82044315-70668245[1]

 

رییس اداره تبلیغات اسلامی انزلی از آغاز مراسم معنوی اعتکاف با حضور ۴۲۵ نفر در مصلی و مساجد این شهرستان خبرداد.
حجت الاسلام کریم عاشوری صبح پنجشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به آغاز مراسم معنوی اعتکاف از ساعت ۲۴ روز چهارشنبه اظهار کرد: این مراسم معنوی با حضور ۲۰۵ زن و۲۲۰ مرد در مصلی و شش مسجد شهرستان انزلی درحال برگزاری است.
وی با اشاره به برگزاری اولین دوره مراسم اعتکاف جوانان در مصلی این شهرستان افزود: ۷۰نفر از جوانان سنین ۱۸ تا ۳۰ سال نیز دراین مراسم شرکت دارند .
حجت الاسلام عاشوری در خصوص اهمیت برگزاری مراسم اعتکاف گفت: از آنجایی که فلسفه وجودی اعتکاف، خلوت با دوست و ارتباط با عالم معناست، تبلیغات اسلامی در راستای فراهم سازی شرایط لازم در کنار عبادت های معتکفین از اوقات عمومی آنها در جهت برگزاری نشست های معنوی استفاده می کند.
وی افزود: مداحی و مولودی خوانی به مناسبت سالروز میلاد حضرت علی (ع) و همچنین سخنرانی و برگزاری حلقه های معرفتی و پاسخگویی به سوالات دینی و پرسش های مرتبط با موضوعاتی چون تفسیر قرآن و تاریخ اسلام از جمله بخش های این مراسم است.
عاشوری بیان کرد: دو گفتمان دینی و دو نشست دانش آموزی با موضوع نماز برای دانش آموزان معتکف و مراسمات مرتبط با این شب ها نیز برگزار می شود.
رییس اداره تبلیغات اسلامی انزلی اظهار کرد : در آخرین روز از ایام اعتکاف، دعای ام داوود همراه با اعمال این روز از ساعت ۱۵ تا هنگام اذان مغرب ادامه می یابد.
وی همچنین اظهار کرد: اداره تبلیغات اسلامی شهرستان انزلی بیش از ۱۵۰ بروشور در بین معتکفین با موضوعات اعمال و احکام اعتکاف ،ذکر فضائل امیرالمومنین (ع)و سایر موارد مرتبط با اعتکاف توزیع کرده است.
شهرستان انزلی در کرانه جنوبی دریای خزر با ۴۰ کیلومتر فاصله از رشت مرکز استان گیلان ۱۳۸ هزار نفر جمعیت و ۳۷ مسجد شهری و ۲۹ مسجد روستایی دارد/ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *