IMG21211425

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: ساخت ۱۱ کیلومتر آزاد راه قزوین – رشت به ۳۷۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن خسته بند عصر یکشنبه در جمع مدیران استان افزود:  قطعه  محدوده بین منجیل و رودبار مهمترین بخش آزاد راه  قزوین – رشت است که هنوز به بهره برداری نرسیده است.

وی همچنین بر ضرورت تسریع در ساخت این قطعه ۱۱  کیلومتری  تاکید کرد و اظهارداشت: تکمیل ساخت این مسیر از دغدغه های مردم، مسئولان و نمایندگان است.

نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی به پروژه مهم استان یعنی راه آهن اشاره کرد و گفت:  برای  تکمیل ساخت این راه آهن حداقل ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی افزود: راه آهن نقش مهمی در شکوفایی اقتصادی کشور به ویژه گیلان دارد که باید منابع  اعتباری این پروژه هرچه سریعتر تامین شود.

معاون عمرانی استاندار گیلان نیز در این نشست مطالبات پیمانکاران این پروژه را قابل توجه دانست و گفت: هشت پیمانکار این پروژه ۷۰ میلیارد تومان طلب دارند.

محمد آقاجانزاده با بیان اینکه موانع اصلی پروژه راه آهن گیلان در حال رفع شدن است، افزود: در کل این مسیر ۱۱ ایستگاه احداث می شود که از این تعداد هفت ایستگاه در حوزه گیلان است.

وی اظهارداشت: در مسیر پروژه راه آهن  قزوین – رشت  سه ایستگاه در لوشان، رستم آباد و رشت ساخته می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان هم گفت: این پروژه پیمانکاران توانمندی دارد که به شرط تامین اعتبار لازم و به موقع می توانند در سه شفیت کار کنند.

حجت شعبانپور افزود: برای تکمیل  راه آهن گیلان به ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که با تامین این میزان اعتبار این پروژه تا سال ۱۳۹۳ به بهره برداری می رسد.

وی در ادامه یادآورشد: با توجه به محدود بودن منابع ملی برای ساخت راه آهن باید به سمت اوراق مشارکت و سهام  حرکت کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان اعتبارات سنواتی این پروژه را ۱۱۰ میلیارد تومان اعلام کرد و اذعان داشت: اگر مسئولان به امید اعتبارات سنواتی باشند ساخت این پروژه پنج سال دیگر نیز به سر انجام نخواهد رسید.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Milad

۱۲ آبان ۱۳۹۲

آقای نماینده باز هم اومدن و باز هم بحث پول و اعتبار مطرح کردن و هیچ ربطی هم به انزلی نداره !
خواهشاً از مدیر عامل جدید منطقه آزاد یاد بگیرید که نیومده ! ۲ تا طرح درست و حسابی ارائه داد که به درد انزلی میخوره

پاسخ

sinaclub

sinaclub

۱۲ آبان ۱۳۹۲

ااااااااااا سلااااااااااام آقای خسته بند.اینارو بقال سر کوچه هم می دونه.باید به جای حرف زدن عمل کرد.
آقای خسته بند اول به فکر شهرت باش بعد به فکر آزاد راه قزوین رشت.

پاسخ