DSC_0193

یاد سکانسی از فیلم اخراجی ها افتادم، جایی که به خاطر اشباهات مکرر عده ای اخراجی، سید جواد هاشمی بازیگر محجوب و انزلی چی این فیلم سینمایی که چند بار ضامن خطا کاران شده بود اول خودش را تنبیه کرد…

بشینن، پاشن …….. بشینن، پاشن

و شروع کرد به بشین، پاشو رفتن پس از لحظه ای عده ای دیگر به او اضافه شدند. گرد مرام و معرفت هی گسترده تر میشد تا بچه های اخراجی هم به جمع اضافه شدند…

بشینن، پاشن …….. بشینن، پاشن

حاج حسین هدایتی دولابی، تو که قبل از ورود به جبهه و جهاد اقتصادی از بچه های بی ادعای لباس خاکی جبهه های جنگ بودی چرا ؟

روزی که عظم دریا کردی، آستین هایت را بالا زدی، دل یک شهر، یک استان و هوادارانی که هر جای این کره خاکی باشند ضربان قلبشان با ملوان تنظیم است را شاد کردی. بچه هایی که برش برخی را نداشتند به در و دیوار زدند که تو را به انزلی بیاورند و تو همانطور خاکی و داش مشتی از اعتبار و رابطه و لابی بازها فاصله گرفتی و گذشتی تا مرحم بالهای خسته ی قوی سپید باشی.

هواداران خسته ی سالها سرکوفت، سالها یاس، سالها نادیده گرفته شدن و سالها تبعیض را امید شدی و نشاطی غیر قابل وصف به همگان بخشیدی، تا کورسو های امیدشان را تبدیل به روشنایی و شادی کنی.

چه شد پس داش مشتی، چه شد که آنهمه امید و چرا به یاس و نا امیدی تبدیل شد؟ تو که خاکی و بی ریا آستین بالا زدی، پس چه شد که گامهای بعدی سست شد.

مردم این شهر همه داشته شان را تقدیم کردند، چند شب و روز بی خواب بودند که شرایط را برای حضورت فراهم کنند، به در و دیوار زدند که مبادا مانع و مشکلی در عقد قرارداد برایت فراهم شود تا به ساده ترین حالت ممکن این انتقال صورت پذیرد.

آری حاج حسین، خود به خوبی میدانی که هزینه تیمداری در شهر انزلی به مراتب کمتر از همه جای ایران است. پس چه شد که در برهه ای پشت تیم خالی شد؟ ما که انتظار داشتیم در این شرایط حساس قبل از همه خودتان به وسط گود بیایید و ابتدا خودتان را جریمه کنید تا ببینید که چگونه همه چیز درست میشود، تا ببینید چگونه از جان مایه میگذارند و سر جلوی توپ میبرند تا به تو ثابت کنند که در انتخاب ملوان اشتباه نکرده ای.

حاج حسین میدانی اشتباه کار شما از کجاست؟ بله شما هم مقصری، نه بخاطر دیر شدن پرداخت ها که در برهه دشوار اقتصادی امروز امری طبیعی است. شما هم مقصرید چون تنها ظاهر حفظ شد، با انتخاب یک مدیر لایق و فعال ضعف ها پوشانده شد و بازیکن را در مقابل هوادار تنها گذاشتید.

بازیکنی که دیگر روی سکو قادر به برآورده ساختن انتظارات بالا رفته ی هوادار نبود از سوی دیگر نیز احساس تنهایی میکرد، حس کرد پشتش را خالی کرده ای و پا پس کشیده ای. مشکل ملوان تنها روحی است و بس و هیچ کس نمیتواند به آن کمک کند به جز خود شما…

کافیست با هواداران ملوان سخن بگویی، هوادارانی که عشقشان را به شما سپرده اند و امروز آرزو های طول و درازشان را تنها رویا و سرابی میابند که عملی نشده است. کاش پس از جریمه تیم اصلی، جریمه را به تیم های پایه و بانوان ملوان که با شایستگی تمام و با کمترین شرایط در حال فعالیت هستند اختصاص میدادی.

حاج حسین هدایتی شما مقصری اما شما هم تنها نیستی، در اصل همه مان مقصریم، از ما که فعالین رسانه ای شهر انزلی و ملوان هستیم تا مربی و مسئولین و هوادار و همه و همه. آری همه مان مقصریم، پس اگر یا علی بچه شیعه، تا آخر یا علی است، بسم ا… کمک کن تا آینده را از نو  بسازیم.

موانع را بگو تا ما از مسئولین پیگیر شویم، اگر سپاهان و تراکتور و استقلال و پرسپولیس با ۱۵ تا ۲۰ میلیارد (و شاید خیلی بیشتر) برای قهرمانی بسته میشوند، شهر انزلی با حمایت معمولی ۵ میلیارد تومانی طی سه سال به قطب اول فوتبال ایران تبدیل خواهد شد. اما اگر فقط حرف پول مطرح شود و مربی قادر به رفع نیازهای تیمش با خرید بازیکن مورد نیازش نباشد واقعا جریمه بازیکنان و جدا دانستن خود از تیم و بازیکنان نه تنها کمکی به تیم نمیکند بلکه نمک پاشیدن روی زخمی است که از شما انتظار التیام آن میرفت و بس.

اگر در ابتدای فصل تنها ۱۵ میلیون بیشتر خرج تیم بانوان ملوان میشد به راحتی و اقتدار مطلق قهرمان لیگ میشد. تیم امید ملوان قهرمان نیم فصل لیگ برتر امیدها شد، اما آیا از وضع بچه ها و آینده سازان ملوان با خبرید ؟ بدون شک شما بهتر از ما می دانید که مدیران موفق همانطور که تنبیه می کنند، تشویق هم می کنند.

بله شما تنها نیستید حاج حسین، من هوادار هم مقصرم، که وضعیت تیمم را میبینم و آب به آسیاب دشمنی میریزم که چشم دیدن ملوان را ندارد. در رسانه های محدود تیمم هم که باید روحیه ساز و روحیه بخش تیمم باشد خودم به تخریب روحیه تیم کمک میکنم.

مربی تیم هم مقصر است، او هم باید در مسائل انظباتی بیشتر دقت کند و همچون گذشته با بازیکنان خاطی آنچنان که شایسته مکتب ملوان است برخورد کند. نباید تمرکزش را از دست بدهد و شانه خالی کند، باید همانطور که ملوان را دوباره احیا کرد و بازیکنانی از شهر انزلی به فوتبال ایران معرفی کرد که تا به امروز باعث افتخار و سربلندی ما هستند به کارش بپردازد، ضعف ها را شناسایی و درصدد برطرف کردن آن برآید.

اما اگر بخواهیم هر کدام به دنبال مقصر بگردیم چیزی عوض نمیشود، روزی که قبول کنیم همه ما مقصریم، همه ما کم گذاشته ایم، ملوان هم دوباره احیا میشود، دوباره بال میگشاید و دوباره افتخار آفرینی میکند.

پس اگر به جریمه شدن است، همه ما باید جریمه شویم، ملوان جزئی از وجود همه ماست، شب و روزمان، کارمان، تار و پود زندگی مان به آن گره خورده و به آن وابسته است، پس اگر بحث تنبیه است ما هم هستیم، ملوان تنها نیست و نخواهد بود…

بشینن، پاشن …….. بشینن، پاشن

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

علی نوروزی

علی نوروزی

۱۳ اسفند ۱۳۹۱

زیبا بود شاهین جان..
امیدوارم هرچه زودتر مشکل ملوان حل شــه

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ اسفند ۱۴ام, ۱۳۹۱ ۰۰:۰۶:

سلام دااااااااااش علی . معلومه کجایی ؟ منم امیدوارم مشکلات هر چه زودتر مرتفع بشه و این فقط با همدلی امکان پذیره…

علی نوروزی

علی نوروزی پاسخ در تاريخ اسفند ۱۴ام, ۱۳۹۱ ۰۳:۰۸:

برگشتم که باشم .. سرم عجیب شلوغ بود…
♥♥♥

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ اسفند ۱۴ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۳۱:

خوش اومدی داداش، سر منم بد شلوغه خودت که بهتر میدونی ولی خوب همیشه سعی میکنم باشم.

۱۳ اسفند ۱۳۹۱

مرسی داش شاهین
خیلی زیبا نوشتی
واقعاً که همه ما مستحق جریمه هستیم

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ اسفند ۱۴ام, ۱۳۹۱ ۰۰:۴۵:

قربونت مهرداد جان… بله همه ما نمره مون توی این فصل منفیه … متاسفانه

۱۳ اسفند ۱۳۹۱

بشینن، پاشن …….. بشینن، پاشن

پاسخ

مهران

۱۳ اسفند ۱۳۹۱

واقعا مطلب خیلی خوبی بود.

پاسخ

carisma

۱۳ اسفند ۱۳۹۱

ایران ملوان
بشینن پاشن بشینن پاشن

پاسخ

مهران

۱۳ اسفند ۱۳۹۱

t متن زیبایی بود که به طور جامع نشان داد که مشکل کجاست،زمانی میتونیم واسه ملوان نسخه بپیچیم که ریشه یابی کرده و مسئله یا همون مشکل رو بشناسیم…برای صدمین بار میگم که مشکل من کادر و بازیکنان بومی نیست…

پاسخ

مهران

۱۳ اسفند ۱۳۹۱

متن زیبایی بود که به طور جامع نشان داد که مشکل کجاست،زمانی میتونیم واسه ملوان نسخه بپیچیم که ریشه یابی کرده و مسئله یا همون مشکل رو بشناسیم…برای صدمین بار میگم که مشکل ملوان کادر و بازیکنان بومی نیست…

پاسخ

۱۳ اسفند ۱۳۹۱

پس اگر به جریمه شدن است، همه ما باید جریمه شویم، ملوان جزئی از وجود همه ماست، شب و روزمان، کارمان، تار و پود زندگی مان به آن گره خورده و به آن وابسته است، پس اگر بحث تنبیه است ما هم هستیم، ملوان تنها نیست و نخواهد بود…

بشینن، پاشن …….. بشینن، پاشن

دست مریزاد آقا شاهین

پاسخ

۱۳ اسفند ۱۳۹۱

غفور جهانی در گفت و گو با خبر ورزشی:
بچه ها برای او می میرند
«مشکل ملوان احمدزاده نیست»
او یکی است و تمام؛ یکی به نام غفور جهانی.بازیکن ملوان،ستاره تیم ملی ایران در دورانی که بازیکن شهرستانی در تیم ملی به اندازه انگشتان یک دست هم نداشتیم.
در روزهایی که بچه های تهرانی، تیم ملی را به تسخیر خود در آورده بودند. اما غفور جهانی از انزلی، دل حشمت مهاجرانی را برد. اگر ۲ نفر، ۲ گل رویایی و تاریخی برای تیم ملی زده باشند بدون شک اولی اش خداداد عزیزی است و دومی اش غفور جهانی و جالب اینکه هر دو هم به استرالیاگل زده اند.
با غفور درباره ملوان حرف زدیم. او برخلاف اغلب پیشکسوتان ملوان که محافظه کارند و در خصوص تیم موضع نمی گیرند، نظراتش را شفاف و بی تعارف با ما در میان گذاشت. همانطور که می دانید! این روزها هوا بس ناجوانمردانه در انزلی سرد است. حرفهای جهانی را بعنوان مشاور باشگاه ملوان می خوانید و البته در جایگاه ستاره ملی پوش این تیم…
*می خواهیم از اتفاقاتی که در ملوان رخ داده صحبت کنیم و امیدواریم که بتوانیم با هم رک و شفاف حرف بزنیم.
**اتفاقا من هم دوست دارم با خبر ورزشی، بی پرده صحبت کنم. چون تصورمی کنم ملوان را می خواهند به بیراهه ببرند
*اینها چه کسانی هستند؟
**شما آنها را خوب می شناسید. همان افرادی که دیگر منافعی در باشگاه ندارند و به هر دری میزنند تا دوباره جایگاهی در ملوان داشته باشند
*اما انزلی چیها همیشه به اتحاد معروف بوده اند.
**خب این اتحاد را بعضی ها دارند خرابش می کنند.
*می شود اسم ببرید.
**ما از نصرت ایراندوست به عنوان پیشکسوت ملوان خیلی بیشتر از اینها انتظار داریم غیر از او از آنهایی که در جای جای شهر می نشینند و پشت سر احمدزاده صفحه می گذارند انتطار داریم دشمن شاد کن نباشند.
*ایراندوست فقط گفته بود مشکل ملوان مالی نیست، فنی است.
**خب همین حرف درستی نیست. مگه ما یادمان رفته ممی فنی ترین مربی فوتبال گیلان بود؟ از احمدزاده فنی ترمگر در انزلی پیدا هم می کنیم؟ چرا در این شرایط که می دانیم عده ای به دنبال ماهیگیری از آب گل آلود هستند باید بگوییم تیم مشکل فنی دارد، یعنی ملوان هیچ مشکل دیگری ندارد؟
*بازیکنان خودتان که می گویند مشکلات مالی عدیده ای دارند.
**بله درست است. البته مشکلات ملوان مختص به ملوان نیست. همه تیم های بزرگ و کوچک در ایران مشکلات مالی دارند.
*شما فکر می کنید چرا ملوان نتیجه نمی گیرد؟
**وقتی ممی آمد واقعا تیم ار آن حالت قبلی نجات پیدا کرد و ما چند برد پیاپی به دست آوردیم ام بعد از آن باخت لهنتی مقابل پرسپولیس، انگار تیم سکته کرد.
*حتی با صحبتهای ممی و رفاقت با بازیکنان هم چیزی درست نشد.
**البته ما فکر می کردیم بعد از بردن داماش در انزلی از بحران نجات پیدا کرده ایم اما باز همان نتایج تکرار شد
*شما هم که حرف ما را می زنید.
**ببینید، گذشته ها را فراموش نکنید ما تیمی بوده ایم که همیشه دغدغه سقوط داشته ایم. در این فصل خوشبختانه آن قدر خوب نتیجه گرفته ایم که به سقوط فکر نمی کنیم. با این مشکلات مالی، احمدزادهتیم را خوب اداره کرده…
*رابطه بازیکنان با ممی چطور است؟
**برایش می میرند احمدزاده جدا از اینکه مربی خوبی است، انسان خوبی هم هست. من در کمتر تیمی دیده ام بچه ها با سرمربی خود این ارتباط عاطفی و عمیق را داشته باشند.
*فکر می کنید ممی بتواند تا پایان فصل با آنهایی که به جان ملوان افتاده اند مبارزه کند؟
**خوشبختانه پیشکسوتان ملوان و هواداران از تیم حمایت می کنند. حتی ایراندوست هم که انتقاد کرده دلش با ملوان است. مشکل ملوان چند نخودی هستند که عده ای را از گذشته با خودشان همراه کرده اند. اینها سعی می کنند نبض سکوها را در دست بکیرند.
*اما فکر نمی کنید اگر ملوان نتیجه بگیرد هیچکدام از این تلاش ها نتیجه نمی گیرد؟
**با شما موافقم ما باید نتیجه بگیریم اما شرایط هم باید برای نتیجهگرفتن مناسب باشد بازیکنان ما الان برای برد، استرس پیدا کرده اند.
*گفتید دل آن پیشکسوت هم که انتقاد کرده با ملوان است، به حرفی که زده اید اطمینان دارید؟
**دوست دارم این طور فکر کنم. یعنی قرار نیست در انزلی طور دیگری فکر کنیم.
*ملوان همیشه به عنوان یک تیم بی پول در فوتبال ما مطرح بود اما چرا این بار اعتراض ها به بی پولی چند برابر شده؟
**دلایل مختلفی دارد.
*یعنی ربطی به حضور حسین هدایتی در انزلی ندارد؟
**حرف من این است که اگر فقط ملوان مشکل داشت می شد اعتاض کرد اما این معضلی است که تیم ها با آنمواجه شده اند. هرچند که بی پولی در نتایج تیم ما تاثیر داشته!
*شما ایراد محمد احمدزاده را در چه می بینید؟
**این که به پیشکسوتان خیلی احترام می گذارد
*اما این که ایراد نیست
**گویا در فوتبال ما این مسئله به یک اشکال تبدیل شده. ممی برای بزرگترها خیلی احترام قائل است اما حیف که بعضی ها قدرش را نمی دانند.
*یعنی ممی هیچ ایرادی ندارد؟
**ما همه ایراد داریم اما من ایمان دارم مشکل ملوان احمدزاده نیست
*زمزمه های حضور مربی غیر بئمی برای ملوان را هم شنیده اید؟
**نه مگر خبری شده؟
*ما یک چیزهایی شنیده ایم.
**فکر کنم اشتباه می کنید ملوان جای این کارها نیست. ما مربیان خوبی در انزلی داریم که سالهای سال می توانند ملوان را در سطح اول فوتبال کشور مطرح نگه دارند. جدا از این بعید می دانم مردم انزلی با غیر بومی ها میانه خوبی داشته باشند.
*اما به روزی فکر کنید که احمدزاده هم با ملوان به جایی نرسد. آن وقت دنبال چه کسی می روند؟ دوباره فرهاد پورغلامی دوباره نصرت ایراندوست؟
**من که امیدوارم ممی نتیجه بگیرد و تا پایان فصل هم حتما می گیرد در مورد بحثی که شما مطرح می کنید باید بگویم چرا که نه؟ تا بوده چنین بوده و در ملوان این روش جواب داده است

زوم۱:«وقتی بحث ما با غفور جهانی به حضور مربیان غیربومی در ملوان می کشد. کوچکترین انعطافی در او مشاهده نمی کنیم. این بحث با بسیاری از ملوانی ها در انزلی هم صورت گرفته و می دانیم همه آنها – علاقه ای به ادامه آننداشتند و تصور حضور یک مربی غیر انزلیچی در ملوان برای برخی محال است. پس ما هم فعلا این بحث را ادامه نمی دهیم»

زوم۲:«همه ما ایراد داریم. ایراد محمد احمدزاده هم این است که به پیشکسوتان زیادی احترام می گذارد. البته این را به شوخی گفتم اما اگر بجای او بودم این قدر هوای همه را نمی داشتم! ممی جدا از این که مربی خوبی است انسان خوبی هم است اما چون به بعضی ها باج نمی دهد در نتیجه دشمن پیدا می کند. نخودی هایی که از آنها نام بردم به خاطر اخلاق خاص ممی است که دشمن او شده اند.»

ویژه نامه گیلان روزنامه خبر ورزشی پنجشنبه ۱۰ اسفند ۹۱

پاسخ

میلاد

۱۳ اسفند ۱۳۹۱

پس اگر به جریمه شدن است، همه ما باید جریمه شویم، ملوان جزئی از وجود همه ماست، شب و روزمان، کارمان، تار و پود زندگی مان به آن گره خورده و به آن وابسته است، پس اگر بحث تنبیه است ما هم هستیم، ملوان تنها نیست و نخواهد بود…

بشینن، پاشن …….. بشینن، پاشن :yes:

پاسخ