80825371-4916510

رییس اداره دامپزشکی بندرانزلی در جلسه توجیهی با اعضای شوراهای روستاها و دهیاران خواستار همکاری هرچه بیشتر اعضای شوراهای روستایی برای مبارزه و پیشگیری از بیماری های دام و طیور شد.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایرنا ،دکتر نوید صفر زاده عصر شنبه در این جلسه خاطرنشان کرد : همکاری و همراهی دهیاران و شوراها با گروه های واکسیناسیون و تشویق و هدایت دامداران به واکسینه نمودن دام های خود و نیز نظارت بر روند این عملیات کارکنان اداره دامپزشکی را بیش از پیش به تلاش برای مبارزه با بیماری ها دلگرم می کند .
وی تصریح کرد: دستیابی به پوشش بالای ۷۵ درصد از اصول موفقیت واکسیناسیون و پیشگیری هدفمند بیماری های دامی و مشترک انسان و دام است لذا آشنایی دهیاران و شورای های روستاها با انواع بیماری های مشترک و انسان و دام و اهمیت مبارزه با این بیماری ها ، شبکه دامپزشکی را در دستیابی به اهداف خود موفق تر می کند.
رییس شبکه دامپزشکی بندرانزلی با اشاره به برنامه های مدون شبکه دامپزشکی گفت: واکسیناسیون علیه بیماری های تب مالت (بروسلوز) ، شاربن (سیاه زخم) ، هاری ، تب برفکی و همپنین انواع تست توبرکولین (سل) ، مالئین (مشمشه اسب) ، و نیز واکسیناسیون نیوکاسل در طیور بومی روستایی در طول سال بنا به نوع واکسن در یک نوبت و در برخی واکسن ها در دو تا سه نوبت هم انجام می گیرد .
وی تصریح کرد : انتظار داریم شوراها و دهیاران در این زمینه کمال همکاری را داشته باشند و نسبت به سلامت و بهداشت افراد و دام های روستاهای حوزه فعالیت خود بیش از پیش احساس مسئولیت کنند و حتی آن را از متولیان امر مثل دامپزشکی مطالبه نمایند و مثلاً اگر مدتی از حضور اکیپ های دامپزشکی در روستاها خبری نبود ، آن را بررسی کنند تا سعی در رفع آن نماییم.
دکتر صفرزاده خاطرنشان کرد : علاوه بر مبحث واکسیناسیون ، تمامی موارد تلفات غیرعادی و مشکوک و هرگونه حمله وحوش و حیوان گزیدگی را به شبکه دامپزشکی شهرستان اطلاع دهند و حتی رأساً موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری کنند.
وی از اعضای شوراها خواست در خصوص بهداشت فرآورده های خام دامی ، تمامی موارد کشتار غیر مجاز دام و عرضه مرغ بصورت زنده فروشی و یا گوشت مرغ بدون بسته بندی بهداشتی را بلافاصله به شبکه دامپزشکی اطلاع دهند .
دکتر صفرزاده یادآور شد: اداره کل دامپزشکی گیلان شماره تلفن ۱۵۱۲ را که در صورت شمارگیری در هر شهرستان ، اداره دامپزشکی آن شهرستان پاسخگو خواهد بود به این موضوع اختصاص داده است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *