82109448-70790505[1]

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری انزلی در جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی این شهرستان نهادینه سازی حجاب و عفاف و رعایت حقوق شهروندی را نیازمند کار فرهنگی خواند.
حسن صفری با اشاره به تنش های به وجود آمده در روزهای اخیر در خصوص سخنرانی یکی از اساتید حوزه و دانشگاه در مورد بی حجابی در گیلان و شهرستان انزلی گفت: این شهرستان با وجودجمعیت ۱۵۰هزار نفری، ۴۰۸ شهید دفاع مقدس و دو شهید مدافع حرم تقدیم انقلاب کرده و استان گیلان نیز درسال ۹۵ کنگره بزرگ هشت هزار شهید را با حضور مقامات ارشد ملی برگزار کرده است.
وی متذکر شد: اهدای این همه شهید از شهرساحلی انزلی حکایت از ولایتمداری مردم انزلی داشته و عنوان کردن مطالبی که درخور این شهرستان و مردم فهیم آن نیست از انصاف به دور است.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار انزلی ورود خرده فرهنگها از سایر نقاط کشور به این شهرستان را در ایام سفر دلیل ایجاد شبهاتی این چنینی دانست و تاکید کرد: برای انجام امور فرهنگی در شهرستان انزلی باید بودجه استانی برای این شهرستان درنظر گرفته شود چرا که این شهر میزبان میهمانان مختلف از سراسر کشور است.
صفری با تاکید برتذکر لسانی براساس تاکیدات مقام معظم رهبری درامر به معروف و نهی از منکر افزود: در انجام امور فرهنگی خصوصا عفاف و حجاب، با تشکیل انجمن های مردم نهاد در راستای اشاعه فرهنگ ناب اسلام با تذکرات لسانی تاثیر دوچندان خواهد داشت.
وی با تاکید بر شناسایی زیرساختها و بررسی و آسیب شناسی آن درکمیته های تخصصی خاطرنشان کرد: صداو سیما به عنوان متولی امر ترویج فرهنگ باید بیش از پیش گام برداشته و از ظرفیتهای اجتماعی شهرستان نیز استفاده شود.
صفری به استفاده از اولیای خانواده ها به عنوان بزرگترین ظرفیت درانجمن های مردم نهاد دربخش عفاف و حجاب اشاره و اظهار کرد: با گوشزد کردن خطرات موجود و ترغیب اولیای خانواده ها به عضویت و استفاده از این ظرفیت اجتماعی در راستای آموزش وترویج فرهنگ عفاف و حجاب بدون صرف هیچ هزینه ای می توان نتایج بسیار خوبی را به دست آورد.
وی با اشاره به عملکرد خوب همه دستگاه های اجرایی و خدمات رسان در بخش عفاف و حجاب و رعایت حقوق شهروندی گفت: در راستای حمایت ازحقوق شهروندی تیمی در قالب بازرسی از عملکرد کارکنان ادارات شهرستان درسال ۹۴ ماموربررسی شد.
صفری افزود: در بررسی های به عمل آمده از ۹۰ اداره این شهرستان ۷۳ درصد از ادارات در راستای رعایت حقوق شهروندی و ۸۶ درصد در راستای رعایت موازین عفاف و حجاب عملکرد موفقی داشتند که از بین آنها ۱۰ اداره برتر شهرستان جهت تقدیر انتخاب شدند.
وی یادآور شد:باتوجه به فرارسیدن ایام سفرهای تابستانی، از۱۹الی ۲۵تیرماه ، طرح هفته ملی عفاف و حجاب درسطح شهرستان با کمک همه دستگاه های مرتبط برگزار می شود.
درادامه این جلسه جانشین فرمانده نیروی انتظامی شهرستان انزلی بدحجابی را موجب از بین رفتن بنیه اعتقادی جامعه دانست و اظهار کرد: پدیده بدحجابی یکی از مواردی است که نیروی انتظامی با آن درگیر بوده و نیازمند کمک و همکاری سایر دستگاه های ذیربط است .
سرهنگ ابراهیم وحدانی با اشاره به اینکه درخصوص وجود بی حجابی در انزلی بزرگنمایی شده است افزود: برای کنترل بدحجابی دراین شهرستان علاوه بر تبلیغات صحیح، کارهای عملیاتی خوبی صورت گرفته است.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

علیرضا اسدی

۲۳ خرداد ۱۳۹۵

و این مسئله از نشانه های بارز سست شدن ایمان برخی هاست

پاسخ