cccc-dadsetan

دادستان بندر انزلی گفت: باور کنیم که قطع یک درخت، جرم ساده و قابل اغماضی نیست.

 

به گزارش انزلی کلاب به نقل از خبرگزاری ایسنا، حجت‏‌الاسلام والمسلمین ایران عقیده در جمع دوستداران محیط زیست انزلی با تاکید بر اینکه مسایل مبتلابه محیط زیستی فراتر و عمیق‏‌تر از آن است که دستخوش سلایق شخصی شود و در اصل و اساس امانتی است که باید از هر نسل به نسل بعد برسد تا چرخه حیات و خلقت بر مدار و پایداری باقی باشد، گفت: لازم است تا کلیه دستگاه‏‌ها از اختیارات قانونی خود بهره برده و با مظاهر جرم برخورد کنند.

 

وی افزود: دادستانی به عنوان مدعی‌العموم ورود خود را دارد، ولی به عنوان مثال اگر تخطی در ساخت و ساز و حریم‏‌های عمومی رویت می‏‌شود، شهرداری باید بلافاصله طبق قوانین ورود کرده و دستور تخریب بدهد و نباید منتظر بماند تا دادستانی حکم کند.

 

دادستان بندر انزلی گفت: لازم است همه ما که مسئولیتی داریم در حوزه‏‌های خود با دقت و ملاحظه و حساسیت بیشتری با تخلفات برخورد کنیم تا مبادا تخلف و سرپیچی از قانون و قانون را به نفع خود تفسیر کردن در رفتار مجرمانه، عادت شود.

 

وی با اشاره به یکی از پرونده‌‏های تخلف در برداشت شن و ماسه، گفت: در حالی‌که در مجوز برداشت این شرکت، مختصات کار و عمق برداشت به روشنی تعییین شده بود آنها با تخطی از مجوز، عمق بسیار بیشتری برداشت کردند با این بهانه که در عوض طول برداشت را کاهش خواهند داد. شگفت اینجاست که آیا واقعا متوجه نیستند که مختصاتی که تعیین می‌شود با توجه به حفظ پایداری اکوسیستم منطقه است و نباید سود جویانه در آن دخل و تصرف کرد!

 

ایران عقیده اظهار کرد: باید باور کنیم که قطع یک یا دو درخت یک جرم ساده و قابل اغماض نیست، از این جهت موفقیت ما در کنترل جرایم حوزه منابع طبیعی و محیط زیست وقتی برجسته می‌شود که در همه سطوح آگاهی و حساسیت لازم در مقابله با جرایمی از این دست که منابع ملی و انفال را از بین می‌برد، وجود داشته باشد و احکام در سطوح مختلف رسیدگی شده و تغییرات شدید نشود که منجر به جری شدن مجرم شود.

 

دادستان شهرستان بندر انزلی ادامه داد: سازما‌های مردم نهاد که فعالیت‌های داوطلبانه عام منفعه را در دستور کار خود دارند می‌توانند همراه ما باشند؛ بنابراین دادستانی شهرستان از همکاری با چنین نهادهایی که دلسوزانه تلاش برای ارتقا و اعتلای همه جانبه شهر دارند، استقبال می‌کند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

همشهری

۱۵ تیر ۱۳۹۲

جناب آقای دادستان خرید و فروش رای چه حکمی دارد ؟چرا جنابعالی هیچ عکس العملی در این خصوص نشان ندادید ؟

پاسخ