139212101145481722235943

رئیس سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی با اشاره به آمادگی ایران برای برقراری مجدد خط کشتیرانی باکو-انزلی گفت: برقراری مجدد این خط کشتیرانی منجر به توسعه روابط بین ایران و آذربایجان خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری ترند، ایران برای برقراری مجدد خط کشتیرانی باکو-انزلی با هدف گسترش روابط دو جانبه اعلام آمادگی کرد.

رضا مسرور، رئیس سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی گفت برقراری مجدد این خط کشتیرانی منجر به توسعه روابط بین ایران و آذربایجان در زمینه های مختلف و به خصوص در زمینه گردشگری خواهد شد.

مسرور همچنین ضمن تشویق سرمایه گذاران آذربایجانی به سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی گفت جمهوری اسلامی ایران برای تجار آذربایجانی که در این منطقه سرمایه گذاری کنند، معافیت های مالیاتی در نظر می گیرد.

وی افزود هیچ محدودیتی برای سرمایه گذاران آذربایجانی در زمینه کسب مالکیت وجود ندارد. امکان مالکیت ۱۰۰ درصد خارجی یکی از تسهیلات این منطقه برای سرمایه گذاران است.

مسرور تاکید کرد که هیچ مالیات و تعرفه ای برای مواد خام و ماشین آلات وارد شده برای تولید محصول در این منطقه وجود ندارد.

وی در پاسخ به سوالی در مورد حضور سرمایه گذاران آذربایجانی در منطقه گفت در حال حاضر، آنها عمدتا در بخش صنعت منطقه فعال اند، اما برخی از آذربایجانی ها هم با تجار ایرانی در بخش تجارت همکاری دارند.

رئیس سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی در ادامه گفت: قرار است هیئتی از تجار انزلی در ماه نوامبر به باکو سفر کنند تا پتانسیل های اقتصادی جمهوری آذربایجان را شناسایی کنند.

منطقه آزاد انزلی در جنوب دریای خزر واقع شده و شامل بخش های صنعتی، تجاری، بازرگانی، گردشگری و خدماتی است.

ایران در سال ۹۱، ۲۵۸ هزار تن کالا، به ارزش ۱۴۲ میلیون دلار کالا از منطقه آزاد تجاری انزلی صادر کرد که حدود ۹۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت.

به گفته مقامات ایران، اکثر مبادلات تجاری از منطقه آزاد تجاری انزلی با کشورهای قفقاز، شرق اروپا، آمریکای لاتین و آمریکای شمالی و همچنین کشورهای همسایه ایران در حاشیه خلیج فارس و دریای خزر انجام می گیرد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مهدی

۲۹ شهریور ۱۳۹۳

خیلی خوب میشه

پاسخ

Shahin

۲۹ شهریور ۱۳۹۳

ممنون برای خبر، انشاا… که هر چه سریعتر راه بیفته.

پاسخ

امید

۲۹ شهریور ۱۳۹۳

با قایق موتوری می خوان مسافر ببرن ؟؟؟؟؟

پاسخ