حذف هزینه بارشماری در گمرک انزلی

  • 4 سال پیش
  • بدون ديدگاه

 

3CCCCCCCCCCCCCCC

ناظر گمرکات گیلان گفت: حذف هزینه بارشماری که از تجار در گمرک انزلی دریافت می‌شد در قیمت تمام شده برای تجار تاثیرگذار است.

 

محمد شهبازی گیلان را به لحاظ برخورداری از مرز زمینی و دریایی با کشور جمهوری آذربایجان یکی از شاهراه‌های مهم ترانزیتی به آسیای جنوب غربی دانست.

 

وی با بیان اینکه نقش مدیران در توانمندسازی و رشد اقتصادی مسیر مذکور بسیار تاثیرگذار است، اظهار کرد: گسترش روابط تجاری، اقتصادی و فرهنگی با کشورهای حاشیه خزر به ویژه روسیه در توسعه استان و کشور تاثیرگذار است.

 

مدیرکل گمرک انزلی وضعیت صادرات و واردات کالا در گمرکات گیلان را قابل توجه خواند و تصریح کرد: در ۱۰ ماه امسال درآمد حاصل از تبادلات تجاری در گمرکات استان بیش از ۳ هزار و ۹۲۴ میلیارد و ۵۶۰ میلیون ریال بوده است.

 

وی از افزایش ۷۴ درصدی میزان درآمد گمرکات گیلان در مدت مذکور خبر داد و افزود: مبلغ مذکور به خزانه دولت واریز شده است.

 

شهبازی با تصریح بر اینکه کالای گیلان به کشورهای دنیا صادر می‌شود، خاطرنشان کرد: محصولات نباتی، صنایع غذایی، معدنی و مصنوعاتی از آن و نساجی از جمله کالای صادراتی هستند که به حدود ۴۰ کشور دنیا صادر می‌شود.

 

وی آذربایجان، قزاقستان، روسیه، عراق و … را از کشورهای هدف صادرات محصولات گیلان عنوان کرد و یادآور شد: با کشورهای گرجستان، قزاقستان، هند، اوکراین، آلمان، بلاروس، ارمنستان، فرانسه، ترکیه، جمهوری مولداوی، انگلستان، امارات متحده عربی، مالزی، اندونزی، عراق، افغانستان، کنیا و… مبادلات تجاری داریم.

 

ناظر گمرکات گیلان آفریقای جنوبی، اندونزی، مالزی، استونی، جمهوری چک، کنیا، جزیره استوک و… را کشورهای مقصد کالای صادراتی گیلان برشمرد.

 

وی از افزایش ۲ درصدی وزن صادرات و رشد ارزشی ۱۵ درصدی واردات در مدت مذکور خبر داد و افزود:  در بندر انزلی هزینه بارشماری که مدت زیادی توسط تعاونی گمرک در بندرانزلی از تجار دریافت می‌شد اکنون حذف شده و در قیمت تمام شده برای تجار تاثیرگذار است.

 

شهبازی ترخیص تمام کالا را به صورت الکترونیکی عنوان کرد و یادآور شد: پیش از این رویه ترخیص کالا به صورت دستی انجام می‌گرفت که موجب هزینه سربار برای تجار بود و مجموعه این روندها در کاهش هزینه‌ها تاثیرگذار است.

 

وی حذف ردیف کارنیتر در گمرک انزلی را از دیگر اقدام‌ها ذکر کرد و متذکر شد: اکنون کالایی که به صورت کارنیتر وارد می‌شود به صورت مستقیم به گمرک حسن‌رود منتقل می‌یابد که سبب کاهش هزینه اضافه برای تجار است.
منبع: فارس- انزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *