فرماندار در نشست خبری با اصحاب رسانه :
خبرنگاران حلقه واسط مردم و مسئولان هستند/باید در کنار حفط منزلت مردم به آنان خدمت شود/ توجه به اقشار آسیب پذیر و توجه به زندگی و معیشت مردم از سیاست های دولت تدبیر و امید است/عذر کسانی را که عمدا به اقتصاد مقاومتی توجه نکنند می خواهم /منطقه ازاد انزلی فرصت است نه تهدید/شهرداری مشکلات فراوانی داشت و با کمک فرمانداری و شورای تامین حسابهای مسدود شهرداری باز شد و توقیف اموال منتفی شد/ملوان عشق مردم انزلی است و واگذاری سهام ملوان به نیروی دریایی یا منطقه ازاد و همچنین استفاده از سرمایه گذار به عنوان مالک شخصی از راه های رفع مشکلات این تیم است


به گزارش سامانه تحلیلی و خبری انزلی کلاب فرماندار بندرانزلی در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان گفت: خبرنگاران حلقه واسط بین مردم و دستگاه های اجرایی هستند و من علاقه مندم در فرصتهای مختلف این نشست ها برقرار شود چون نظرات خبرنگاران به من هم در اداره امور کمک می کند و با وجود اینکه این گزارشات بارها به دست من می رسد اما من به آن اکتفا نمی کنم .
میرشمس مومنی زاده با اشاره به فرارسیدن ایام دهه فجر و تسلیت ایام فاطمیه افزود: پیروزی انقلاب فصل جدیدی را برای همه جوامع بشری گشود و قدرت منطق بر قدرت نظامی غالب شد و باعث شد که برای همه جوامع بشری الهام بخش باشدکه یک ملت با دست خالی در برابر یک نظام سیاسی قدرتمند که پنجمین ارتش را در اختیار داشت پیروز شود.
وی بیان کرد: صاحب اصلی نظام و کشور مردم هستند و مدیران و مسولان و کارکنان دولت خادمان مردم هستند چرا که در بحران هایی که در طول این ۳۹ سال اتفاق افتاد هرجا که مردم به صحنه آمدند بحران حل شد .
فرماندار بندرانزلی تاکید کرد: باید منزلت مردم رعایت شده و با محترم دانستن حقوق آنها به مردم خدمت شود چون درکنار توان حکومتی و نظامی به پشتیبانی مردم برای تحقق اهداف و آرمان های نظام و انقلاب نیاز داریم .
مومنی زاده اظهار کرد: ساماندهی و رونق اقتصادی و توجه به اقشار اسیب پذیر و توجه به زندگی و معیشت مردم از سیاست های دولت است و برای تحقق آن باید سیاست های اقتصاد مقاومتی را به صورت جدی دنبال کنیم.
وی تاکید کرد: با کسی تعارف نداریم و عذرکسانی را که عمدا توجه کافی به اقتصاد مقاومتی نداشته باشند را می خواهیم چون معتقدم باید از استعدادها و ظرفیت های خودمان به نحو احسنت برای تحقق طرح های تکاپو و بوم گردی برای افزایش درآمد عمومی دولت استفاده کنیم
فرماندار بندر انزلی با بیان اینکه با وجود ظرفیت های بسیار مناسب در بندرانزلی نباید بیکاری این شهرستان اینقدر بالا باشد گفت: این امر بیانگر این است که از ظرفیت های این شهرستان درست استفاده نشده است .
مومنی زاده تاکید کرد: افزایش تولیدات محلی و صادرات آن ، استفاده از فرصت گردشگری و ابزی پروری ،استفاده چند منظوره از تعاونی های پره ،پرورش ماهی در قفس،حمایت از کار آفرینان برای ایجاد فرصت شغلی و درآمد زایی، توسعه آموزش فنی و حرفه ای و مهارت آموزی و توسعه مشاغل خانگی و صنایع دستی سیاست هایی است که باید اجرایی شود.
فرماندار بندرانزلی منطقه آزاد را فرصت بسیار خوبی برای بندرانزلی دانست و گفت: نباید از منطقه آزاد به تهدید تعبیر شود و همانگونه که ایجاد این منطقه برای مردم انزلی رویا بود الان هم باید همچنان آن را فرصت بسیار خوبی برای رشد شهرستان بدانیم اما باید تدبیر شود که از آن به بهترین شکلی به نفع شهر استفاده شود .
مومنی زاده در ادامه با اشاره به اینکه شهردای بندرانزلی در ماه های اخیر مشکلات بسیار زیادی داشته و دارد افزود: شهرداری در امورات جاری خود به خاطر پرونده های قضایی و مطالبات بسیار سنگینی که پیمانکاران و غیره داشتند مانده بود و علاوه بر مسدود بودن حسابها حکم توقیف اموال صادر هم شده بود و اگر کمک های فرمانداری و شورای تامین نبود کار به جای باریک ختم می شد اما اکنون حسابها باز شده و توقیف اموال وجود ندارد و بحث های حقوقی هم از مجاری مختلف در حال پیگیری است .
وی خاطرنشان کرد: شهرداری بندرانزلی اراده اش برای توسعه شهر است و باید بگویم انزلی با دیگر شهرهای گیلان فرق دارد و مثل رودسر و فومن و تالش و جاهای دیگر نیست و از انجایی که مهمترین دستگاه اجرایی شهر شهرداری است باید با کمک هم مشکلات را برطرف کنیم و از این نهاد پشتیبانی کنیم .

فرماندار بندرانزلی با بیان اینکه انزلی هیات های ورزشی فراوان و موفق و قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی بسیاری دارد گفت: مردم شهرستان انزلی عشقشان ملوان است و وقتی مردم شهر به این تیم علاقه و حساسیت دارند مسئولان نیز باید حمایت کنند.
مومنی زاده با بیان اینکه بارها جلسات متعدد برای ملوان برگزار شده و باوزیر ورزش و جوانان نیز ملاقات داشته است اظهار کرد: در ابتدا سعی کردیم دومشکل اساسی یعنی برگزاری بازی های خانگی ملوان در انزلی و پرداخت بدهی بازیکن خارجی آن حل شود که ملوان از خطر کسر سه امتیار رهایی یابد و اینها به آسانی انجام نمی شود و نماینده مردم انزلی و مدیر کل ورزش و جوانان کمک بسیاری کردند.
وی تاکید کرد: برای حل مشکل ملوان گزینه های متعددی وجود دارد، یکی واگذاری سهام آن به منطقه ازاد یا نیروی دریایی و دیگری واگذاری آن به مالک شخصی و بخش خصوصی و در نهایت استفاده از منابع دولتی برای رفع مشکلات این تیم است.
فرماندار بندرانزلی در پایان گفت:انتظار داریم خبرنگاران رسانه ها رسالت خبرنگاری خود را انجام دهند و با مسئولیت و رسالت خود آشنا بوده و از حاشیه پرهیز کنند.

خبرنگار: معصومه کاظمی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *