استاندار گیلان

استاندار گیلان

استاندار گیلان گفت: ایجاد خانه تجاری تاجیکستان در منطقه آزاد انزلی و فراهم شدن ارتباط بخش خصوصی گیلان و تاجیکستان به همراه کمک ها و تسهیلات بخش دولتی به عنوان یک ارتباط دهنده، بسیار مؤثر می باشد.

به گزارش ۸ دی، کیهان هاشم نیا در دیدار با هیات سرمایه گذاری تاجیکستان تصریح کرد: به منظور شناخت ظرفیت های موجود سرمایه گذاری در تاجیکستان در اولین فرصت از بخش خصوصی گیلان به سرپرستی معاونت برنامه ریزی و مدیر کل اقتصادی با سرعت عمل هرچه بیشتر بازدیدی از تاجیکستان داشته باشند.

استاندار گیلان در این دیدار که عبدالقادر رحیم اف نائب رئیس حقوقدانان تاجیکستان، معاون برنامه ریزی استاندار، مدیرکل اقتصاد و دارایی، مدیرکل اتاق بازرگانی و صنایع و معادن، و جمعی از سرمایه گذاران بخش خصوصی حضور داشتند، با بیان اینکه منطقه ویژه آزاد انزلی به عنوان فرصت اقتصادی برای طرف تاجیکی می باشد، خاطرنشان کرد: ایجاد خانه تجاری تاجیکستان در منطقه آزاد انزلی و فراهم شدن ارتباط بخش خصوصی گیلان و تاجیکستان به همراه کمک ها و تسهیلات بخش دولتی به عنوان یک ارتباط دهنده، بسیار مؤثر می باشد.

هاشم نیا از طرف تاجیکی خواست تا از برخی از صنایع پایه ای استان همچون کاشی خزر ، تولید قطعات خودرویی ، کارخانه پارس خزر بازدید و از فرصتی که در استان گیلان در راستای صادرات فراهم شده به تاجیکستان استفاده نمایند.

در این جلسه عبدالقادر رحیم اف نایب رئیس حقوقدانان تاجیکستان نیز ضمن تسلیت ایام محرم و صفر بیان نمود: تاجیکستان بدنبال شریک برای سرمایه گذاری در بخش های، بهداشت ، کشاورزی و صنعت می باشد و ایران بعنوان یک شریک خوب برای ما بحساب می آید و درصدد سرمایه گذاری بیشتر با ایران بویژه با استان گیلان می باشیم.

وی نیازهای سرمایه گذاری که تاجیکستان بدان نیاز دارد را در بخش محصولات کشاورزی، ساخت کارخانه آجرپزی، بخش احداث راه و ساختمان، تأمین مصالح ساختمانی دانست.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *