حرف عکس:حلبی آباد انزلی کجاست؟

  • 4 سال پیش
  • ۳۳ ديدگاه

IMG_7779

مدت ها بود که این نام را در میان نظرات می‌دیدم و دریغ از این موضوع که این محله کجاست؟ درست است ممکن است ساکنین وضیعت مالی خوبی نداشته باشند اما واقعا در این منطقه چطور زندگی می‌کنند؟

نام ماراگوده را حتما شنیده اید، یکی از حلبی آباد های شهر انزلی همین شهرک سهیله در ماراگوده انزلی است. شهرکی که با ۲۰ خانوار برف سال گذشته را بدون گاز سپری کرد و در حالی که ما در کنار بخاری های گازی بودیم ساکنین این محل زیر دمای صفر درجه، شب را به صبح می رساندند.

صحبت از برف شد، امروز ۲۶ مهر ۹۳ است، با توجه به گرمای شدید تابستان و سرمای هوا از مهر ماه قطعا میتوان گفت زمستان نسبتا سختی در پیش است و امیدواریم مسئولین برنامه ریزی کنند و چون سال گذشته غافلگیر نشوند. که اگر باز این بهانه را داشته باشند هیچ توجیهی ندارد.

تنها مزیت این شهرک این است که از نعمت برق برخوردار است اما با وجود اینکه سهیله در محدوده شهری بندرانزلی قرار دارد هنوز هم گازکشی نشده است.

صحنه هایی در این محله به چشم میتوان دید که برای هیچ انسانی قابل تحمل نیست.

باید دید عکس العمل «مسئولان شهری» به این خبر چیست و قطعا انزلی کلاب واکنش هر مسئول پاسخ گویی را پوشش خواهد داد.

علیرضا بابایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

میثم

۲۶ مهر ۱۳۹۳

مو رو بدن آدم سیخ میشه
تو برف گاز نداشتن؟!!
لطفا انزلی کلاب بیشتر پیگیری کنه تا سرما شروع نشده

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی

چقدر تاسف آور

پاسخ

majid

majid

۲۶ مهر ۱۳۹۳

مو رو بدنتون سیخ نشه؟
از خودتون بپرسین چطور وسط مرداب و زمین های کشاورزی و تالابی یه شهرک ساخته شده که ۲۰ خانوار داره؟؟؟
جواب سوالتون رو از اقای *** بپرسید که تا چند سال پیش میخاست نماینده مجلس بشه.
قضیه از این قراره یه زمین کشاورزی متعلق به نزدیکاش رو یارو اول ماسه اش رو فروخت و بعدش اون رو با تخریب و ضایعات پرکرد و به واسطه پارتی بازی آقای *** سفارش مالک رو کرد و براش سند مسکونی تفکیکی گرفت و اون رو به افراد ضعیف مالی فروخت.شهرداری حق داره هیچ تعهدی به اونجا نداشته باشه.چه معنی داره اونجا جمعیتی ساکن باشه؟اصن ماراگوده کجاش مسکونیه که خانوار هم داشته باشه.ماراگوده فقط بجار و باغ صنوبر و استخر ماهی داره به انضمام یه تصفیه خونه دولتی فاضلاب.همون برق رو هم از صدقه سر اداره فاضلاب دارن .

پاسخ

فرهاد پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۳۹:

:yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

خدابنده پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۲۷:

با سلام خدمت آقا majid و دیگر دوستان و مدیریت محترم سایت – بنده احساس میکنم حضرتعالی اطلاعاتی دارید اما به این شکل که تعریف کردید نیست . بعدازظهر وقتی کامنت شما را خواندم جهت صحت و سقم مساله رفتم به منطقه به اصطلاح شهرک . با چند نفر از اهالی صحبت کردم و از انجا عکس هم گرفتم – از باب اینکه چطور وسط مرداب و زمین های کشاورزی و تالابی یه شهرک ساخته شده که ۲۰ خانوار داره؟؟؟ خودتان جوابش را دادید افراد مالی ضعیف اقدام به خرید انجا کردند .اندک کسانی هستند در جامعه فعلی که حاضر به زندگی در انجا باشند که از حداقل امکانات رفاهی محرومند مردی که گفت خودش به همراه ۲ پسر و عروسشان با هم در یک ساختمان زندگی می کنند اینچنین گفت که شخصی که این زمین رو فروخته بصورت قول نامه ای و بنجاق بوده و هیچ گونه برداشت شن هم از انجا انجام نگرفته و در برف پارسال یک هفته خانه نشین بودند بطوری که نفت انها هم تمام شده و از هیزم استفاده کردند در باره وضعیت نفت پرسیدم که گفت فقط بابت فصل زمستان ۶۰۰ لیتر نفت سهمیه داریم که کفاف نمی کند . خانم دیگه ضمن اینکه از وضعیت بد فاضلاب ناراحت بود می گفت که پسرم دانشجوی معماری است و برای تحقیق درسش بخاطر نبود خط تلفن نمتواند از اینترنت استفاده کند . اما سوال من از شما آقا مجید اینه ایا درسته که در کامنت هامان از اسامی افراد نام ببریم و باعث تخریب انها شویم . (هر چند لازمه که مدیریت سایت اقدامی که الان کردند را از اول می کردند وجهت حفظ آبرو اسم را حذف می کردند ). مگه جمله معروف ما ایرانیان که به عنوان نماد درسر درب سازمان ملل نوشته شده که بنی آدم اعضای یک دیگرند . که در آفرینش ز یک پیکرند . چو عضوی به درد اورد روزگار. دگر عضوها را نماند قرار- را نباید خودمان رعایت کنیم چه شده که نسبت به هم نوعانمان اینچنین واکنش نشان میدهیم اگه کاری از دست ما بر نمیاد حداقل مانع تراشی نکنیم . اما یه پیشنهاد برای مسولین امر داشتم اینکه زمستان امسال هم این عزیزان با مشکل مواجه نشند سهمیه نفت انها را بیشتر و زودتر بدستشان برسانیم

MAJID پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۲۱:۵۸:

برادر ارزشی
جناب خدا بنده
از لحاظ انسانی شما درست میگین ساکنین اونجا گناه دارن
ولی کی بهشون گفته بود وقتی ۱ میلیون هم پول نداری پاشی بیای انزلی و بخای همشهری ما بشی
اونم تو زمینی که تا شعاع ۵ کیلومتریش نه گاز هست.نه تلفن و نه آب و فاضلاب .فقط یه فشار قوی هست که اونم برای تصفیه خونه فاضلابه ماراگوده هست.
بزار اومدم انزلی میبرم نشونت میدم که کل ماسه اون زمین رو به اسم استخر ماهی زدن و با پشتوانه فامیل با نفوذش فروخت و وقتی گند قضیه داشت در میومد با ضایعات ساختمونی پرش کرد و فاز دومش که قطعه بندی و فروش به افراد ضعیف بود رو استارت زد
کلاً تو حاشیه اتوبان و حلبی آبادای مختلف کنار کمربندی از ماراگوده تا پیل علی باغ و در غازیان پشت بی بی حوریه رسمه که ابتدا افراد کم بضاعت و اکثرا بی سواد مهاجر ابتدا با امکانات اولیه و سنگ بلوک و زدن یه چاه اب برای شرب و چاه برای فاضلاب ۴دیواریشونو تموم میکنن و این وسط بازرس های *** رو هم تطمیع میکنن و در آخر دسته جمعی میرن *** و سپس آب و برق و گاز و با هوچی بازی درخواست امکانات شهرب میکنن.
شهر ما تو ۱۰۰ سال پیش متوقف شده.جوونای تحصیل کردش از زور بیکاری مهاجرت میکنن و جاشونو به اینجور مهاجرایی میدن که به قول شاهین انزلی خرابه امروز براشون مثل اروپاست.

علی پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۰۸:

اخ پسر مطلب نداری چرا با ابروی مردم بازی میکنی.پسر عموی من هم اونجا زمین داره خیلی هم راضی هستش اگه مساله کلاهبرداری که خود دولت جلوش رو میگرفت پس لطفا مزخرف ننویس برادر

جواد پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۳۱:

من هم با علی اقا هم عقیده هستم و تا جایی که من در جریان هستم کل اون ۲۰ خانوار از خرید زمین راضی هستند و در فکر صورتجلسه شکایت بر علیه تبلیغات منفی شما هستند

ملوان ملوان پاسخ در تاريخ بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۳ ۲۱:۳۷:

عجب
شما همتون از خوشبختی ساکنین این محله گفتید و با کسی که نقد کرد مخالفت کردید. پس اشاره نویسنده مطلب اصلی به کجا و کدام بدبختی است؟ حتما شوخی سرکاری بوده بله؟؟؟

كيوان

۲۶ مهر ۱۳۹۳

عزیزان ماراگوده که جای خودش رو داره. خیابان شهید خدادای (پیل علی باغ) که تو مرکز شهره. با وجود چند شهرک مسکونی و چند هزار نفر جمعیت یه پیاده رو نداره تا زن و بچه مردم مجبور نباشن از خیابون تردد کنن . یا شاید اینجاها رو گذاشتن واسه انتخابات بعدی تا اون چیزها بیشتر موثر باشه

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۳۳:

:yes:

احمدجعفری......فرزندشهید

۲۶ مهر ۱۳۹۳

در برف گذشته به خاطر دارم، در همین ماراگوده خانواده ای مشکل حادی داشتند که متاسفانه نتوانستم برایشان کاری کنم. ساعت ۸ شب و دوباره ۱۱ شب با یک گروه ۳ نفره تلاش کردیم اما باز هم کمک رسانی میسر نشد. فردای آنروز با ۸ نفر به همراه ماشین نجات آتشنشانی و یک دستگاه لودر و تراکتور مشکل انها حل شد….. امیدوارم با تدبیر مدیران زحمتکش انزلی دربرف امسال مشکل نداشته باشیم…….انشالله

پاسخ

انزلیچی

انزلیچی

۲۶ مهر ۱۳۹۳

http://www.memarinews.com/vdcd9f0x.yt0xs6a22y.html
آقا مجید درست میگن منطقه ای که کاربری کشاورزی داره چطور بهش مجوز ساختو ساز می دن؟انزلی اراضی زیادی نداره عملا با این کارشون دارن کشاورزی و دامپروری این شهرو نابود می کنن .ومطمئنا تواین جور مناطق خطر آسیب های اجتماعی هم بیشتر هست.

پاسخ

majid پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۵۵:

مخلصم داش
تا مطمئن نباشم اظهار نظری نمیکنم

majid پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۵۶:

دقیقا خبرشو دارم که اونجا ناهنجاری اجنماعی هم وجود داره.نمیخاستم اینو بگم .شما که گفتی منم تایید میکنم

majid

majid

۲۶ مهر ۱۳۹۳

http://www.shiaupload.ir/images/43198100510423535160.jpg

پاسخ

انزلیچی پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۱۶:۱۴:

:yes:

sinaclub

sinaclub

۲۶ مهر ۱۳۹۳

جالب اینجاست ریئس شورا از پروژه های عمرانی حرف میزنه.این خیابون تکاوران هم آماده بشه انگار بهترین خیابون دنیا رو ساختن همچین تو بوق و کرنا بکنند.متاسفم واقعاً.
انزلی دروازه اروپا

پاسخ

farhadsayyadi

۲۶ مهر ۱۳۹۳

اقای مجید به درستی اظهار نظر فرمودند.اکثر ساکنان انجا هم از مهاجرین استان همسایه می باشند.جند وقت پیش من هم اشاره ای به این موضوع کردم. متاسفانه این ناحیه و اراضی اطراف کمربندی محلی برای کارهای خلاف و فساد افرادمختلف شده است. باید پرسید چگونه این افراد در انجا ساخت وساز کرده وزمینهای بکر کشاورزی را نابود میکنند.اگر روزهای تعطیل به این نواحی مراجعه کنید ماشینهای مختلفی را با پلاکهای مختلف بخصوص۴۶ میتوانید مشاهده کنید.

پاسخ

majid پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۰۹:

:-)

majid پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۰۹:

:yes:

انزلیچی

انزلیچی

۲۶ مهر ۱۳۹۳

دقیقا مثل روستای جعلی به نام «اجت» در ورسک مازندران هست اینم یه جور زمین خواری محسوب می شه و باید با منابع طبیعی و جهاد کشاورزی در میون گذاشته بشه.این مسائل رو رها کردن دارن چپ و راست قایق های مردم رو ضبط می کنن.
اینافکر کردن اینجا تهران شهرک تاسیس کردن.

پاسخ

احسان

۲۶ مهر ۱۳۹۳

به نظر من حرفای مجید منطقیه ، وقتی با این اطمینان حرف میزنه حتما اطلاعات دقیق داره. خیلی خوبه که تو این شهر جوونای اگاهی مثل مجید داریم.
ایکاش میشد برخوردها با همه قانونی باشه حتی با وابستگان به …
خوبه اقای دادستان به این موضوع ورود کنن.

پاسخ

majid پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۰۹:

:yes:

علی

۲۶ مهر ۱۳۹۳

اونقدرا هم شهر بی کلانتر نیستش که میگی اقا مجید در واقع شما داری کل اعضای هیات مدیره و مسئولین شهر رو زیر سوال میبری که اصلا کار خوبی نیستش.ما خودمون خونمون نزدیک بیمارستان هستش و همش انجا رفتو امد داریم قضیه خاکبرداری رو شخصی بنام جمشید … انجام داده که در تاریخ ۹۳٫۲٫۱۵ دادگاهی شده

پاسخ

خدابنده

۲۶ مهر ۱۳۹۳

با سلام خدمت علی آقا و آقا جواد – چرا دارید به قول معروف قضیه رو پلیسیش می کنید – خبری تهیه شده و قصد خبرنگار %۱۰۰ خیر بوده . در ثانی بنده همانطور که در کامنت بالا گفتم جهت صحت و سقم گفته های مجید به اتفاق دوستم رفتم انجا و پای درد دل چند تن از اهالی نشستم . اگه واقعا پسر عموی شما در انجا زمین داره خوش بحالش که البته هم باید راضی باشه چون خیلی از افراد هنوز یه زمین توی این جامعه ندارند ولی اگه انجا زندگی میکنه از محالاته که به وضع کنونی راضی باشه . با حداقل ۵ نفری که بنده با انها صحبت و از ساکنین انجا هستند حرف های شما نغض پیدا میکنه- در هر صورت ضمن اینکه باید به همدیگه احترام متقابل گذاشته و حفظ حرمت کنیم دست به دست هم داده تا شاهد شکوفایی هر چه بیشتر مملکت اسلامی مان باشیم و در نهایت چشم دشمن رو کور کنیم نه اینکه دشمن شاد باشیم …. به امید آن روز

پاسخ

majid پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۳ ۱۴:۵۲:

این از خصوصیات بارز بعضی از هموطناست که تا جواب قانع کننده ندارن قضیه رو پلیسی و امنیتی میکنن.به ما نمیخوره این انگ ها.ادب علی هم ذز همین حده و صفت خودشو به بقیه تعمیم میده.من موندم سایت چطوری تایید کرده؟؟؟؟

saied پاسخ در تاريخ مهر ۲۹ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۳۲:

به نظر من هم اصلا نحوه حرف زدن مجید و خدابنده درست نیست من خودم تحقیق کردم ساکنان ان شهرک خیلی هم از خرید زمین راضی هستند و ارزوی دعای خیر…شمایی که همش میگویی ادم های ضعیف…انقلاب شده تا همین ادم های ضعیف راحت زندگی کنند به نظر شما در این دوره زمانه ایا جایی دیگری هست که ادم هایی با این طبقات در انجا زندگی کنند. ?:-) ایا وسط انزلی میشود با متری ۲۰ هزار تومان زمین خرید ?:-) ودیگر نگویید این خصوصیات بارز هموطنان است سعی کنید انتقاد پذیر باشید

حمید رضا

۲۶ مهر ۱۳۹۳

سلام علیکم

به جرات میتوانم بگویم که آقای خسته بند چنین طول و عرض جغرلافیایی را هرگز نشنیده و ندیده

پاسخ

علیرضا

علیرضا

۲۶ مهر ۱۳۹۳

سعید جان اتفاقا لحن صحبت شما است که اصلا جالب نیست . این متنی که شما نوشتید به واقع من را به عنوان خبرنگار این مطلب و دیگر دوستان چون مجید بزرگوار و خدابنده ی عزیز را متهم به دروغ میکند .
من معمولا چیزی را که به چشم نبینم به گوش نشنوم باور نمیکنم و قطعا دیگر دوستان نیز این چنین هستند.
من به همراه چند تن از دیگر دوستان با اهالی این محل صحبت کردیم و عزیزان مذکور نیز به دلیل وضیعت مالی نه آنچنان خوب ، از زندگی در این محل راضی نبودند و اجبار را تنها دلیل اقامت خود میدانستند و از اوضاع بی سر و سامان و بدون گاز این محل شاکی بودند . من نیز سعی کردم با متنی انتقادی تقاضای دوستان را به گوش مسئولان برسانم که خوشبختانه رسید .
اگر هم لازم باشد شاهد به اندازه کافی هست که سخنان من را تصدیق کند.
خواهشا سعی به تشویش اذهان و صحه گذاشتن بر واقعیت نداشته باشید . با تشکر از نظر شما

پاسخ

ليلا پاسخ در تاريخ مهر ۲۹ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۴۰:

دوستان عزیز متن این گزارش بیانگر مسئله دیگری بود که اصلا ربطی به بحث وجنگ بین دوستان نداره محرومیت تو اون منطقه کاملا مشهوده که اصلا جای بحث نداره یه سری از دوستان میگن چرا حاشیه تالاب و فروختن ومصادره کرده و…..خوب دوست عزیز از قدیم گفتن وروایت هم داریم فقر از یک در داخل شود ایمان از در دیگر بیرون میرود مردم ضعیف جامعه حق زندگی دارند همینکه ببینن با کمترین هزینه قادر به خرید امکانات هستند این کارو میکنن دیگه به فکر تالاب وجاهای دیگه نیستن اون مسئولی که این کارو کرده باید مواخذه بشه وگرنه اون بنده خدایی که زمین خریده به اندازه توانش قدم برداشته وحالا نباید به جرم تخلف دیگری از نعمت آسایش بی بهره باشد نباید کسی که تخلف کرده جای گرم ونرم بخوابه بیچاره ای که با یه قرون دوزار پول جمع کرده به نیت سرپناه در فقر ومشقت زندگی کنه اونها انسان هستند وباید مثل همه ی انسانها در راه رفاهشون گام برداشت با تشکر از آقای بابایی که اینقدر فعالانه گام برمیدارندوبا تشکر از همه دوستان وهمشهریان عزیزی که بدون هیچ غرض ورزی کامنت میزارند دوستانی هم که مغرضانه صحبت میکنند ودرواقع دشمنان این مرزوبوم هستند فکر نکنند خدای نکرده بقیه نفهم هستند نه دوست عزیز عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد مردم عزیز انزلی باشعورتر ازاین هستند که جواب بی ادبی رو با بی ادبی بدن.

خدابنده

۲۶ مهر ۱۳۹۳

آقا saiedآقا – چرا صورت مساله رو عوض می کنی . کی بنده گفتم که مردم از خرید زمین ناراحت هستند یا خوشحال . بنده تاکید کردم عده ای از هموطنانمان در یه منطقه ای زندگی میکنند که نیاز به امکانات اولیه زندگی دارند که حق شان هم هست داشته باشند . و با توجه به فرارسیدن سرما پیشنهاد دادم که هم سهمیه نفت این بنده خداها اضافه و هم به موقع به دست انها برسد . گویا شما برداشت منفی میکنید . از نظر شخص بنده هر کسی که این زمینها را قطعه بندی و به انها فروخته دستش درد نکنه حداقل توی این گرونی اجاره خانه ها یه سرپناه دائمی برای خودشان دارند و مطمعنا کار علیرضا بابایی خبرنگار جوان و زحمتکش انزلی کلاب خیر بوده و بدون غرض ورزی . پس خواهشن اینقدر با تعغیر اسم کامنت نذاشته و با الفاظ بازی نکنید و اجازه دهید مسولین عزیز انزلی کار ی انجام دهند – یا علی .

پاسخ

انزلیچی

انزلیچی

۲۶ مهر ۱۳۹۳

تو حرف عکس این سری از نیوجرسی هایی که پایین پل غازیان روبروی شیلات گذاشتند گزارش تهیه کنید،خدایی خیلی خطرناکه ،مثلا اومدن راه دور میدون و از راه مستقیم تفکیک کنن ،تا ملت عادت کنن خودش باعث کلی تصادف می شه.شایدم از نظر خیلیا اصولی و درست باشه،نمی دونم.

پاسخ