photo_2016-09-23_18-26-33

حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان با بیان اینکه همه مجاهدت های رزمندگان و جانبازان و ایثارگران را ارج می نهیم خاطر نشان کرد: هفته دفاع مقدس سرشار از خاطرات تلخ و شیرین بوده و همواره درس اموز است فلذا منحصر به یک سال و یک هفته نیست.

وی در ادامه سخنان خود تاکید کرد: دفاع مقدس، جنگِ سرتاپا افتخار است؛ درسها و موفقیت های دفاع مقدس همواره باید مورد توجه همگان خصوصا جوانان ما قرار گیرد.

خطیب جمعه انزلی انقلاب اسلامی را یک پدیده ارزشمند و منحصر به فرد برشمرد و تصریح کرد: وقوع و پیروزی دفاع مقدس تمام معادلات قدرتهای کوچک و بزرگ جهان را تغییر داد و سیر تغیبرمعادلات بین المللی امروز نتیجه آن اتفاقات و حماسه آفرینی های بزرگ است.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین همچنین متذکر شد : شاید در سالهای اولیه پیروزی انقلاب برای بعضی ها مشهود نبوده که انقلاب اسلامی چه تغییری ایجاد کرده و چه تاثیری خواهد داشت اما امروز در تمام دنیا قابل مشهود است و دیگر نمی توانند نقش مهم ایران در تحولات جهانی را نادیده گرفت.

وی همچنین با اشاره به آغاز سالروز جنگ تحمیلی خاطر نشان کرد: در دوران دفاع مقدس همه نوع امکانات از لحاظ تجهیزات و اطلاعات را دراختیار صدام قرار دادند ، در عزا و عروسی مردم را کشتند، هواپیمای مسافران ما را در آسمان با موشک نابود کردند، با انواع سلاح های شیمیایی زنان ، کودکان و غیر نظامیان را قتل عام کردند و انواع توطئه ها را به کمک منافقان و غیره انجام دادند که لذا کاهش اقتدار نظام اسلامی در برابر چنین دشمنانی قابل تحمل نیست.

خطیب جمعه انزلی اضافه کرد : این دشمنی است که همه کاری انجام می دهد و هیچ مرجع و مجمعی نیست که این جنایتهای انجام شده حتی اعتراض کند و درسوی دیگر نطام مقدسی وجود دارد که پایبند به ارزشهای والا و ناب انسانی و انسانیت است.

لازمه ی ایستادگی در برابر دشمنان حفظ اقتدار حقیقی است

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با بیان اینکه یکی از مولفه های قدرت اقتدار است: ما اگر بخواهیم در برابر این دشمنان ایستادگی کنیم لازمه اش اقتدار حقیقی است و تحقق و پا فشاری بر آن بود که دردوران دفاع مقدس با وجود تجهیزات فراوان و توان قوی دشمن، ما پیروز میدان شدیم.

وی در ادامه سخنان خود به عناصر اصلی و مکمل اقتدار حقیقی اشاره کرد و افزود: امامت و رهبری در کنار مردم و ولایت پذیری، دو عنصر اصلی این مهم است که عناصری چون قدرت نرم و قدرت سخت نیز عناصر مکمل آن هستند و این ها نباید فراموش شود که مولفه های اقتدار بوده که هر زمانی جامعه از ان برخوردار باشد جامعه مقتدری خواهیم داشت و اگر نبود موفقیتهای ان دوران به دست نمی آمد.

وی همچنین یادآور شد: مردم ولایتمدار ما آیه ولایت را درجامعه پیاده کردند و در زمان دوران دفاع مقدس با یک پیام امام بود که سیل مردم و کمک های مردمی برای جبهه اعزام می شد.

امام جمعه بندرانزلی در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید بر افزایش قدرت سخت جمهوری اسلامی اظهار کرد: اگر دشمنی خدای ناکرده به این کشور حمله کرد کشور باید با تمام توان پاسخ بدهد و این اولین اصل در قدرت سخت است.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین اضافه کرد: دومین ویژگی قدرت سخن این است که باید توان جمهوری اسلامی به گونه ای باشد که دشمنان از حمله به آن ترس داشته باشد و جرات حمله نکند.

“جواب تهدید را باید با تهدیدی محکم تر داد ” این سومین ویژگی قدرت سخت درنظام اسلامی بود که وی در جمع نمازگزاران جمعه به آن اشاره و تصریح کرد: قدرت سخت در نظام اسلامی باید به گونه ای باشد که اگر دشمن جرات تهدید را به خود دارد جواب او با تهدیدی شدیدتر و محکتر داده شود که دیگر حتی اجازه تهدید نیز به خود ندهند.

اگر غلطی از اسرائیل سر بزند جمهوری اسلامی، تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد

وی با اشاره به بیانات و تهدیدات مقتدرانه رهبری نسبت به رژیم صهیونیستی یادآور شد: صهیونیست‌ها بدانند اگر غلطی از آنها سر بزند جمهوری اسلامی، تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد و خودشان نیز می دانند که این تهدید یک تهدید محکم و قابل اجرا است و این قدرت سخت نظام اسلامی است که برای دشمنان قابل تحمل نیست.

توافق Fatf ممکن است اقتدار کشور را زیر سوال ببرد

خطیب جمعه انزلی با بیان اینکه دشمن در تلاش است با مذاکره اقتدار و قدرت نظامی ما را خدشه دار کند تاکید کرد: این فرمایش رهبری فرمودند که دشمنان امروز در صدد انهدام نظامی ایران می باشند چگونه محقق میشود؟ یا از طریق اقدامات بین المللی مانند صدور تحریم ها و قطع نامه ها و محدودیت ها و و یا مطرح کردن موضوع توان موشکی ایران و یا حتی با مطرح کردن معاهدایی مثل fatf در صدد انهدام نظامی ایران بر می آیند یا از طریق افرادی در داخل کشور کاستن از توان نظامی را لازمه پیشرفت معرفی میکنند. هر چند که باید توجه کرد این توافق ممکن است اقتدار کشور را زیز سوال ببرد.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین در ادامه خطبه خود با بیان اینکه هرروز باید بر توان قدرت نظامی و توان نظامی و قدرت سخت کشور افزوده شود گفت: قدرت نرم دیگر عنصر مکملی بوده که متشکل از اعتقادات و دینداری مردم ، استکبارستیزی ، عدم اعتماد مطلق به دشمنان و فرهنگ جامعه اسلامی است که حمله دشمنان به بنیان های خانواده اهمیت این موضوع را نشان می دهد.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه مراکز آموزشی ما اعم از حوزه ها و مدارس و دانشگاه ها مورد توجه حملات نرم دشمن است مساجد و هیات های مذهبی می تواند نقش مهمی در تقویت قدرت نرم جمهوری اسلامی داشته باشند.

دشمن در تلاش است جایگاه نماز جمعه را در بین مردم تضعیف کند

امام جمعه بندرانزلی در پایان سخنان خود از دیگر پایگاه های مهم نظام اسلامی را پایگاه نماز جمعه در سراسر کشور برشمرد و تصریح کرد: پایگاه های نماز جمعه از مراکز مهم و تاثیر گذار در مقابله با دشمنان است که برای همگان مبرهن است و به همین دلیل است که دشمنان از آعاز شکل گیری نمازجمعه درصدد از بین بردن این پایگاه بود و توطئه های بسیاری را دراین حوزه انجام داده اند.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین اضافه کرد :در داخل نیز درجامعه اسلامی متاسفانه برخی چهره های دولتی مطالبی را راجع به نماز جمعه عنوان می کنند که تعجب برانگیز است و از آنان توقع نمی رود.

وی همچنین عنوان کرد: به فرمایش امام راحل (ره) طرح موارد و مسایل روز درنماز جمعه عمل به وظیفه است و لازم است که احتیاجات کشور و نیازهای منطقه از جهات اقتصادی و سیاسی مطرح شده و مردم مطلع شوند.

خطیب جمعه انزلی خاطر نشان کرد : تریبون نماز جمعه جایگاه اطلاع رسانی مسایل مهم جامعه به مردم است و دشمن می خواهد که این موارد به مردم گفته نشود و همه اینها توطئه دشمنان برای کم رنگ کردن نماز جمعه است.

روابط عمومی دفتر امام جمعه انزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *