82341345-712379531

 

استقبال بسیار خوب مردم فرهنگ دوست بندرانزلی در اولین شب اجرای نمایش خیشخانه ، حاکی از توجه علاقه مندان هنر تئاتر به هنرهای نمایشی است
شامگاه شنبه نمایش ‘خیشخانه’ نوشته حسین کیانی و به کارگردانی علی رضایی و همچنین هنرنمایی هنرمندان شهرساحلی انزلی درحالی دراولین شب اجرای خود برروی صحنه رفت که استقبال خوبی از جانب هنردوستان و فرهیختگان بندرانزلی از این نمایش صورت گرفت.
کارگردان این نمایشنامه درحاشیه اجرای آن درگفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: خیشخانه به تصویر کشیدن پستو و خلوتگه کاخهای درباریانی است که درگذشته برای گذراندن اوقات فراغت و حتی طراحی دسیسه ها و توطئه ها در راستای تغییر حکومت ها و یا برخی سران و روسای ممالک، درآن گرد هم می آمدند.
علی رضایی با اشاره به تلاش پنج ماهه گروه نمایش خیشخانه برای روی صحنه رفتن و اجرای آن افزود: در این نمایش با همه دسیسه هایی که درباریان برای رسیدن به پادشاهی انجام دادند اما درنهایت قرعه به نام کسی می افتد که قابل تصور نبوده و به این جهت نمایش خیشخانه دارای جذابیت خاص خود است.
وی با تشکر از استقبال مردم فرهنگ دوست بندرانزلی از اجرای این نمایشنامه درشب اول آن خاطرنشان کرد: مردم نشان دادند با وجود رسانه های متعدد و سینمای خانگی هنوز هنردوستان جایگاه واقعی تئاتر را می شناسند و برای آن ارزش و احترام قائلند.
رییس اداره ارشاد اسلامی بندرانزلی نیز به خبرنگار ایرناگفت: وقوع هرگونه اتفاق فرهنگی و هنری درهرزمینه ای ، دردوره ای که مردم گرفتاریهای خاص خود را دارند قطعا تاثیرات مثبتی درروحیه مردم خواهد گذاشت.
فرهاد رحمان زاده با اظهار تشکر ازاهتمام موسسه فرهنگی و هنری کمال الملک دربرگزاری برنامه هایی فرهنگی وهنری ازاین دست افزود:بسیارخرسندم که چراغ سالن اداره ارشاد اسلامی انزلی باردیگر برای اجرای نمایشنامه ای با هنرمندی فرزندان انزلی روشن شد و موجبات گردآمدن مردم دریک جمع هنری را فراهم آورد.
به گزارش خبرنگار ایرنا نمایش خیشخانه براساس تکنیک نمایش ایرانی نوشته و به گونه ای که مردم آن را به عنوان سیاه بازی می شناختند برروی صحنه به مرحله اجرا درآمد.
دراین نمایشنامه فرشته حسنی، سحرمحمدی، کوثرغریب و علی رضایی به عنوان بازیگر و مهیار واحدی ساحلی و یاسین غضنفری نوازندگان روی صحنه این نمایش بودند.
فرزانه مقدم طراح گریم این نمایش بود و نگارصیاد طراحی لباس و دوخت آن را برعهده داشت.
همچنین صدیقه اکبر پور، پویا محمدی، آرمین صافدل، امیرمحبوب یگانه و سحا شکوریان در بخشهای منشی صحنه ، نورپردازی، تهیه پوستر و بروشور و آفیش، عکس و تصویر برداری همراهان دیگر به ثمرنشستن نمایشنامه خیشخانه بودند.
نمایش خیشخانه از روز شنبه بیستم آذرماه آغاز و به مدت یک هفته تا روز پنجشنبه۲۶آذر از ساعت ۱۸درسالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرانزلی به روی صحنه می رود./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *