82117954-70806307[1]

حاصل ماه ها تلاش شالیکاران انزلی در آخرین روزهای بهار سرانجام به خوشه نشست.
معاون اداره جهاد کشاورزی انزلی گفت : اولین خوشه های برنج در اراضی شالیکاری حوزه این شهرستان در روستای رودپشت و در اراضی متعلق به سید حسین حسینی در سطح چهار هکتار و رقم هاشمی مشاهده شد.
چنگیز شبرنگ اظهار کرد: شهرستان ساحلی انزلی حدود هفت هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد که پنج هزار و ۲۰ هکتار آن همه ساله به زیر کشت انواع ارقام برنج از جمله ، هاشمی ، علی کاظمی و خزر می رود .
وی خاطرنشان کرد: سالانه حدود ۲۳ هزار تن برنج ، ۲۴۰ تن حبوبات ، ۸۵۰ تن سبزی و صیفی ، ۱۰ هزار و ۷۰۰ تن محصولات جالیزی و حدود ۲۰۰ تن گیاهان علوفه ای در انزلی تولید می شود.
شبرنگ افزود: یکی از دستاوردهای این شهرستان در بخش کشت برنج، اختصاص یک هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی به کشت ارقام پرمحصول برنج با برداشت شش هزار و ۶۳۰ کیلوگرم در هر هکتار و پرورش راتون در یک هزار هکتار با برداشت ۷۰۰ کیلوگرم در هر هکتار است.
معاون جهاد کشاورزی انزلی یاداور شد: انزلی همچنین یکی از مراکز تولید بذر گواهی شده برنج در استان گیلان است.
هم اکنون سالانه پنج هزار و ۲۰ هکتار از زمین های زراعی شهرستان انزلی زیر کشت برنج رفته و از این اراضی به طور متوسط چهار هزار و ۹۷۵ کیلوگرم در هر هکتار، برنج برداشت می شود.
این شهرستان از نظر عملکرد برنج در واحد سطح با چهار هزار و ۸۰۰ کیلوگرم در هر هکتار، رتبه ممتازی را در استان به خود اختصاص داده است.
در اغلب نقاط استان های گیلان و مازندران، عملیات کاشت بذر در خزانه تا اواسط فروردین ماه، عملیات نشاء کاری از اوایل تا اواسط اردیبهشت ماه و برداشت شلتوک برنج اواخر تابستان انجام می شود./ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *