IMG_9129

به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، رئیس هیئت قایقرانی استان گیلان در بازدید خود از محل حادثه پیش آمده برای یک بانوی قایقران در تالاب انزلی گفت: بچه های قایقرانی فرزندان ما هستند و ما نیز سعی می کنیم با همکاری و همتی که مسئولان شهری با هم دارند پیگیر موضوع باشیم و من نیز هر کاری از دستم بر بیاید انجام می دهم.
حسن خسته بند در ابتدای سخنان خود با تسلیت به بازماندگان ایشان و جامعه ورزشی بندرانزلی بخصوص قایقرانان کشور در خصوص ضایعه ناگوار از دست دادن «شادی سرخیل» ، مراتب همدردی و همراهی خود را اعلام کرد و افزود: از صبر و تحملی که خانواده مرحوم داشتند باید تشکر ویژه ای کرد و من به عنوان نماینده مردم انزلی از نیروی دریایی، تمامی امدادگران و رسانه ها که در این چند روزه همواره در صحنه بودند سپاسگذارم.
وی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی نیروهای امدادی تصریح کرد: از روزی که این اتفاق افتاد همه نیروهای امداد و نجات استان گیلان اعم از هلال احمر استان و شهرستان، هیئت قایقرانی، تربیت بدنی و آتشنشانی در صحنه حادثه حاضر شدند و با برنامه ریزی ای که صورت گرفت سعی کردیم مسیری که احتمال می رفت جسد پیدا شود را با غواص ها جست و جو کنیم اما متاسفانه به دلیل سیل آبی بودن تالاب و سرد بودن آب نتیجه ای حاصل نشده است.
نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور ۴۵ غواص که در این چند روز تالاب را جست و جو کرده اند خاطر نشان کرد: اگر از افراد متخصص در این امر سوال کنید سابقه نداشته است که این همه گروه غواصی برای پیدا کردن یک غریق بسیج شده باشند و ما امیدواریم این اقدامات موثر واقع شود و قطعا تا جسد پیدا نشود نیروهای امدادی دست از کار نخواهند کشید.
رئیس هیئت قایقرانی استان گیلان با بیان اینکه این قایقران ۵ سال است در رشته قایقرانی فعالیت می کند گفت: شادی سرخیل مسلط به شنا و یکی از بهترین قایقرانان ما بود اما اینکه جلیقه به همراه نداشت به دلیل شبیه سازی فضای تمرین به فضای مسابقات بوده و این موضوع در بین قایقرانان امری طبیعی است.
خسته بند در پایان سخنان خود به شایعات و بحث های غیرکارشناسانه ای که مطرح می شوند نیز اشاره کرد و تایید کرد: نباید بدون نظر کارشناسی در خصوص این موضوع صحبت کرد و به هچ وجه در این مقطع نظرات غیرکارشناسانه مورد قبول نیست .

 

خبرنگار: علیرضا بابایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

احمد

۲۳ آبان ۱۳۹۳

آقای خسته بند آیا نبودن یک قایق موتوری جهت پشتیبانی این ورزشکار ملی در زمان تمرین هم امری طبیعی میباشد؟ضمنا شایسته تر بود تا همان روز اول اتفاق در محل حاضر می شدید و بعنوان رییس هیت قایقرانی استان با عوامل خاطی برخورد و عزل می نمودید.شادی سرخیل فرزند شایسته این آب و خاک عزیز بود و هست.به نظر بنده جا داشت حتی رییس هیت قایقرانی شهرستان و استان استعفا ء می دادند.به هر حال شادی رفت تا شادی را از یک ملت بگیرد.روحش شاد

پاسخ

نیلوفری از شهر باران

۲۳ آبان ۱۳۹۳

اقای مهندس چقدر خوب بود شما از همان لحظات اولیه اتفاق حضور می یافتید تا همدردی شما رنگ دیگری می گرفت ….

پاسخ

سیامک دیوشلی

۲۳ آبان ۱۳۹۳

خیلی جالبه انزلی با این همه کلاس فقط در حد حرف حالا آتش نشانیه رشت امکاناتشوآورده فقط بگم متاسفم متاسفم متاسفم

پاسخ

ليلا پاسخ در تاريخ آبان ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۲۲:

حالا نیست که آتش نشانی رشت جسد رو پیدا کرد :-?