خطبه های نمازجمعه انزلی

  • 6 سال پیش
  • بدون ديدگاه

بندرانزلی – امام جمعه موقت انزلی گفت : امر به معروف و نهی از منکر از ضروریات و موجب زنده ماندن دین مبین اسلام است .

حجت الاسلام سیدمرتضی مهدی زاده ˈ اظهار کرد : طبق فرموده رهبری برای زنده نگه داشتن جامعه باید از همین امر به معروف و نهی از منکر استفاده کنیم .

وی با ابراز تاسف از این که با گذشت زمان این اصل کم رنگ شده به گونه ای که شاهد بدحجابی ها و ناهنجاری های اجتماعی هستیم، افزود: در این ایام حزن و اندوه همه مردم با بهره گیری از پیام عاشورا در احیای این اصل مهم کوشا باشند.

وی در ادامه با اشاره به هفته بسیج گفت : بسیج که به فرمان حضرت امام در آغاز حیات انقلاب تشکیل شد کارکردهای بسیار خوبی را به نمایش گذاشت و به پدیده ای منحصر به فرد تبدیل شده است.

خطیب این هفته نماز جمعه انزلی اضافه کرد : بسیجیان با اعتقاد راسخ از همه آرمان ها و شعارهای انقلاب از جان و دل مایه گذاشتند و امروز هرکس از هر قشری افتخار می کند خود را بسیجی بداند .

وی در ادامه به رزمایش مشترک پدافند هوایی کشور اشاره و تصریح کرد : این رزمایش که برای ارتقای توان رزمی در پهنه هوایی کشور با مشارکت نیروهای مسلح انجام شد حامل پیام صلح و دوستی و تلاش برای افزایش ثبات و اقتدار برای کشورهای دوست و همسایه بوده به دشمنان اعلام کرد که ایران اسلامی پاسخ هرگونه تهاجمی را با شدت و جدیت خواهد داد.

حجت الاسلام مهدی زاده همچنین در ادامه محرم را ماهی پرحادثه و ماه سوگواری اهل بیت عصمت و طهارت خواند و خاطرنشان کرد: ما شیعیان هم باید حزن و اندوه خود را چون همیشه با شکوه به جهانیان نشان دهیم .

امام جمعه موقت انزلی تاکید کرد: عزاداری برای اباعبدالله از شعائر الهی است زیرا که اگر حسین نبود دین و اسلام نبود و زمانی که در سوگواری این امام بزرگوار شرکت می کنیم یعنی دین را احیا کرده ایم.

مردم غیور و قهرمان این شهرستان پس از اقامه نماز جمعه با شرکت در یک راهپیمایی باشکوه حملات ر‍ژیم صهیونیستی به نوار غزه و کشتار مسلمانان را محکوم کردند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *