80761609-4634031

در ایام ماه مبارک رمضان، هنگامی که در کنار اعضای خانواده بر سر سفره های افطار گردهم می آییم و خداوند را برای نعماتش شکر می کنیم، هستند خانواده هایی که برای کمک دست دعا به آسمان بلند کرده اند.

یک تصادف ناخواسته، ورشکستگی، یک اشتباه در محاسبه ممکن است هر کسی را در صف مجرمان غیرعمد قرار دهد . آنهایی که نه با برنامه و هدف بلکه از بد حادثه یا به دلیل یک لحظه غفلت و یا یک انتخاب نادرست پشت میله های زندان قرار گرفته اند.

اما کار به همینجا ختم نمی شود از سویی این افراد که نه از روی تصمیم بلکه ناخواسته مرتکب جرم شده اند،در جمع انواع مجرمان حاضر در زندان در معرض بسیاری از آسیب ها محبوس می شوند.از سوی دیگر خانواده های این زندانیان در معرض فشارهای روحی ناشی از نگاه بد اجتماع ، مشکلات اقتصادی ، طلاق و از هم پاشیدگی خانواده ، اعتیاد و سایر ناهنجاری های اجتماعی قرار می گیرند.

در شهرستان بندرانزلی چند سالی است که متولیان برای آزادی آن دسته از زندانیانی که جرم غیرعمد انجام داده و شایستگی کمک و آزاد شدن را دارند جشنی می گیرند تا نیکوکاران آستین همت بالا زده و آنها را از بند و خانواده هایشان را از رنج برهانند.

سال گذشته از محل کمک های مردمی، مساعدت های دولتی ، ستاد دیه و جشن گلریزان ۶۶ زندانی شهرستان بندرانزلی با پرداخت شش میلیارد ریال آزاد شدند.

امسال نیز ۲۲ زندانی جرایم غیرعمد مانند تصادف و دیه ، نفقه ، چکهای برگشتی غیر از کلاهبرداری و مهریه با بررسی های صورت گرفته توسط مسئولان و مددکاران مستحق کمک شناخته شده اند.

به همین مناسبت شنبه شب مراسم جشن گلریزانی در هتل کادوسان انزلی برگزار شد تا خیرین شهرستان بندرانزلی بار دیگر به کمک نه تنها زندانیان بلکه خانواده های وابسته به آنها بر آیند .

با توجه به این که زندان انزلی حوزه قضایی رضوانشهر را نیز تحت پوشش دارد خیرین رضوانشهر نیز به این جشن دعوت شدند تا کمک های آنها نیز صرف آزادسازی زندانیان شهرستان شان شود.

دادستان بندرانزلی در مراسم جشن گلریزان گفت : اقتضای زندان این است که یک سری آسیب های اجتماعی را متوجه زندانی و خانواده زندانیان می کند.

حجت الاسلام صادق ایران عقیده اظهار کرد : برخی جرائمی مرتکب شده اند که غیر عمد است و می شود از آنها دستگیری کرد و آنها را نجات داد تا از تاثیرات سوء اجتماعی زندان کاسته شود .

وی خاطرنشان کرد: طبق معارف دین اگر کسی گرفتار شد ، باید دستش را بگیریم.
وی تصریح کرد: یک مومن نسبت به بندگان خدا باید نگاه رحمانیت خدا را داشته باشد .
حجت الاسلام ایران عقیده تاکید کرد: کار اگر مبنای الهی داشته باشد خداوند خودش راه را باز می کند.

دادستان انزلی خاطرنشان کرد : حضور در چنین جلساتی و این که بتوانیم کمک کنیم لطف خداوند است .وی تصریح کرد : کسی که مال دنیا دارد و انفاق می کند و کسی که ندارد ولی نیتش این است که اگر به ثروت دست یافت در راه خدا انفاق کند هر دو نزد خدا دارای اجر هستند.

امام جمعه شهرستان نیز در این آیین گفت: عبادت تنها به نماز و روزه و ذکر نیست بلکه هرکس گرهی از کار برادر و خواهر دینی اش بگشاید مثل این است که تا دنیا ، دنیا است عبادت نموده است .

حجت الاسلام سید داوود موسوی اظهار کرد: آنگاه که انسان بتواند مشکل دردمندی را حل کند ثواب ۱۰ طواف خانه خدا برای او در نظر گرفته می شود .
وی یاداور شد: خداوند می فرماید اگر دوست داری به تو رحم کنم ، به دیگران رحم کن .
در خاتمه این مراسم ۴۷۵ میلیون ریال کمک های مردمی برای آزادی زندانیان بندرانزلی جمع اوری شد.

گرچه کمک های همه خیرین چه اندک و چه قابل توجه از ارزش معنوی بسیاری برخوردار بود ، اهدای یک قلک توسط کودکی از خانواده بیشه بان برای کمک به زندانیان زیباترین بخش این جشن بود .

۲۲ زندانی جرایم غیرعمد بندرانزلی برای آزادی به چهار میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال کمک نیاز دارند ، همچنان که درهای آسمان همواره به روی نیکوکاران باز است خیرین همچنان فرصت دارند که با کمکهای هرچند اندک خود خانواده ای را از بی پناهی نجات دهند.

منبع:ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *