cccc shahrdar-e-bandar-e-anzali

انزلی کلاب: چندی پیش طی مقاله ای انتقادی به عدم وجود چشم انداز توسعه مناسب شهری نزد شهرداری بندر انزلی اشاره داشتیم که خبر جدید مطروحه توسط این نهاد مهر تاییدی است پای ادعای مطرح شده.

اعلام خبر افتتاح اولین سینمای پنج بعدی گیلان توسط شهرداری بندر انزلی آن هم در حالی که این اتفاق قبلا در منطقه آزاد انزلی صورت پذیرفته است جای تعجب و تامل دارد !!! اگر اعضای شورای شهر بندر انزلی و شهرداری محترم سند چشم اندازی برای توسعه شهر بندر انزلی دارند چرا با افتخار خبر دومین سینمای پنج بعدی گیلان در انزلی خبررسانی نمیشود ؟

با این روند و عملکرد مسئولین شهر بندر انزلی، میتوان به شهروندان انزلی نیز حق داد که از امتیازات منطقه آزاد انزلی برای سرمایه گذاری بی خبر باشند و نگاهی درست بر این فرصت که توسط دولت و نظام ج.ا.ا بر اهالی انزلی ارزانی داشته شده نداشته و بهره برداری لازم و استقبال لازم از آن صورت نپذیرد.

براستی اگر سند چشم اندازی برای رسیدن به درآمد پایدار برای توسعه شهر انزلی ترسیم شده است چرا این بی خبری از وضعیت شهرستان نزد مسئولین محترم شورای شهر و شهرداری بندر انزلی اینچنین نمایان میگردد ؟ در حالی که در شهرهای در حال توسعه شهرداری تعاملی بسیار سازنده با سایر نهادهای مناطق همجوار خود را نیز لازم میداند، چرا باید شهر انزلی از چنین تعاملی حتی در سطح شهرستان خود نیز بی بهره باشد که حاصل این اقدام میتواند خدمت رسانی شایسته تر به شهروندان انزلی باشد.

طی هفته های گذشته شاهد عملکرد بسیار فعالی از سوی شهرداری در افتتاح پروژه های مختلف بوده ایم که همه شان به خودی خود جای تشکر و قدردانی دارد، اما شهرداری انزلی نباید فراموش کند که فارغ از فعالیتهای عمرانی نقشی اساسی نیز باید در امور فرهنگی و ارتقای سطح فرهنگی شهر انزلی ایفا کند و باید کارنامه ای به مراتب درخشان تر برای دومین شهر پرجمعیت استان گیلان در زمینه فرهنگی نیز ارائه کند و اینها در حالی است که فعالیت های فرهنگی شهرداری آنچنان که باید به چشم نیامده و حتی سایت انزلی کلاب با تمام محدودیت ها و بودجه شخصی چند جوان حد اقل  هماهنگی دو نمایشگاه و حضور مردمی در پاکسازی طبیعت شهرستان انزلی را در چند نوبت، پیاده سازی و پشتیبانی کرده است که این مبحث نیز باید به صورت جداگانه به نقد و بررسی گذاشته شود.

سایت شهرداری انزلی نیز کماکان در همان حالت قبلی در حال ارائه به اهالی سراسر گیتی است و نمایی بسیار زشت را از یکی از زیبا ترین شهرهای ایران، آن هم بدون رعایت قانون کپی رایت در تولید محتوا ارائه میدهد.

این سوال مطرح میشود که اگر خود این عزیزان در شهرداری با فضای مجازی بیگانه اند (که سایت ناشایست این نهاد تاییدی بر این مدعاست) آیا عزیزان شورای شهر به عنوان ناظر نمیتوانند این موارد را به شهرداری انزلی گوشزد کنند که بیش از این آبروی انزلی به بازی گرفته نشود؟ آیا باید در قسمت فهرست سایت رسمی شهرداری بندر انزلی کماکان صفحاتی به نامهای بهزاد، هانی و رضا مشاهده گردد ؟

shahrdari 2

مبحث جلسات علنی شورای شهر نیز که به صورت رسمی پیگیری شده است و خود بحثی جداگانه و مفصل را میطلبد به زودی خدمت شما عزیزان از طریق همین رسانه اطلاع رسانی خواهد گردید. 

اما اصل خبر:

نخستین سینمای ۵ بعدی گیلان در انزلی ایجاد شد

به گزارش انزلی کلاب، سید تقی موسویان در نشست شهرداری این شهر افتتاح پروژه‌های عمرانی انزلی را مورد ارزیابی قرار داد.

وی با بیان اینکه سه پروژه به مناسبت ولادت حضرت علی (ع) و روز آزادسازی خرمشهر در انزلی افتتاح شد، اظهار کرد: این پروژه‌ها شامل جایگاه سوخت سی‌ان‌جی، خیابان نیک‌بخش و سینمای پنج بعدی در بلوار ساحلی انزلی است.

شهردار بندرانزلی گفت: پروژه جایگاه سوخت سی‌ان‌جی جنب اردوگاه گل‌آور با هزینه‌ای بالغ بر پنج میلیارد و ۶۹ میلیون و ۲۰۹ هزار ریال مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گفته وی، پروژه خیابان نیک‌بخش با هزینه‌ای معادل ۹ میلیارد و ۱۲۵ میلیون ریال و سینمای پنج بعدی با هزینه حدود دو میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده است.

موسویان ادامه داد: برای پروژه‌ جایگاه مذکور پنج هزار و ۱۷۰ متر مربع زیرسازی و آسفالت و ۲۸۵ متر جدول‌گذاری شده و دو میلیارد و ۶۳۵ میلیون ریال نیز تجهیزات فنی خریداری شده است.

وی اذعان کرد: این جایگاه طبق سیاست‌های عمومی دولت مبنی بر توسعه سوخت سی‌ان‌جی و در راستای قطع وابستگی کشور به واردات بنزین احداث شده است.

به گفته این مسئول، با راه‌اندازی جایگاه سوخت سی‌ان‌جی مذکور تعداد جایگاه‌های فعال سطح شهرستان در حوزه خصوصی و دولتی به پنج جایگاه و نازل‌های جایگاه‌های شهرداری به ۲۴ عدد رسیده که زمان سوخت‌گیری را به حداقل می‌رساند.

وی از جمله معضلات شهرهای ساحلی را هدایت آب‌های سطحی عنوان کرد و یادآور شد: در سال‌های اخیر با رشد و تراکم جمعیت هدایت بخشی از فاضلاب منازل در کانال‌های هدایت آب‌های سطحی مشکلات عدیده بهداشتی و زیست‌محیطی را ایجاد کرده است.

موسویان اضافه کرد: شهرداری بندرانزلی اقدام به ساماندهی این آبراه‌ها از جمله ساماندهی کانال خیابان فرهاد نیک‌بخش انزلی کرده است.

وی عملیات لوله‌گذاری جفت یک‌هزار مسلح به طول ۴۰۰ متر، جدول‌گذاری به طول یک‌هزار و ۷۵۰ متر، خاکریزی معابر و داخل کانال، نصب ۲۲ پایه چراغ و زیرسازی و آسفالت مسیر اصلی و معابر فرعی به مساحت هفت هزار و ۲۰۰ متر مربع را از اقدام‌های صورت گرفته در خیابان نیک‌بخش عنوان کرد.

شهردار انزلی درباره راه‌اندازی نخستین سینمای پنج‌ بعدی، خاطرنشان کرد: نخستین سینمای پنج بعدی گیلان نیز با ظرفیت ۱۶ تماشاچی در بلوار ساحلی بندرانزلی احداث و تجهیز شد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۸ خرداد ۱۳۹۲

عجیبا
پس این سینمایی که در منطقه آزاد تجاری و همچنین در رشت وجود دارد چند بعد دارد ؟
لطفا با بررسی سخنرانی کنید

پاسخ

a.n.z پاسخ در تاريخ خرداد ۸ام, ۱۳۹۲ ۱۵:۱۸:

خیلی بعد داره! :laugh: :-D

Anzali Free Zone

Shahin

۸ خرداد ۱۳۹۲

توی لاهیجان هم گویا هست

پاسخ

محمد اصغریان

۸ خرداد ۱۳۹۲

من نمیدونم چی باید بگم
سکوت اختیار میکنم
……………

پاسخ

۸ خرداد ۱۳۹۲

مهندس اگر از الان سکوت کنی بری داخل شورا چی می کنی ؟

پاسخ

لا اله الا الله

۸ خرداد ۱۳۹۲

نه نه نه مجیدجان دلبندم منظورمو متوجه نشدی
منظورم از سکوت این بود که انقد مایه آبرو ریزیه من حرفی نمیزنم
آخه چی آدم بگه به اینا
سینمای ۵ بعدی؟؟؟؟؟؟؟
لازم بود واقعا؟
حالا با فرض اینکه بود
یه پرس و جو کردن که تو استان همچین چیزی هست یا نه کاری داشت؟
من آقا من سکوت بکنم بهتره
من سکوت میکنم …………

پاسخ

آبای

۸ خرداد ۱۳۹۲

خیلی جاها هست اصلاً چیز مهمی نیست

پاسخ

guilak

گیلک

۸ خرداد ۱۳۹۲

فکر می کنم به سینمایی که علاوه بر نمایش تصویر به صورت سه بعدی حرکات و لرزشها و تکانهای موجود در صحنه فیلم و همچنین بوهای موجود در ان را شبیه سازی و برای بیننده قابل حس میکند را سینمای ۵ بعدی میگویند.مثلا اگردر یک صحنه از فیلم شخصیتهای ان در حال خوردن یا پختن غذای خاصی باشند بوی ان غذا به مشام بیننده فیلم هم می رسد.امیدوارم حدس من درست باشد.اصلا بشید بیدینید ابای بمن چی.

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ خرداد ۹ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۰۵:

در سینماهای چند بعدی فیلم های مخصوص و مهیح پخش می گردد. بیندگان همزمان با نمایش فیلم بصورت سه بعدی ( که با استفاده از عینک مخصوص تصاویر واقعی و زنده احساس می شود ) واکنش افکتهای حرکتی و محیطی واقعی را تجربه می کنند. این افکت ها مانند پاشش آب، وزش باد بروی صورت. تحریک پا ، ویبره اندام ، سقوط صندلی و حرکت صندلی در چهار جهت ، رعد و برق ، طوفان ، ریزش برف ، باران و حباب ها می باشند که به ایجاد این لذت و هیجان متفاوت کمک می نمایند. در صنعت سینما به حرکت صندلی و افکت های حقیقی که متناسب با صحنه های فیلم عمل می کنند بعد چهارم اطلاق میگردد. این افکت ها متناسب با صفحه های فیلم بصورت اتوماتیک انجام می گیرد و باعث هیجان مضاعف و واقعی در بیننده میگردد در سینمای ۵ بعدی علاوه به حرکتهای کامل صندلی ، افکت های مذکور، کاملتر می باشد. استارت فیلم بوسیله ریموت کنترل انجام می شود. پس از شروع فیلم، تمامی پروسه پخش فیلم و افکتها تا و بدون دخالت دست انجام می گیرند هم اکنون سینماهای چند بعدی در کشورهای آسیایی و اروپایی و کشور ما با استقبال بی نظری رو به رو شده است.

Anzali Free Zone

Shahin

۸ خرداد ۱۳۹۲

اینم یه عکس از سینمای ۵ بعدی

پاسخ

guilak

گیلک

۸ خرداد ۱۳۹۲

ممنون از توضیحات کامل شما.

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ خرداد ۹ام, ۱۳۹۲ ۱۹:۲۶:

خواهش میکنم گیلک عزیز …

مژگان

mojshekan

۸ خرداد ۱۳۹۲

عجبـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ!!!!
شهرهای گیلان نیاز به نمادهایی متناسب با ویژگی های هر شهر دارند
استاندار گیلان گفت : گیلان به عنوان استانی فرهنگ محور، تاثیرگذار و گردشگرپذیر نیازمند نمادهای وی‍ژه متناسب با ویژگی های هر شهر است.

کیهان هاشم نیا عصر روز پنجشنبه در بازدید از نماد ماهی در دست ساخت برای دروازه شهر انزلی در شهرک صنعتی حسن رود اظهار کرد : نماد ماهی متناسب با ویژگی دریایی این شهرستان است.!!!
وی خاطرنشان کرد : بندرانزلی و چند شهر دیگر استان بعنوان شهرهای الگویی از نظر فعالیت شهرداری در زمینه عمران و زیباسازی شهری بشمار می روند و باید الگویی برای سایر شهرداری های استان باشد.!!!
هاشم نیا یاداور شد : حدود ۱۰ ماه پیش شهر انزلی با آبگرفتگی های وسیعی مواجه بود که با اعتبارات شهرداری و ستاد حوادث غیرمترقبه استانداری ، پروژه های اساسی برای رفع این معضل اجرا شد.!!!
وی تاکید کرد : بندرانزلی به دلیل داشتن شهردار خوب ، متعهد و پرتلاش و هماهنگی بین شورا و شهرداری از موفق ترین شهرداری های گیلان است .!!!
استاندار گیلان در این بازدید از یادمان شهدای در دست ساخت انزلی ، لوله گذاری و کانال های احداثی جمع آوری آب های سطحی ، خیابان ها و بوستان های محله ای جدیدالاحداث در غازیان ، پارک جنگلی در حال آماده سازی ، نماد دروازه ماهی در دست ساخت ، جایگاه سوخت سی ان جی شهرداری ، خیابان های در دست ساخت در انزلی دیدن کرد!!!

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۸ خرداد ۱۳۹۲

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

پاسخ

۸ خرداد ۱۳۹۲

شهر ما یک شهر بازی نداره
شهر ما یک بیمارستان خصوصی نداره
شهرما یک ساحل ازاد نداره
شهر ما یک پارکینگ نداره
شهرما یک مجتمع خرید نداره
شهرما از یاد رفته
شما پول مردم رو در این راه خرج میکنید. خجالت اور شورای شهر در نزدیکی انتخابات اینکارهارو میکنه تا نطر مردم رو جذب کنه نترسید بزودی دزدیهای اونام رو میشه مثل شورای شهر رشت بعضی ها ۳ دوره به میز چسبیدن که رها نمیکنند البته خیلی خیلی باسوادن نخبه استان هستند
یسه دیگه ما باور نداریم

پاسخ