خانه تکانی طبیعت توسط مردم انزلی

  • 2 سال پیش
  • بدون ديدگاه

 

با نزدیک شدن بهار ، ایرانیان دست به کار خانه تکانی و پاکیزه سازی محیط زندگی شان می شوند.
سمن های اجتماعی و زیست محیطی انزلی هر ساله در آستانه بهار و تابستان اقدام به پاکسازی طبیعت زیبای شهرستان این خانه مشترک همه ایرانیان می کنند.
آلن پطروسیان شهروند ارمنی و مسئول کمیته ورزش های طبیعی انزلی روز شنبه در حاشیه پاکسازی پارک جنگلی طالب آزاد انزلی گفت : طبیعت نه تنها به ما فضای زیست بلکه غذا ، هوا و فرصت هایی برای لذت حیات می دهد .
وی که از حامیان جدی حرکت های زیست محیطی شهرستان است، خاطرنشان کرد : همه اینها در حالی است که ما قدردان طبیعت نیستیم و به جای حفاظت از آن اقدام به نابودی اش می کنیم .
پطروسیان افزود : در نظر داریم پویش پاکسازی طبیعت را پیش از تعطیلات نوروزی در چند نقطه دیگر از جمله بوستان ساحلی تاریخی بلوار نیز انجام دهیم .
وی خاطرنشان کرد : در نظر داریم پس از پویش پاکسازی ، گزارشی از وضعیت مناطق طبیعی و فضاهای سبز شهری و بوستان های محلات برای بهسازی شهر به مسئولان ذیربط ارائه دهیم .
مینا محمدی مربی جوان رشته ووشو نیز که با چند تن از شاگردانش مشغول پاکسازی طبیعت منطقه سنگاچین بود، گفت : طبیعت همچون خانه مشترک همه ما است و همان طور که خانه مان را از زباله و ناپاکی حفظ می کنیم، باید نسبت به طبیعت نیز همین احساس مسئولیت را داشته باشیم .
وی خاطرنشان کرد : خوشحالیم که هم توانستیم محیط زیستمان را قدری از زباله ها پاک کنیم و هم ارزش کار گروهی و جمعی را یاداور شویم .
وی از مردم محلی و گردشگران خواست برای حفظ سلامت و زیبایی طبیعت از ریختن زباله در فضای سبز خودداری کنند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست انزلی نیز در این باره گفت : گیلان از استان های حاضر در طرح ملی مسیر سبز – ساحل پاک است .
اکبر میغی اظهار کرد: در آستانه بهار در راستای مصوبات کمیته پسماند شهرستان به طور همزمان در مبادی ورودی شهرستان با کمک دوستداران طبیعت اقدام به پاکسازی می کنیم.
وی تصریح کرد : البته متولی مدیریت زباله داخل شهر شهرداری ، روستاها بخشداری ها و حریم راه ها اداره مسکن و شهرسازی است.
در این پویش برنامه ریزی شده از سوی اداره محیط زیست بندرانزلی و به همکاری کمیته ورزش های طبیعی هیئت ورزش های همگانی بندرانزلی ، فعالان و سمن های محیط زیستی و اجتماعی ، جمعی از قهرمانان ورزشی پر افتخار آسیایی و جهانی ، شماری از نیروهای شهرداری، منطقه آزاد ، اداره زندان ها ، دهیاری و بخشداری شرکت و به پاکسازی مناطق طبیعی پرداختند.
شهرستان ساحلی انزلی با بهره مندی از تالاب انزلی و دریای خزر و جاذبه های طبیعی همه ساله شاهد ورود صدها هزار گردشگر از مناطق مختلف کشور است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *