DSC_0055-600x399

بخشدار مرکزی بندر انزلی از حضور بی‌سابقه گردشگران در سواحل دریا و تالاب این بخش در تابستان امسال خبر داد.

منوچهر عاشوری شامگاه شنبه در جلسه گردهمایی اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی انزلی در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان از حمایت‌های همه جانبه فرماندار قدردانی کرد.

وی با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و تبریک میلاد با سعادت امام هادی (ع) اظهار کرد: ساماندهی پسماند روستایی و حفاظت از محیط زیست و شکار پرندگان در روستاها دو موضوع اصلی جلسه مذکور را تشکیل می‌دهد.

بخشدار مرکزی انزلی با بیان اینکه تمام روستاهای بخش مرکزی دارای سواحل دریا و تالاب و تعدادی از روستاها نیز سواحل دریا هستند، تصریح کرد: پاک و تمیز بودن محیط طبیعی ما بسیار مهم است.

وی گفت: زیبایی محیط زیست سواحل دریا و تالاب موجب جذب گردشگر می‌شود و امسال در فصل تابستان حتی اوایل مهر ماه شاهد حضور بی‌سابقه مسافران و گردشگران در سواحل دریا و تالاب بودیم.

عاشوری با اشاره به اینکه حضور مسافران موجب رونق اقتصادی خاصی در منطقه شده است، خاطرنشان کرد: بسیاری از خانواده‌ها توانستند از این راه امرار معاش کنند.

وی درباره جمع‌آوری پسماند روستایی یادآور شد: جمع‌آوری پسماند به سه صورت انجام می‌گیرد که شامل تعدادی از روستاها از طریق منطقه آزاد، برخی با وسیله نقلیه‌ای که دارند مدیریت می‌کنند و بخش زیادی جمع‌آوری پسماندها نیز توسط شرکت تعاونی دهیاران صورت می‌گیرد.

بخشدار مرکزی انزلی با بیان اینکه تمام پسماندهای جمع‌آوری شده در کارخانه کمپوست شهرداری انزلی که در روستای خمیران قرار دارد تحویل داده می‌شود، افزود: از تلاش‌ شهردار انزلی، اعضای شورای شهر و مدیر کارخانه کمپوست این شهر که با ما همکاری دارند قدردانی می‌شود.

وی به موضوع شکار پرندگان اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به استعداد طبیعی و خدادادی موجود در روستاهای بخش مرکزی انزلی پرندگان مهاجر زیادی در این مناطق فرود می‌آیند.

عاشوری بسیاری از این پرندگان را از گونه‌های نادر و زیبایی خواند و تصریح کرد: برخی از این پرندگان در خطر انقراض قرار دارند و بنده از شوراهای اسلامی و دهیاران می‌خواهم جلوی شکار غیرمجاز پرندگان در روستای خود را بگیرند و شکارچیان متخلف را به ما معرفی کنند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از این شکارچیان تنها به منظور لذت شکار و نفع شخصی خود دست به شکار پرندگان می‌زنند، خاطرنشان کرد: این افراد در فکر آیندگان نیستند بنابراین همه ما وظیفه داریم مراقبت‌های لازم و ویژه‌ای را در این زمینه داشته باشیم تا پرندگان در خطر انقراض بتوانند به راحتی زمستان گذرانی خود را در تالاب روستاهای ما داشته باشند.

بخشدار مرکزی انزلی خواستار همکاری شوراهای اسلامی و دهیاران با پرسنل اداره حفاظت محیط زیست شد و خاطرنشان کرد: این پرسنل برای انجام ماموریت به روستاهای بخش مرکزی انزلی مراجعه می‌کنند./ منبع: فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

جوانان متحد انزلی چی

مواظب زمین خواران در حاشیه دریا باشید خواهشا

پاسخ

علیرضا

علیرضا

۲۰ مهر ۱۳۹۳

چه عجب رسانه ل اش خ ور یه خبر خوب از انزلی زد . تذکرات به خبرنگارشون تو انزلی انگار جواب داد

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۲۱ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۳۱:

موضوع چیه؟

مژگان

مژگان پاسخ در تاريخ مهر ۲۱ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۵۷:

?:-)

مژگان

مژگان پاسخ در تاريخ مهر ۲۱ام, ۱۳۹۳ ۱۴:۰۳:

من خودم چند ماه برای فارس کار کردم، با اینکه با دلخوری کارم تموم شد اما همچین صفتی رو بهشون نسبت نمیدم، خب خانم ث اخلاق های خاص خودشون رو دارن و به گفته ی خودشون “هرکی میاد فارس بعد یه مدت میره” بعد از من آقای رضایی خبرنگارشون بودن ایشون کارشون خیلی خوب بود، کلا خبرگزاری های دیگه هم مثل تسنیم همچین جوی دارن و بیشتر دفع می کنن تا جلب
اما اگه فکر می کنین با انزلی پدرکشتگی دارن اصلا اینطور نیست به نظرم، مثال میزنم، تیتری که ایرنا زد برای حرکت مازیار زارع خیلی بدتر از تیتر فارس بود
فارس به اخبار حاشیه ای علاقه داره، تنها خبرگزاری بود که حاضر شد خبر واکنش و اعتراض آقای آفتابی به شبکه باران رو کار کنه
اگر بخاطر خبر استیضاح شهردار بهشون این صفت رو میدین به بعضی سایت های انزلی هم باید همین صفت رو نسبت بدین چون این خبر رو کار کردن، من مخالفم و به هرحال نظر شما محترمه

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۲۱ام, ۱۳۹۳ ۱۴:۱۵:

والا من چند بار برای فارس نظر گذاشتم اما تایدد نکردن بعدش منم کلی براشون فحش نوشتم چون واقعا اعصابمو خورد میکرد عدم تاییدشون. چون نظر بدی نمیدادم اما فقط بخاطر نام کاربریم که انزلی بود…