در بازی دیشب هفته چهارم لیگ برتر داماش برابر سایپا یک پرچم  به شدت  جلب توجه میکرد . البته نه به لحاظ قوام وعمق و معنا . بلکه به علت پوچ و توخالی بودن آن . به این عکس دقت کنید .

پرچم داماش سایپا

بله. اما لطفا خودتان را کنترل کرده ادامه مطلب را بخوانید . ادامه مطلب …

آخه عزیزان داماشی  فرا متعصب  تیم شما خوب و با کلاس و بافرهنگ و باشعور با داعیه قهرمانی است باشد. هرچه راجبه حال واحوال تیمتان میگویید دربست قبول.اسم گیلان را یدک می کشید باز هم قبول . اما تاریخ را که نمیشود پاک کرد واز نو اختراع کرد.

شما که به کسری از افتخارات باشگاه ملوان نرسیده اید بیش ازاین خود را مورد تمسخر عام و خاص قرار ندهید . هنوز یادمان نرفته باختتان با هشت گل در آزادی به پرسپولیس و ۹ گلی که در مشهد خوردید و  آبروی هرچه فوتبال وغیرت و گیلانی  را بردید.اگر ما نخواهیم شما هویت سازی کنید باید به که بگوییم ؟

جالب توجه شما که وقتی الکترون بودید این ملوان بود که بر فراز فوتبال ایران آقایی می کرد . به اسم انزلی و به کام گیلانی.

به  رتبه ی ملوان و تیمهای پایین تر از ملوان دقت کنید .اگر نمیبینید به آقای گل لیگ دقت کنید . افتخار یعنی این .هرچند شماها چند وقتی است که کر و کور شده اید و جز آنچه که برایتان برنامه ریزی می شود  قبول ندارید . معنی هویت و افتخار با چیزی که شما از آقای خون قرمزی یاد میگیرید زمین تا آسمان متفاوت است .تنها افتخاری که شما برای فوتبال گیلان کسب کرده اید اینهاست .

هفت تریک عنایتی

و همچنین این نتایج فوق درخشان و تاریخی .

ردیف

 

تاریخ

 

مسابقات

 

نتیجه

 

۱

۸ / ۳ / ۱۳۶۹

جام حذفی کشور

پرسپولیس ۷ – استقلال رشت صفر

۲

۱۳ / ۳ / ۱۳۶۹

جام حذفی کشور

پرسپولیس ۲ – استقلال رشت یک

۳

۳۱ / ۵ / ۱۳۷۰

رفت لیگ اول آزادگان

پرسپولیس ۳ – استقلال رشت صفر

۴

۳۰ / ۸ / ۱۳۷۰

جام حذفی کشور

پرسپولیس یک – استقلال رشت صفر

۵

۱۹ / ۹ / ۱۳۷۰

جام حذفی کشور

پرسپولیس صفر – استقلال رشت صفر

۶

۲۳ / ۱۱ / ۱۳۷۰

برگشت لیگ اول آزادگان

پرسپولیس یک – استقلال رشت صفر

۷

۱۸ / ۹ / ۱۳۷۹

رفت لیگ دهم آزادگان

پرسپولیس ۴ – استقلال رشت یک

۸

۲۷ / ۱۲ / ۱۳۷۹

برگشت لیگ دهم آزادگان

پرسپولیس ۴ – استقلال رشت یک

۹

۱۱ / ۱۱ / ۱۳۸۰

رفت لیگ برتر اول

پرسپولیس ۳ – استقلال رشت یک

۱۰

۲۹ / ۲ / ۱۳۸۱

برگشت لیگ برتر اول

پرسپولیس ۲ – استقلال رشت یک

۱۱

۷ / ۶ / ۱۳۸۲

رفت لیگ برتر سوم

پرسپولیس ۸ – پگاه گیلان ۲

۱۲

۲۷ / ۹ / ۱۳۸۲

برگشت لیگ برتر سوم

پرسپولیس صفر – پگاه گیلان صفر

۱۳

۲۴ / ۹ / ۱۳۸۳

رفت لیگ برتر چهارم

پرسپولیس یک – پگاه گیلان صفر

۱۴

۴ / ۲ / ۱۳۸۴

برگشت لیگ برتر چهارم

پرسپولیس ۶ – پگاه گیلان صفر

۱۵

۲ / ۶ / ۱۳۸۶

رفت لیگ برتر هفتم

پرسپولیس ۲ – پگاه گیلان صفر

می شود شما لطف کرده و سعی کنید از این هویت ها برای فوتبال گیلان و شمال در نکنید ؟

ما گیلانی ها به خوبی معنی هویت و افتخار را میشناسیم .به تالار افتخارات فوتبال ایران نگاهی بیاندازید و قهرمانی ها را با دقت ببینید واگر نمی توانید  نگاهی به جدول لیگ برتر امسال بیاندازید . اگر سواد ندارید لا اقل از پدرانتان درباره تاریخ فوتبال گیلان بپرسید و بیش از این خود را سوژه نکنید و آبروی گیلانی ها را نبرید . گویا اینروزها خنده بازار شعبه ای هم در میان هواداران  فوق متعصب داماشی زده است !!!

مرتضی تهران

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

شاهین

۱۷ مرداد ۱۳۹۱

اگه تاریخ و هویت گیلانی رو میخوان با ۹۰ دقیقه فحاشی ثابت کنن باید به مردم ایران حق داد که هر حرفی رو به گیلانی ها نسبت میدن. واقعا تاسف برانگیز هستند. دست هوادارای ملوان درد نکنه که در باب جواب دادن بر نیومدن و اگر شعاری داده شد عده ای با شعار عیبه عیبه عیبه فحش دادن عیبه متوقفشون کردن. باریکلا به غیرت انزلی چی …

پاسخ

Milad

۱۷ مرداد ۱۳۹۱

یه عده آدم بیکار و متوهم نشستن و میگن ” داماش ” هویت گیلانه !!
داماش یه تیم از شهر رشته که اگه بحث هویت باشه ؛ سابقه-ی آتش نشانی آستارا – صنعت چای لاهیجان – شهرداری لنگرود و … خیلی تیم های دیگه ازش بیشتره و توو خود رشت هم سپیدرود نشوندهنده-ی هویت فوتبال رشت بوده و هست و لازم نیست من از عناوینش بگم !
” داماش ” شده یه بهانه که یک سری آدم کم بین و سرشار از توهم وعقده به بهانه-ی فوتبال به روابط بین انزلی و رشت رو به هم بریزن
رشتی فوتبالدوست یا طرفدار “سپیدرود ” هست یا ملوانی . چون ملوان همیشه نماینده-ی گیلان بوده . داماش کجا بوده که حالا بخواد هویت بشه آخه ؟!!!!
فردا پس فردا هم لابذ می نویسن آشپز ” ترش تره و فسنجون و میرزاقاسمی ” اونموقع از پیدایش این هویت تاریخی !!! خبر داده بودند و اتفاقاً داماشی سرسخت بودن !
خودتون رو ضایع نکنید با این پرده های نابجا دوستان ! اول افتخار بدست بیارید و بعداً به عالم و آدم پز بدید !!

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مرداد ۱۷ام, ۱۳۹۱ ۲۱:۰۳:

البته باشگاه گیو بندر انزلی سومین باشگاهی ورزشی توی ایران محسوب میشه.

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مرداد ۱۸ام, ۱۳۹۱ ۰۲:۴۲:

اتفاقا پیشنهاد خوبیه اگه روی پارچه نوشته طرز تهیه میرزا قاسمی و ترش تره و … رو هم آموزش بدن میشن پرچمدار هویت آشپزی گیلان در عرصه ورزش.

۱۷ مرداد ۱۳۹۱

کم کم هواداران محترم این تیم هم دارن بالای صد در صد میشن

پاسخ

داماش گیلان

۱۷ مرداد ۱۳۹۱

باسلام و احترام خدمت مدیریت سایت
در ابتدا یک خسته نباشید عرض می کنم بابت این امری که نوشتید و من فقط پیشنهاد می کنم پرده ای که مورد تمسخر قرارش دادید رو یک بار دیگر بازخوانی کنید.
گفته شده پرچمدار هویت تاریخی گیلان در عرصه ورزش است،یعنی اینکه به تاریخ،فرهنگ و بزرگان گیلان احترام خاصی می گذارد.
فقط چند نمونه اش را خدمت شما عرض می کنم و بعد رفع زحمت می کنم؛
۱-در دو سال پیاپی نوروزبل،عید باستانی گیلانیان از سوی هواداران داماش بزرگداشت قرار گرفت در حالی که حتی این عید جایی در میراث فرهنگی گیلان ندارد پس چه با ارزش است فوتبال بهانه ای برای بزرگداشت این چنین مراسمی باشد
۲-بعد از فوت استاد آواز گیلان،زنده یاد پوررضا در بازی با مس سرچشمه تمام هواداران حاضر در استادیوم شعار پوررضا روحت شاد سر دادند
۳-بعد از اتفاقاتی که در بازی ملوان و شهرداری تبریز افتاد و حتی دوستان عزیز از انزلی هم در بازی با تراکتور به رشت تشریف اورده بودند می تونند شهادت بدهند که شعار زیبای گیلان سرور اذربایجان و گیلانی باغیرت در دیار گیل مردان و گیل زنان طنین انداز شد تا دیگر کسی به اسطوره های گیلان توهین نکند و اما بعدش چگونه هواداران ملوان در بازی هفته بعد خود جواب دادند بماند…
۴-مطمئنا کریم قربانی رو میشناسید،آبروبری در فوتبال نیست که همیشه تیم یک شهر چوب خصوصی بودنش رو خورد!آبرو بردن در این هست بازیگری متولد همین استان در صدا و سیما برود و با شعری که در دوران رضاخان بر علیه اسطوره ی تاریخ گیلان،سردار جنگل سرداده می شد زیر لب زمزمه کند و یا در شبکه اصفهان برود و بگوید اول از لهجه ی گیلکی بدم میامد ولی اکنون فهمیدم راه خوبی برای بدست اوردن درآمد هست.که هواداران داماش هم در بازی های داماش با حرکت های خود به خوبی جواب این توهین را دادند
و …
فقط برای آگهی نویسنده گفتم و همچنین با ارزش پوزش برداشت شما از پلاکارد فوق اشتباه بوده است

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مرداد ۱۷ام, ۱۳۹۱ ۲۱:۱۱:

داماش گیلان عزیز در خصوص بازی تراکتور حق با شماست و حرکات خوبی صورت گرفت که متاسفانه وقتی پای جریمه به میان اومد در همین فضای مجازی و برنامه ۹۰ اتفاقات رو گردن هواداران ملوان انداختن و به انزلی چی ها نسبت دادن.
کریم قربانی رو که من نمیشناسم گویا توی رشت بیشتر طرفدار داره و توی انزلی قربانی جزع قدیمی ها که نداریم جزع مهاجرین هم شاید… هر چی هم راجع بهش گشتیم غیر از سایتهای شما چیزی راجع بهش ندیدم. شما که ادعای فرهنگتون میشه چرا به عنوان یک انسان فرهنگی گیلان قصد سیاهنمایی دارید ؟ شما پرچم دار هویت گیلان هستید یا ۹۰ دقیقه فحاشی رو فرهنگ گیلان میدونید.
ضمنا شما چرا سیروسی رو توی سایتتون مثال نمیزنید که به خاطر مسخره کردن لهجه گیلکی میز غذا چپ کرد و زیر گوش بازیکن تیم ملی زد ؟ و شما داماشی ها ( رشتی ها نه ) شما داماشی های پرچم دار هویت گیلانی چه کردید در قبال سیروس ؟

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مرداد ۱۷ام, ۱۳۹۱ ۲۱:۳۴:

ضمن اینکه ملوان هیچگاه وضعیت مالی خوبی نداشته و فوتبال رشت به لطف ورود بخش خصوص تونسته طی چند سال اخیر خودی نشون بده که هر چند با افت و خیز زیادی همراه بوده ولی ملوان هم در این تبعیض همیشه بیشترین ظلم در حقش روا داشته شده. یعنی شما تنها دلیل موفقیت ملوان رو نیروی دریایی میدونید ؟ یعنی امثال بهمن صالح نیا که با دوندگی و بدبختی کشیدن این تیم رو ساختن و با بی پولی زیر ورزشگاه ابادان خوابیدن تا این تیم رو به لیگ تخت جمشید ببرن به خاطر نیروی دریایی موفق شدن ؟
ضمن اینکه اگر خصوصی بودن رو یک حسن یا یک ضعف به حساب بیاریم انشاا… به خواسته تون رسیده باشید.

مرتضی تهران پاسخ در تاريخ مرداد ۱۷ام, ۱۳۹۱ ۲۱:۵۵:

دوست عزیز متانت شما رو تحسین میکنم .

اما خوشحالم که شما خودتان جواب خودتان را دادید .
میرزا کوچک روی سر ما جا داره برای نام میرزا همیشه سینه سپر کردیم . در عمل نه فقط در حرف . بازی گهر هم جرقه زمانی زده شد که گهریها شعار ضد رشتی “…بابات کیه” سر دادند و عکسالعملش رو هم دیدند و دیدیم . رگ غیرت ما وقتی که بیگانه بین ما روجدا کنه بیرون میزنه .
اما حرف من اینه : چرا هر وقت کسی میخواد از داماش دفاع که حرف از میرزا و دکتر سمیعی و استاد معین و بقیه نامداران رشتی میزنه ؟؟توی این پرده هم هویت و افتخاری که نمیدونیم کجاست رو قرار دادید کنار تاریخ باستانی گیلان .اگه این افتخار سازی نیست پس چیه ؟
آیا کسی وجود داره که بتونه از داماش فوتبالی دفاع کنه و از افتخارات رشت در زمینه های دیگه مایه نذاره ؟

Mojshekan پاسخ در تاريخ مرداد ۱۸ام, ۱۳۹۱ ۰۱:۰۱:

جناب “داماش گیلان” وقتی میگین: “داماشی ها پرچمدار هویت تاریخی گیلان در ورزش اند” یعنی به تاریخ و فرهنگ و بزرگان گیلان احترام خاصی میزارن؟؟؟
چطور و با چه ادبیاتی این جمله رو اینطور مسخره تر از خود جمله معنی میکنی؟ به راستی که همتون ضعف ادبیاتی هم دارین در کنار ضعف فرهنگی!
و اما در جواب مثال شماره سومت! ببین داماشی ما هم خوب یادمونه،بازی با تراکتور خواستین انزلی چیا بیان همراه شما از گیلان حمایت کنن و یه عده فریب خوردن و اومدن! من که اون موقع گفتم نرید اینا همه نقشه س تا خرابکاریاشونو بندازن گردنتون و فردای بازی همه چی یادشون میره همه بهم توپیدن! بعد بازی چی شد؟ نه تنها خرابکاریا گردن انزلیچیا افتادم بلکه تو همه ی بازیای خونگیتون از اون به بعد هرچی لایق خودتون و خونوادتون بود نثار انزلیچیا کردین! هرکی هم اومده بود پشیمون شد و به چیزخوری افتاد…

…. به شما!!!

ramin پاسخ در تاريخ مرداد ۱۸ام, ۱۳۹۱ ۰۶:۰۰:

اقای داماشی عزیر مثلا اروم صحبت کردی که حرفتو بزنی؟
اخرش خراب کردی که!!!!!
((که تماشاگرا با حرکاتشون جوابشو دادن))
پس زات همتون به این فحاشی و جواب دادن دوخته شده!!! من متاسفم برات
ما میگیم دزدی تاریخی و تحریف نکنید
فحاشی و دوگانگی بینمون نباشه ! شما دم از جواب دادنو تلافی کردن میزنید.
بخدا شما افتخارات ندارید. اگه زور نزنید قول میدیم ما هم زیاد بهش فکر نکنیم تا شاید یخورده با زور و پرده نویسی و این جور کارا بتونید جمع کنید ((( افتخارات)))

مهرداد

۱۷ مرداد ۱۳۹۱

ممنون مرتضی جان
اینها تو رشت مدتهاست که بد جور توهم زدند و از این ارجیف زیاد می گن

پاسخ

جاوید آبای

۱۷ مرداد ۱۳۹۱

فقط یبار برواستادیوم رشت تا بفهمی که فرهنگشون زیر سطح آبهای سواحل زیبای انزلیست….سواحلی که ملوان و انزلی چیها بر فرازش پرواز قو رو نگاه میکنن…خجالت بکش و تاریخ گیلانو وارونه نکن

پاسخ

morteza

۱۷ مرداد ۱۳۹۱

به به
چه با کلاس
اقای داماشی
الان میگید پرچم دار ۲ سال دیگه میگید یدک کش افتخارات
این که تابلویه از الان برادر گرامی
بعدشم هیچ ملوانی واسه بازیای شما نمیاد جز همون یه بار که دیدیم ارزش کمک رو هم ندونستید.
این همه حرف زدی فقط تو حرفات دم از ۴تا شعاری که خودتون دادینو ۴تا کار نمادین ۲ سال گذشته حرف زدی.
۵ سال پیش چی بودین
۱۰ سال پیش؟
۱۵ یا ۲۰ سال؟؟؟؟؟؟؟ خوشم میاد واسه اینم دلیل و حرف بیاری دیگه اخرش میشید شمااااااا
زور بزنید اما نه اینجوری

پاسخ

مهران

۱۷ مرداد ۱۳۹۱

از کرانه های دریای کاسپین تا انتهای خلیج فارس فقط یک تیم را دوست میداریم…ملـــــــــــــــــــوان

پاسخ

تالاب انزلی

۱۷ مرداد ۱۳۹۱

آقایان رشتی چرا این کارها رو می کنید که انزلیچی ها مجبور بشن ضایتون کنن؟ ما که با شما کاری نداریم پس به زندگیتون برسین و اینقدر با این جور کارهای مزخرف آبروی خودتون و استان رو نبرین.
معمولا آدمها سعی می کنن به چیزی که ندارن بنازن و شما هم به هویت نداشتتون می نازین.
نکنین این کارو.
عیبه.

پاسخ

تالاب انزلی

۱۷ مرداد ۱۳۹۱

آقای مرتضی تهران
دکتر معین اهل آستانه اشرفیه بودن.

پاسخ

Mory-best پاسخ در تاريخ مرداد ۱۹ام, ۱۳۹۱ ۰۳:۳۳:

عزیز میدونم . اینو باید به کسانی بگی که استاد و امثالهم رو به اسم خودشون مصادره میکنن اسمشو میذارن هویت .

حامد احمدی

۱۷ مرداد ۱۳۹۱

داماشی محترم:
این هایی رو که گفتی افتخار بود
یعنی تشویق استاد پوررضا و گرفتن عید تو فوتبال افتخار به حساب میاد
کریم قربانی هم نمیشناسم این اولین باریه که اسمشو میشنوم

پاسخ

Mory-best پاسخ در تاريخ مرداد ۱۹ام, ۱۳۹۱ ۱۲:۲۳:

کریم قربانی همون بازیگریه که چند تا سریال برای سیروس مقدم بازی کرده . هر جا بازی میکنه میگه ملوانی ام و گیلکی حرف میزنه و گیلکی شعر میخونه . با سر بدون مو و موهای پشت سر سفیدش و صدای خشدارش و هیکل و دماغ بزرگش امکان نداره یکبار دیده باشی و یادت نیاد . . .
تو برنامه زنده رود شعری خوند که عزیزان میگن این شعر بر ضد میرزا خونده شده درصورتی که یک شعر فولکروره که زمانش به خیلی قبل تر از میرزا برمیگرده .
http://s1.picofile.com/file/7463994294/karimqorbani.jpg

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مرداد ۱۹ام, ۱۳۹۱ ۱۴:۵۲:

Ok پس منظور این هنرپیشه است؟ به میری رشتی هنر پیشه هم کم از این وصله پینه ها نچسبوندن. حالا چون گفته من ملوانی ام میگن انزلی چیه یا واقعا انزلی چیه آخه آقای عابدینی پدر فوتبال گیلان :D نطق کردن ملوان خارج از انزلی طرفدار نداره شاید به خاطر همون باشه؟ ضمن اینکه سوالی که پیش میاد اینکه چرا پرچمداران هویت گیلانی شبکه اصفهان رو نگاه میکنن :D اون هم با این گستردگی که بعد بخوان توی استادیوم جواب بدن به کسی!!! پس چرا در مقابل توهین های مختلفی که صورت میگیره عکس العملی دیده نمیشه؟ من یه بار توی صبح بخیر ایران دیدم این مجری سیبیلوئه به اصالت لباس گیلانی که به عنوان زیبا ترین لباس ایران انتخاب شده توهین کرد و میگفت ریشه ایرانی نداره و داشت از سادگی و اصالت لباس بلوچ ها دفاع میکرد.
چرا به این برنامه های بی محتوای شبکه ی پوچ و بی هویت باران کسی گیر نمیده که کسایی که لهجه گیلکی دارن افراد ساده لوح و احمق هستن؟ کاش واقعا واسه تاریخ ارزش قائل بودیم، کسانی که با تحریف تاریخ دنبال هویت بخشیدن به خودشون و زیر سوال بردن تاریخ شهرهای دیگر استان باشن بزرگترین خیانت رو به گیلان کردن. چون واقعا چه فرقی میکنه که معین رشتی باشه یا اهل آستانه، ابراهیم مرادی انزلی چی باشه یا جای دیگه. میرزا ریشه ش به فومن برگرده یا به رشت وقتی دل کسی به حال گیلان و تاریخش بسوزه اول باید به اتحاد گیلان کمک کنه. تاریخ فوتبال شمال ایران بدون ملوان هیچ فرقی با تاریخ فوتبال قم و کرمان نداره. پس یاد بگیریم به هم احترام بذاریم.

alireza.p

۱۷ مرداد ۱۳۹۱

درود بر غیرت انزلیچیان درررررررررررررروووووووووود رشت؟؟؟؟؟ که هویت نداره که :D اگه هویت داشت نمیومد هم استانیاشونو خراب کنن من اون کسی که این پرده رو زدی و اورده رو میشناسم و خیلی بهش فحش دادم …..: alireza_cs77 این ایدی منو ادد کنید تا ای دی اون پسره رو بدم تا شما هم فحش کشش کنید :D

پاسخ

[…] نام گیلان را آلوده نکن و لطف کرده همان داماش رشت باش.. قبلا هم گفتیم و گوش نکردی.اگر اینها غرور است و کسب افتخار برای خودت باشد ما […]

۱۷ مرداد ۱۳۹۱

فقط ملوان انزلی پرچم دار انزلی ملوان

پاسخ

AnzaliClub

۱۷ مرداد ۱۳۹۱

دوست عزیز میشه لطف کنید بگین منظورتون از بچه بازیها دقیقا” چیه؟ شما یا در جریان قضایا قرار ندارید و یا اینکه کاملا” غرق در جریان هستید. به هر حال اگه در جریان شیطنتهای دوستانمان در مرکز استان نیستین اعلام کنین تا لینکهایی براتون از بچه بازیهای واقعی بذاریم تا دلایل انتشار اینگونه پستها در این سایت برای شما روشن بشه.

پاسخ