photo_2016-03-27_10-08-09

به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، بعد از ساخت بزرگترین عمو نوروز جهان در بندرانزلی خطرناکترین پارک بازی نیز در بندرانزلی ساخته شد تا شهرداری بندرانزلی یک ترین دیگر به ترین های خود بیافزاید.

همانطور که در تصویر مشاهده می نمایید این پارک بازی در جوار رودخانه شنبه بازار روگا احداث شده است و متاسفانه هیچگونه حفاظ و مانعی بین رودخانه و پارک قرار نگرفته است که با توجه به نزدیکی بسیار زیاد پارک به رودخانه و با توجه به بازیگوشی و کنجکاوی کودکان و نوجوانان امروزی می تواند برای آنها خطر آفرین باشد.

از مسئولین تقاضا داریم قبل از اجرای چنین پروژه هایی با مطالعه بیشتر ایمنی لازم را برای خانواده ها و فرزندانشان فراهم نمایند.

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

امیر علی فداکار

۸ فروردین ۱۳۹۵

چیکارشون داری, همش سربه سره این نخبگان میزاری.
فکر کنم توو گزارش قبلی مربوط همین جذابیت های انزلی به سطح تخصص شهرداری و شورا اشاره کردم.
والا شما خیلی ناشکری میکنید…. :reallyangry:

پاسخ

دلواپس

۸ فروردین ۱۳۹۵

لطفا تحقیق کنید که این طرحهای بی بدیل و بی نظیر از ذهن چه کسانی ترشح می شه ، حیفه ، واقعا حیفه که این افراد ناشناس بمونن :-D
متاسفانه یک عده بی سواد نالایق دارن واسه شهر تصمیم می گیرن :pissedoff:

پاسخ

امین

۸ فروردین ۱۳۹۵

ممنون از توجه و انعکاس شما , من واقعا از روزی که این پروژه را دیدم در فکر این موضوع هستم که نباید فکر کنم چرا شهرم به این وضع افتاده است. یک کارمند و کارشناس جز که این ابتکار و اجرا را انجام نداده مجموعه شورای محترم شهر و شهردار گرانقدر و سایر مشاوران و کارشناسان شهر دست به دست هم دادند و این پارک زیبا را در بهترین مکام و امن ترین جا مکان یابی و احداث کردند. وای بر ما…………..

پاسخ

امین

۸ فروردین ۱۳۹۵

شما ایمنی از هر لحاظ را در این پارک می بینید وجود سیمان و خاک و سنگ و بتون در اطراف وسایل بازی که در صورت افتادن کودکان حداقل زخمی خواهند شد, نبود حفاظ در محوطه و احتمال سقوط در اب , نزدیکی به یک رودخانه کثیف با نیزارهای الوده و….

پاسخ

محمد

۸ فروردین ۱۳۹۵

انزلی کلاب لطفا در خصوص مشاورین شهرداری ، سطح تحصیلات و سابقه اجرایی آنها گزارش تهیه فرمایید.

پاسخ

a.n.z

a.n.z

۸ فروردین ۱۳۹۵

استفاده نادرست از فضای شهری ، شهرداری بازهم بی کفایتی خودشو ثابت کرد

پاسخ

حسین

۸ فروردین ۱۳۹۵

انزلی کلاب عزیز خطرناک تر از رودخانه کنار پارک ” خیابون کنار پارک” هستش که ممکنه بچه ها در حین بازی ناگهان به سمت خیابان دویده و خدای نکرده دچار حادثه بشن.

پاسخ

guilak

گیلک

۸ فروردین ۱۳۹۵

عجب !! کل پارک بازی همینه یا اینکه بخشی از آن به تصویر کشیده شده؟این که جسارتا خیلی ضایع و ناشیانه است!!! اصلا مخاطرات این پارک برای هر کسی واضح و قابل پیش بینی است و اصلا نیازی به کارشناسی نیست!!! ایکاش بجای احداث چنین پارکی به وضعیت حاشیه این رودخانه رسیدگی میشد و یک سر و وضع فضای شهری به آن می دادند. ای خدا …

پاسخ

امیر علی فداکار پاسخ در تاريخ فروردین ۹ام, ۱۳۹۵ ۲۲:۳۲:

گیلک گرامی, متاسفانه شهرداری به سبب چند ملک شخصی, و بهانه عدم بودجه, از ادامه بازگشایی این مسیر تا پل کوی واحدی خودداری کرد. همچنین محوطه سازی اطراف ان نیز باز هم به بهانه بودجه به ارزو تبدیل شد.
اما حقیقتا چند سوال.
واقعا در مسیر پیاده کنار دهکده ساحلی باید محوطه سازی و موزاییک میشد یا اینجا؟؟؟
شهرداری دو هفته پیش موزاییک پیاده روی کنار پارک ناصرخسرو را کنده و دقیقا همون طرح و دوباره اجرایی کرده, ایا اینجا مشکل بودجه نبود؟؟

آرین

۸ فروردین ۱۳۹۵

حالا اگه خیلی سختگیرانه حساب نکنیم هر بچه ای که بخوای ببریم پارک به ۴ تا بزرگتر احتیاج داره ۲ تا واسه اینکه جلوش رو بگیرن نپره وسط جاده ۲ تا واسه اینکه مواظب باشن نیفته تو آب!!
اونم با این بچه های شیطون این روزها

پاسخ

امیر حسام

۸ فروردین ۱۳۹۵

حدوده پانزده ماه دیگه انتخابات شورای شهر هست,
دوستان اگر واقعا با دیدن این صحنه های اسفبار از انزلی وجدانتون به درد میاد, باید از الان به اطرافیان و نااگاهان تذکر بدید که اگر به صحنه رای دادن نیان باید بعد از چهارسال یک شهر خرابه و جنگ زده دریافت کنن.
تجربه این چند سال نشون داده که این ترکیب شورا و شهردار هیچ روزنه امیدی برای انزلی در پی نداره. چون واقعا داشتن علم به مسایل شهرسازی پایه ابادانی یک شهر هست که مدیران شهری ما فاقد اون هستن.
در پیام های گذشته دوستی پیشنهاد داده سایت محترم انزلی کلاب به کنکاش و کشف نخبگان انزلی بپردازه. من هم موافقم, شاید این نخبگان بتونن در انتخابات اینده نقش پررنگتری بگیرند.

پاسخ

گیلک پاسخ در تاريخ فروردین ۱۰ام, ۱۳۹۵ ۰۹:۴۴:

:yes: :yes: :yes: البته باید اول دعا کنیم نخبه بودن اشخاص شرط اصلی گزینش آنها بشود.

امیر علی فداکار

۸ فروردین ۱۳۹۵

گیلک عزیز, شما از گزینش حرف میزنید. اما باید توجه داشته باشید که اعضای شورای شهر به انتخاب امثال ما ورود میکنند. پس از الان باید به فکر این ظرفیت باشیم ***
یادمون باشه که خداوند در قران میگوید سرنوشتی ملتی را تعیین نمیکنیم مگر به دستانه ان ملت.

پاسخ

گیلک پاسخ در تاريخ فروردین ۱۱ام, ۱۳۹۵ ۲۲:۰۴:

:yes: :yes: :yes:

سروش

۸ فروردین ۱۳۹۵

در راستای ترینهای شهر انزلی میتوان به احداث بازارچه های نوروزی اشاره کرد
ایکاش برای راه اندازی این بازارچه ها کمی به مناظر وجاذبه های بصری و طبیعی زیبای شهرمان دقت بیشتری مبذول میشد و و برای مکان یابی آن از دیواره های کم مصرف یا بدون مصرف استفاده میشد تا اینگونه نمای زیبای دریا و اسکله روبروی بانک ملی بلوار- نمای موج شکن و دریا در انتهای بلوار- نمای زیبای حافظیه و فضای سبز داخل محوطه شهرداری و خود ساختمان شهرداری که به دلیل قدمت آن از جاذبه بصری برخوردار است مورد بی توجهی و حتی تهاجم بازار مداری در مقابل طبیعت انزلی قرار نمیگرفت و با کمی دوراندیشی و سلیقه به جای تقابل بازار مداری در برابر طبیعت محوری از حضور پایاپای این دو گزینه در کنار هم برای رشد همه جانبه و فراگیر شهر مظلوم همیشه سربلند مان انزلی استفاده میکردیم…

پاسخ

علیرضا اسدی

۸ فروردین ۱۳۹۵

از اون فضا یا باید برای تعریض جاده استفاده میکردند یا ایجاد فضای سبز

پاسخ

امید

۸ فروردین ۱۳۹۵

این پارک به نظر من یه بهانه هست. بهانه ای برای جا انداختن تغییر کاربری زمین های بین خیابان و مرداب به زمین های قابل فروش!
در این سال که نیزارهای این قسمت هر سال جلو و جلوتر می یایند، من همیشه نگران این بوده ام که نکند عده ای سودجو با باندبازی و زمین خواری این زمین ها را تصاحب کنند و در آن خانه و مغازه بسازند. دلم به این خوش بود که شهرداری اقدام عاجلی کند و فکر می کردم این خیابان به نوعی مشخص کننده ی مرز رودخانه خواهد شد. اما اکنون می بینم انگار ….. این پارکه فقط یک کارکرد می تواند داشته باشد، فراهم کردن امکان زمین خواری در این منطقه که البته این زمینه چینی ممکن است به بهای زندگی یک کودک بی پناه تمام بشود.

پاسخ

گیلک پاسخ در تاريخ فروردین ۱۴ام, ۱۳۹۵ ۱۰:۱۸:

امید عزیز آن سمت این روگاه از پل پیله علی باغ تا پل شنبه بازار قرار نبود مغازه ای ساخته بشه متاسفانه بدلیل هرج و مرج اوایل انقلاب توسط مردم اشغال شد و بعد ها هم شهرداری با گرفتن مبالغی بابت اجاره بها از جمع آوری و پاکسازی آن خودداری کرد.وگرنه در کجای دنیا چشم انداز زیبای رودخانه ای که از میان شهر می گذرد را اینگونه محو و نابود می کنند.حتی در قبل از انقلاب و زمانی که خیابان میرزا کوچک خان خاکی بود و از اسب و گاری برای حمل و نقل در این مسیر استفاده می شد به اهمیت زیباشناختی این رودخانه واقف بودند و با جلوگیری از ساخت و ساز به حفظ این منظره خدادادی زیبا همت می گماشتند.با این مقدمه میخواستم بگویم که بسیار بعید و دور از ذهن است اگر در این سوی شنبه بازار روگاه بخواهند ساخت و ساز کنند.گناهی است نابخشودنی.از مسئولان محترم شهرمان بعید است.انشاالله!!!

امید پاسخ در تاريخ فروردین ۱۴ام, ۱۳۹۵ ۲۰:۲۱:

جناب گیلک عزیز!
قبل از اینکه دیر شود باید خواست، باید مطالبه کرد. همگی ما شاهد تصرف پیاده روی شنبه بازار هستیم، همگی شاهدیم که چطور به حریم شنبه بازار روگاه تجاوز شده است. من متاسفانه اعتماد خودم را به مسولین شهری از دست داده ام. حتی اگر چنین نیتی نباشد، باید دوباره بر آن تاکید کرد و اشتباهات پیشین را جبران نمود.

گیلک پاسخ در تاريخ فروردین ۱۵ام, ۱۳۹۵ ۱۰:۲۶:

:yes: :yes: :yes: حتما همینطوره.مطالبه بحق و منطقی شهروندان بدون تردید از عوامل موثر در کسب حقوق مدنی آنها و کمک به توسعه و رفاه جامعه است.درود بر همه شهروندانی که نسبت به امور شخصی خود و مشکلات شهرشان بی تفاوت نیستند.سپاس از مسئولانی که با صمیمیت و سعه صدر پیشنهادها و انتقادها را می شنوند و به آنها می اندیشند.

رضا

۸ فروردین ۱۳۹۵

مسولین محترم سایت
می خواستم از شما خواهش کنم با وجود تمام سختی ها، در مورد مغازه های شنبه بازار که هم پیاده روی بازار را تصرف کرده اند و هم به حریم روخانه تجاوز کرده اند، بیشتر اطلاع رسانی کنید. واقعا تاسف بار است که هیچیک از مسولین شهری در این مورد کاری نمی کنند. اگر امکان انتشار این مطالب در سایت نیست، می شود از طریق یک صفحه ی فیسبوک برای اطلاع رسانی استفاده کرد. باید عکس تهیه کرد و این مساله را به یک خواسته ی عمومی تدیل نمود. خواهش می کنم اقدام عاجلی کنید. در غیر اینصورت به زودی شاهد حتی تصرفات بیشتر در این قسمت شهر خواهیم بود.

پاسخ