورت گرفته، تعداد رشته ها از ۳۲ رشته به ۴۰ رشته افزوده شد.

وی هشت رشته افزوده شده را شامل مهندسی معماری ، شهرسازی ( کارشناسی ) ، برق( کارشناسی ) ، کامپیوتر ( کارشناسی ناپیوسته ) ، رباتیک ( کارشناسی ) ، تربیت بدنی و علوم ورزشی ( کارشناسی ناپیوسته) ،مکانیک (کارشناسی ) ، فقه و مبانی حقوق خصوصی ( کارشناسی ارشد) به رشته های قبلی اضافه شدند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی انزلی خاطرنشان کرد: ۹ رشته دیگر شامل دو رشته کارشناسی ارشد (مکانیک ، حقوق ، شیلات ، عمران) و چند رشته کارشناسی ناپیوسته و پیوسته مراحل تصویب نهایی اش را سپری می کند و در آینده نزدیک مصوب و ابلاغ می شود.

وی تعداد اساتید دانشگاه آزاد انزلی را حدود ۲۸۰ نفر شامل ۸۰ عضو هیات علمی تمام وقت با مرتبه استادی ، استادیاری و مربی و نزدیک ۲۰۰ استاد مدعو یا حق التدریسی و تعداد کارمندان را ۹۰ نفر عنوان کرد.

وی تاکید کرد: افزایش کیفیت آموزشی برایمان خیلی مهم بود لذا سعی کردیم این امر را در برنامه هایمان داشته باشیم.

تاتینا افزود : در بحث های پژوهشی، تولیدات علمی مان رشد چشمگیر داشته و با سیاستی که در خصوص استاندارد کردن سرانه کتاب به نسبت دانشجو در پیش گرفته ایم، تا پایان امسال این سرانه به استاندارد واقعی مدنظر وزارت علوم می رسد.

رییس دانشگاه آزاد انزلی ادامه داد: از سال ۹۰ تامین اعتبار و کارهای زیربنایی برای ساخت مسجد و سوله ورزشی انجام شد و در آینده نزدیک ساخت و ساز این دو بخش آغاز می شود.

وی تصریح کرد: مجوز احداث یک ساختمان هفت طبقه با ۴۲ کلاس، کتابخانه و سایت اینترنتی اخذ شده که سال ۹۲ آغاز می شود.

وی در ادامه با اشاره به تجمیع دو ساختمان قبلی در کلویر و مجاورت بازار گیلار به این ساختمان نوساز افزود: ۹۰ درصد کارهای اجرایی ساختمان تمام شده و تنها محوطه سازی و آسفالت محوطه باقی مانده است.

وی خاطرنشان کرد: ساختمان این مرکز با توجه به استانداردهای روز آموزشی طراحی شده و دارای کتابخانه ای کاملا مجهز با بیش از ۴۰ هزار جلد کتاب فارسی ، لاتین ، سالن مطالعه مجزا و سایت اینترنتی است.

به گفته رییس دانشگاه آزاد اسلامی انزلی؛ ارتقای درجه واحد ، افزایش دانشجو ، رشته و توسعه فضای آموزشی از اهداف کلانی است که دنبال می کنیم .

تاتینا یادآور شد: سال ۹۱ همه فضاها را حفظ کردیم و پروژه های نیمه تمام را در مدت ۱۰ ماه به پایان رساندیم .

وی ادامه داد: با اقدامات انجام شده رضایتمندی دانشجویان افزایش پیدا کرد و تعداد دانشجویان انصرافی کمتر شد و در کاهش ترافیک شهر انزلی موثر بوده است.

وی یادآور شد: در جهت حمایت از زیرمجموعه ها یکی از ساختمان ها را برای ارائه آموزش در چهار مقطع دوره های کارشناسی ارشد در اختیار مرکز بین الملل قرار دادیم .

وی تصریح کرد: ساختمان قبلی فنی و مهندسی به مرکز آموزشی فرهنگی سماء اختصاص یافت و با جذب بیشترین دانشجو در استان جزو مراکز بسیار فعال و دارای امتیاز بالاست.

تاتینا اضافه کرد: هم اکنون ۸۵۰ دانشجو در مقطع کاردانی در رشته های کار و دانش، فنی حرفه ای در این مرکز مشغول به تحصیل هستند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد انزلی از مقطع پیش دبستانی تا کارشناسی ارشد به مردم خدمات رسانی می کند، افزود: مدرسه ابتدایی دخترانه با ۴۰ دانش آموز سال ۹۲ شروع به کار کرد و دبیرستان دخترانه نیز هم اکنون با ۱۱۰ دانش آموز مشغول به فعالیت است.

تاتینا خاطرنشان کرد: با وجود تمام مشکلات در سطح کشور به لحاظ کاهش شدید جمعیت دانشجویی سال ۹۱ ، ۴۰ درصد و سال ۹۲ ، ۴۸ درصد، با افزایش رشته های جدید ۸۵۰ دانشجوی جدید در دانشگاه آزاد انزلی و ۳۰۰ نفر در مرکز سماء جذب شد .

وی با اشاره به اینکه در حال اخذ دانشکده فرهنگی آموزشی سماء هستیم، یادآور شد: سال ۹۱ ، ۱۰ هزار متر مربع به فضای آموزشی رفاهی دانشگاه آزاد اسلامی افزوده شد و اکنون در وضع مطلوبی هستیم .

تاتینا خاطرنشان کرد: با انجام مصاحبه علمی و اخلاقی با استادان مدعو و بررسی روند تدریس هیات علمی روند افزایش کیفی تدریس را ادامه خواهیم داد.

وی ادامه داد: با تمام اقداماتی که صورت گرفته هنوز کاستی هایی ناشی از مشکلات مالی وجود دارد که درصدد رفع آن هستیم .

رییس دانشگاه آزاد انزلی دارای مدرک دکترای تخصصی شیلات از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران و عضو هیات علمی تمام وقت دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا با مرتبه استادیاری است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

majid-sh

۱ آبان ۱۳۹۲

خوشبحالشون
زمان دانشجویی ما دانشگاه انزلی کلاساش بیشترش تو دبیرستان کوثر و فردوسی برگزار میشد و یه آزمایشگاه هم نداشت و باید هفته ای یکی دوبار میرفتیم تا دانشگاه گیلان .با اینکه دانشگاه گیلان هم قبول شده بودم و چون حوصله رشت رو نداشتم همین دانشگا انزلی رو رفته بودم.شانس من بود دیگه

پاسخ

مریم لاهوری

۱ آبان ۱۳۹۲

الانم ساختمانشون تکمیل نهایی نشده همچین خوش به حالشون نیست امکاناتش زیر صفره

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آبان ۱ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۲۷:

باز خوبه که دارن قدمهایی بر میدارن، منطقه آزاد انزلی میتونه بهترین دانشگاههای گیلان رو توی خودش جا بده. اگه بودجه ای که واسه بندر کاسپین دور ریختن و حالا کتاب رنج و گنج مینویسن رو میذاشتن برای کارهای زیر بنایی نظیر این به مراتب نتیجه بهتری میگرفتن و به رونق اقتصادی منطقه کمک میکرد.

شهروند اصیل

۱ آبان ۱۳۹۲

آن خشت بود که پر توان زد

پاسخ