IMG4091

به گزارش اختصاصی انزلی کلاب، بعد از ۲۶ سال به کمک شهرداری انزلی و با همکاری منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش، باری دیگر صدای سرود های ملی، مذهبی و سنتی از موزیک جیگای انزلی به مناسب جشن میلاد ثامن‌ الحجج علی بن‌ موسی‌الرضا(ع) طنین انداز شد.

این اتفاق در ۲۶ سال گذشته بی سابقه بوده و آخرین بار در پاییز ۱۳۶۷ بعد از وقفه ای طولانی، گروه موزیک نیروی دریایی به نواختن چند آهنگ در این مکان تاریخی پرداخته بود.

گفتنی است محل ترنم موزیک (موزیک جیگا) در سال ۱۳۱۱ شمسی به وسیله شهرداری و توسط مهندسین آلمانی به مساحت ۷۶ متر ساخته شد.

حافظیه شیراز که شبیه به محل ترنم موزیک انزلی است در سال ۱۳۱۳ شروع به ساخت و در سال ۱۳۱۶ ساختمان آن تکمیل شد و با توجه به اینکه محل ترنم موزیک انزلی در سال ۱۳۰۸ شروع و در سال ۱۳۱۱ به طور کامل ساخته شده است می توان گفت حافظیه شیراز را از روی این بنا ساخته اند.

دکتر ابولفتح وثوق زمانی محقق و نویسنده و قاضی بازنشسته ساکن تهران در این باره می‌گوید: تا آنجا که یاد دارم در سال ۱۳۰۸ شمسی محل ترنم موزیک را مشاهده کردم که دسته موزیکی در این مکان به نواختن موزیک مشغول بودند.

مطلب پایانی برگرفته از کتاب ۹ جلدی تاریخ انزلی، نویسنده: عزیز طویلی

علیرضا بابایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

شهر من انزلی

۱۷ شهریور ۱۳۹۳

چند ورز پیش داشتم کتاب استاد طویلی را ورق میزدم چششم افتاد به اسم شهید یداله بایندر
فکر کنم همین روزهای سالگردش باشه. کسی که در جنگ جهانی دوم در مقابل روس ها از انزلی دفاع کرد. ولی اسمی ازش برده نمیشه. خوبه مراسمی برای این شهید که برای نیرودریایی بوده برگزار شده از طرف نیروی دریایی انزلی یا فرمانداری و شهرداری. فکر کنم مزارشون داخل اداره بندر باشه

پاسخ

sinaclub

sinaclub

۱۷ شهریور ۱۳۹۳

چقدر عالی.خوبه هر ساله تو روز تولد ائمه (ع) و روز تولد مشاهیر و اسطوره ها و در کل شخصیتهای مهم شهرمون چند قطعه نواخته بشه در محل موزیک جیکا
انزلی دروازه اروپا

پاسخ

Shahin

۱۷ شهریور ۱۳۹۳

خعلی هم خوب دست شهرداری درد نکنه

پاسخ

Shahin

۱۷ شهریور ۱۳۹۳

استقبال چطور بود؟

پاسخ

علیرضا پاسخ در تاريخ شهریور ۱۸ام, ۱۳۹۳ ۱۴:۳۸:

طبق آمار شاهین جان ۴۰۰۰ صندلی چیده شده بود . ۱۰۰۰ نفری هم سر پا بودن فکر کنم . مردم انزلی همیشه از جور جشن ها استقبال میکنن

انزلیچی

انزلیچی

۱۷ شهریور ۱۳۹۳

:yes:

پاسخ

باران

۱۷ شهریور ۱۳۹۳

برنامه شما خیلی خیلی عالی بود مخصوصا گروه موزیک دریادلان ارتش با اجرای کیبورد آقای سیاوش صابر که فوق العاده دیدنی بود من که خیلی لذت بردم امیدوارم این برنامه به مناسبتهای مختلف تکرار شود.در ضمن از شهردار محترم بندرانزلی وهمچنین از همکاری منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش تشکرو قدردانی می نمایم .

پاسخ

محمد

۱۷ شهریور ۱۳۹۳

بسیار لذت بردم شب بسیار خاطره انگیزی بود. تشکر می کنم از اقای تمدن مجری توانمند برنامه که نشان ازمدیریت خوب ایشان داشت. امیدوارم باز هم شاهد چنین مراسمی در مکان زیبای موزیک جیگا باشیم.

پاسخ

شبکه استانی چکه (ناودان سابق)

۱۷ شهریور ۱۳۹۳

از این دست برنامه ها باید بیشتر اجرا بشه.
کاری که با ارزش باشه و قابل تقدیر باشه خب مسلما همه ازش حمایت می کنن.
با تشکر از شهرداری که تو فصل تابستون که مسافران از انزلی بازدید میکنن،با اجرای این برنامه باعث شاد شدن فضای شهر و نشون دادن فرهنگ انزلیچیا به مسافرا میشن.
اما در کنار این کار خوب،شهرداری باید یادش باشه که طرح های نیمه کاره و اجرایی انزلی هم باید پیگیری بشه.
طرح های زیباسازی شهری.
طرح پل چندین ساله انزلی
طرح پاکسازی سواحل و حریم دریا
طرح الحاق بندرانزلی به منطقه آزاد انزلی و …

پاسخ