نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی گفت: سیستم مالیاتی کشور در برقراری عدالت و اخذ مالیات از قشرهای مختلف جامعه ناتوان است به‌طوری که به‌جای دریافت مالیات از اقشار مرفه جامعه تنها به قشر متوسط و ضعیف جامعه فشار وارد می‌کند.


به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انزلی کلاب،حسن خسته بند مالیات را عاملی مهم در توسعه اقتصادی کشورها خواند و افزود:‌ در جوامع توسعه‌یافته، مالیات نقشی حیاتی و بسیار اثرگذار در مناسبات اقتصادی آن‌ها دارد و در کنار این امر شیوه اخذ مالیات‌ها نیز از سیستمی شفاف و مشخص پیروی می‌کند.

وی به بحران‌های ارزی اخیر کشور و نقش مخرب برخی منفعت‌طلبان اشاره کرد و ابراز داشت:‌ این افراد از نا‌به‌سامانی اقتصادی کشور سوءاستفاده می‌کنند و با احتکار کالاهای مختلف در انبار و فروش آن با چند برابر قیمت به سودهای کلان و نجومی می‌رسند.

عضو کمیسیون عمران مجلس،تعیین قیمت‌های جدید کالا با نرخ دلار آزاد و تحمیل آن به مردم را سیاست این روزهای سودجویان دانست و تاکید کرد:‌ ایجاد تورم شدید در کشور و کسب سودهای کلان و ثروت‌های نجومی رهاورد تلخ آشفتگی بازار داخلی برای اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه است.

خسته بند لزوم شناسایی این افراد و برخورد قاطع با آنان توسط دستگاه قضایی را بسیار ضروری اعلام کرد و بیان داشت:‌ علاوه بر فعالیت‌های غیرقانونی تجاری، میزان فرار مالیاتی این سودجویان نیز امری کاملاً بدیهی است که سیستم مالیاتی کشور از اعاده آن ناتوان مانده است.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی اخذ مالیات از کارمندان و صنوف ضعیف را مورد انتقاد جدی قرار داد و تصریح کرد:‌ ادامه چنین سیاست‌های یک سویه‌ای تنها به ایجاد و تشدید نارضایتی‌ در جامعه ختم می‌شود بنابراین باید برای اصلاح سیستم مالیاتی کشور اقدامی اساسی انجام شود.
خسته بند به افزایش میزان مالیات‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: قانونگذار، افزایش میزان مالیات‌ها برای قشر ضعیف و متوسط جامعه را نپذیرفته است اما سیستم مالیاتی کشورمان همانند بانک‌های داخلی در ابتدا، این بخش از جامعه را مورد هدف قرار می‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه روند دریافت مالیات‌ها باید شفاف‌سازی شود گفت:‌ امیدواریم اصلاحات مورد نیاز در سیستم و نظام مالیاتی کشور در راستای رفع نواقص و تبعیض‌های موجود به‌وقوع بپیوندد و روند ‌جدید به‌صورت عادلانه برمبنای میزان درآمد هر کدام از اقشار جامعه تدوین شود.
منبع : تسنیم

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *