IMG_6088

به گزارش اختصاصی انزلی کلاب، نماینده مردم بندرانزلی در جلسه معارفه مدیر کل گمرک انزلی و ناظر گمرکات استان گیلان ضمن تاکید بر اهمیت منطقه آزاد و تعامل با مدیران منطقه، اظهار کرد: منطقه آزاد برای ما یک اصل است.

حسن خسته بند در حضور معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک جمهوری اسلامی ایران و معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان به ویژگی های تاریخی و تجاری بندرانزلی اشاره نمود و تصریح کرد: انزلی بیش از دو قرن محل کسب و کار تجار بوده و همه این شهر را به صید و صیادی، ورزش و توریست می شناسند و پیشانی این مزیت ها تجارت آن است که به همین دلیل حیات مردم به این موضوع بستگی دارد.

وی با اشاره به اینکه حضور تجار، بازرگانان و سرمایه گذران در بندرانزلی بسیار مهم است، خاطر نشان کرد: نگهداری، حفظ و تعامل هر چه بیشتر با تجار علاوه بر مردم شهرستان انزلی حتی برای مردم کشورهای حاشیه دریای خزر نیز از اهمیت والایی برخوردار است.

نماینده مردم بندرانزلی در ادامه با بیان اینکه نباید تلفن ناظر گمرکات استان گیلان و مدیر کل گمرک انزلی خاموش باشد رو به شهبازی بیان کرد: برای ما بسیار اهمیت دارد که تجار در این شهر حفظ شوند و باید با روحیاتی که دولت تدبیر و امید دارد خودمان را به سرمایه گذار و تاجران نشان دهیم.

حسن خسته بند که کارمندان گمرک را از مظلومین می‌دانست، به حقوق کم آنان اشاره کرد و افزود: دولت در دو نهاد دارایی و گمرک بیشترین درآمد را دارد اما در عین حال حقوق دریافتی این کارکنان واقعا ناچیز است و به همین دلیل در سازمان گمرک، مجلس و هم مرکز پژوهش مجلس یک بازنگری در قوانین در حال انجام است.

وی با اشاره به درآمد دها میلیاردی منطقه آزاد از گمرک و تجارت چمدانی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه منطقه آزاد از این مزیت استفاده می کند خوب است که کارمندان گمرک نیز از این امتیاز بی نصیب نمانند.

نماینده مردم بندرانزلی در پایان سخنان خود خطاب به ناظر جدید گمرکات استان گیلان بر نیروی بومی تاکید کرد و اذعان داشت: ما در اینجا ۹۹ درصد نیروی بومی متخصص و با سواد بیکار داریم که در هر خانه دو سه نفر به این شکل هستند، تقاضای من این است که از این نیروها به خوبی و به جا استفاده کنید.

وی همچنین تاکید کرد: برای ما نیروی بومی یک خط قرمز به حساب می آید.

خبرنگار: علیرضا بابایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

رضا

۱۲ مهر ۱۳۹۳

بایستی مدیران بدانند که با مردم ۱۵ ویا ۲۰ سال پیش صحبت نمی کنند. سطح آگاهی و شعور مردم بسیار رشد کرده است.
صحبتهای کلیشه ای برای جلب آرای عمومی!!!!?
صحبت از مظلومیت کارکنان گمرک در تریبونهای شهرستان کافی نیست.
فراهم کردن شرایط کسب و کار برای نیروهای متخصص شهرستان وظیفه کیست؟ چه راهکاری چه برنامه اصولی برای برون رفت از این وضعیت انجام شده است که متناسب با وضعیت شهرستان باشد؟
انزلیچی وبومی در ادبیات متداول شهرستان به چه کسی اطلاق می شود؟
متولد انزلی باشد ، تحصیلکرده کمی تا قسمتی ولی مهم تر از همه مطیع اوامر باشد.
با این تعریف در ادارات شهرستان ازآشنایان و اقوامین زیاد خواهیم دید. افرادی با مدارک غیر تخصصی آن حرفه ولی انزلیچی در ادبیات متداول.
ولی نمی دانیم و نمی توانیم با افراد متخصص شهرستان ارتباط خوبی برقرار کنیم. چون متاسفانه زیاد می فهمند، دارای منطقند و پس از مدتی مشکل ساز می گردند. (مارگزیده از ریسمان سیاه و سفید می ترسد)
نتیجه گیری نهایی :
۹۹ درصد نیروی بومی متخصص و بیکار
۰٫۵ درصد نیروی غیر بومی متحصص و دارای کار
۰٫۵ درصد نیروی انزلیچی در ادبیات متداول ودارای کار

خداوند همه ما را به راه راست هدایت فرماید.

پاسخ

شبکه استانی چکه (ناودان سابق)

۱۲ مهر ۱۳۹۳

آقای خسته بند حرفات تکراری شده،حرف های جدید بزن.!!!!!
***
بخدا همه چیز پول نیست،نام نیک باقی گذاشتن خیلی از پول با ارزش تره.

پاسخ

guilak

گیلک

۱۲ مهر ۱۳۹۳

طبق معمول حرفهای خوبی زده شد.اما برای بنده دو جملهء ” منطقه آزاد برای ما یک اصل است” و “برای ما نیروی بومی یک خط قرمز به حساب می آید” کاملا مفهوم نبود و دقیقا متوجه فرمایش سخنران محترم نشدم.درباره جمله اول نظری ندارم. اما برای جمله دوم احتمالا منظورشان این است که نیروی بومی به هیچوجه استخدام نشود.که عملکرد دوستان خوب بوده و تخطی نکرده اند.چون اگر خلاف این بود حتما میتوانستند مانند شهرهای دیگر که اولویت را به افراد محل ی میدهند تعداد بیشتری از جوانان شهرمان را از بیکاری نجات دهند.معاونت محترم سیاسی استانداری و نماینده مردم انزلی خود اذعان دارند که در انزلی نباید بیکار وجود داشته باشد.مردم عادی هم که میگویند باید چنین باشد.بهتر بود این بزرگواران می فرمودند چه کسی و یا ارگانی باید معضل بیکاری را در شهر ما حل کند.

پاسخ

جوون این شهر

۱۲ مهر ۱۳۹۳

اصولا مدیران تازگی ها خوب حرف میزنند . اما افسوس که تا به امروز عملی حاصل نشده.
مردم گوششان از این جرف ها پر است . کارمندان مظلوم گمرک که جای خود دارند
آقای مسرور هم بارها تاکید به نیروی بومی داشتند اما به لطف خان دایی منطقه آزاد پر شده از شرق گیلانی ها آستانه ای ها و کیاهشهری ها …
هر کی حرف میزنه یه کار زرد بهش نشون میدن . اما باز هم تکرار میکنم از اون روز بترسید که مردم بهتون کارت قرمز نشون بدن

پاسخ

علیرضا

علیرضا

۱۲ مهر ۱۳۹۳

سعدیا گرچه سخندان و مصالح گویی / به عمل کار برآید به سخندانی نیست

پاسخ

sinaclub

sinaclub

۱۲ مهر ۱۳۹۳

علیرضا جان مشکل اینجاست که سخندان هم نیستند سخنرانن.
انزلی دروازه اروپا

پاسخ

علیرضا پاسخ در تاريخ مهر ۱۳ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۲۱:

من سعدی رو گفتما آقا سینا :laugh:

علی صیاد

۱۲ مهر ۱۳۹۳

و بازهم یکی از هزاران چاقوی بدون دسته حاج آقا نماینده شهر

پاسخ

محمد

۱۲ مهر ۱۳۹۳

حاج حسن از این مواضع عقب نکش که خیلی ها واسه نیروی کار بندر دندون تیز کردن ، این مردم واسه حل معضل بیکاری پشتت وایستادن

پاسخ