81436826-6158258

دادستان شهرستان بندرانزلی گفت: با زمین خواران، متعرضان به اراضی ملی، دولتی و حریم سواحل و افرادی که اقدام به تغییر کاربری غیرمجاز نمایند برخورد قانونی خواهیم کرد.

حجت الاسلام صادق ایران عقیده اظهار کرد: اخیرا فردی که ۳۵ هزار متر از زمین های دولتی را تصرف کرده و اقدام به ساخت و ساز بنا کرده بود بر اساس رای دادگاه به خلع ید و قلع و قمع بناهای احداثی محکوم شد.

وی همچنین با تاکید بر اهمیت حفظ اراضی کشاورزی یادآور شد: سازمان جهاد کشاورزی موظف به نظارت دقیق برای جلوگیری از تغییر کاربری غیرمجاز و تخریب مستحدثات غیرقانونی ساخته شده در اراضی زراعی است.

وی از برخورد قانونی با برداشت کنندگان غیرمجاز شن و ماسه خبر داد و افزود: پرونده های متعددی برای این افراد تشکیل شده و هیچ حاشیه امنی برای چنین کسانی وجود ندارد.

دادستان انزلی خاطرنشان کرد: در صورت نظارت صحیح سازمان های مرتبط شاهد برداشت های غیرمجاز شن و ماسه به بهانه احداث استخرهای پرورش ماهی نخواهیم بود.

حجت الاسلام ایران عقیده تاکید کرد: کسانی که مجوز احداث استخر می گیرند اجازه برداشت و خروج شن و ماسه از محدوده را ندارند و باید از این شن و ماسه برای دیواره سازی استخر استفاده کنند.

دادستان انزلی اظهار کرد: حتی کسانی که مالکیت زمینی را دارند بدون اجازه نمی توانند شن و ماسه برداشت کنند و این کار تنها در صورت دریافت مجوز از مراجع ذیربط امکان پذیر است.

شهرستان بندرانزلی با ۲۷۵ کیلومتر مربع مساحت و ۱۳۳ هزار نفر جمعیت در کرانه جنوبی دریای خزر از مراکز مهم تجاری و گردشگری گیلان محسوب می شود.

انزلی دومین شهر پر جمعیت استان گیلان بوده و یکی از متراکم ترین شهرهای ایران از لحاظ تراکم جمعیت محسوب می شود.

جاذبه های گردشگری کم نظیری چون دریا و تالاب انزلی و مراکز مهم اقتصادی همچون بندرگاه، منطقه آزاد و گمرکات در سال های اخیر به ویژه پس از اعلام منطقه آزاد هجوم زمین خواران به اراضی ملی، ساحلی و زمین های کشاورزی این شهرستان برای تغییر کاربری را موجب شد.

دستگاه قضایی با کمک اداره جهاد کشاورزی و سایر مراجع ذیربط حفاظت از اراضی ملی شهرستان را با جدیت دنبال می کند.
منبع: ایرنا- انزلی

81436826-6158259

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

محمد

۴ دی ۱۳۹۳

*** یه سری به روستاهای ساحلی غرب انزلی همین اولاش بزن مورد فراوانه برای خلع ید! -_-

پاسخ

انزلیچی

انزلیچی

۴ دی ۱۳۹۳

همین زمین بود که می گفتم ،جالبیش اینه که بالاترش مجتمع تفریحی قوه قضاییه ?:-)

پاسخ

majid پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۹۳ ۱۶:۳۵:

آهان *** که گفته بودیه؟
منم یه هفته پیش دیدم که درش رو کندن.این زمین رو بهره بردار سالها پیش دور کرده بود و جالبه اقوامش همش میرفتن زیرابشو میزدن که این زمینا غصبیه و قوه قضاییه رو مینداختن به جونش.

شبکه استانی چکه (ناودان سابق)

۴ دی ۱۳۹۳

دمت گرم حاجی،درود به شرف و غیرتت.
ماشالله زمین خوار تو انزلی زیاده،خیلیم مشهور و معروفن.!!!!
حاجی خیلی مردی.احسنت.
حاجی به داد ملوانم برس،این شهر مسئول نداره،با کسایی که به ملوان خیانت کردن برخورد کن.
خداروشکر یه نفر پیدا شد که حرف و عملش یکی باشه.
حاجی دمت گرم.

پاسخ

guilak

گیلک

۴ دی ۱۳۹۳

با تشکر از دادستان محترم.انشاالله این اقدامات قانونی همچنان بدون استثنا و اغماض استمرار داشته باشد.

پاسخ

شهر وند کم توقع ومستاصل از ظلم به ملوان

۴ دی ۱۳۹۳

جناب آقای دادستان
با احترام وتشکر از حق طلبی حضرتعالی همانگونه که در متن این خبر آمده شهر انزلی ۱۳۳۰۰۰۰نفر جمعیت دارد که ۲ سال قبل همه از هبه آقای هدایتی بابت ۷۰% مالکیت باشگاه ملوان تنها دلخوشی وغرور این مردم برخوردار گردیدند که متاسفانه در ۵ قسم ۱۴ سهمی بنام ۵تن به طور موقت انتقال داده شد که امانت ۱۳۳۰۰۰ نفر از مردم انزلی بوده رخ دادهای بعد از آن نشانگر احتمالی خیانت در این امانت است که قطعا حضرتعالی به دلیل اهمیت شغلی از عوارض ناشی از آن در روح وروان مردم انزلی مطلعید استدعای عاجزانه دارم به این موضوع ورود کنید وحداقل داد این مردم کم توقع که فقط با نام ملوان شاد بودند را بستانید (نان مال آقایان ) واقعا چند سئوال ذیل مطرح است
۱- چرا دو تن از ۵تن افراد پای توافق نامه را امضا نکردند (استاندار وقت ومدیر عامل وقت )
۲- علت عدم دریافت ضمانت از مالک جدید چیست ؟
۳- فرماندار سابق که انصافا انسان سالم وپاکی از باب مسایل مالی بود به چه دلیل در این انتقال نقش پیداکرد وامانت مردم انزلی را فنا کرد
۴- قطعا روزی که چندان دور نیز نخواهد بود وبا پایان یافتن دوره آقایان این ابهامات روشن خواهد شد ومقصرین احتمالی مورد مواخذه قرار خواهند گرفت
۵- شاید انصافا انتقال ۷۰% مالکیت با شگاه که حق مردم انزلی بوده که حضرتعالی از باب حقوقی با واسطه از سوی مقام معظم رهبری در نظام مقدس جمهوری اسلامی آنرا نمایندگی میکنید کار درستی بوده ومن وامثال من اشتباه میکنیم که در این حال حداقل ورود شما تحت عنوان دادستان وشفافیت در این موضوع ما را از نظر روحی آسوده خواهد کرد

پاسخ