حاج حسین رفتی، خدا پشت و پناهت

 • 4 سال پیش
 • ۱۰ ديدگاه

ccc hosein hedayati

به راستی که خداوند مهربان ناوخدای کشتی ملوان است و بس، هر چند امروز مردم انزلی از دست ملوان سرخورده و دلخور هستند و دیگر حوصله نظر سنجی های ۹۰ و فردوسی پور را هم ندارند، که بخاطر نتایج نیم فصل دوم میتوان این حق را برای آنها قائل شد. اما اگر کمی واقع بینانه به فصلی که گذشت بنگریم و حضور حسین هدایتی را از آن فاکتور بگیریم، به جرات ملوان راهی به جز ترک لیگ برتر نداشت.

لیگی که ۵ تیم را در سراشیبی لیگ آزادگان گذاشته و حتی باشگاهی با ثباتی نظیر ذوب آهن را نیز تا آخرین دقایق در آستانه سقوط قرار داده بود. اما ملوان این قوی زیبای گیلان هر چند لقب دوست نداشتنی ترین ملوان تاریخ را در نیم فصل دوم به خود اختصاص داد اما آنقدر در نیم فصل اول خوب کار کرده بود که حداقل در این لیگ که به راستی به نبرد گلادیاتورها برای بقا شبیه بود هرگز استرس سقوط نداشت.

در ابتدای همین فصل بود که حاج حسین هدایتی آستین ها را بالا زد و به سمت امواج خروشان خزر حرکت و زیر بال و پر قوی سپید پر افتخار گیلان را گرفت. برای اولین بار در دو دهه اخیر بود که ملوان دیگر استرس از دادن مهره هایش را نداشت و شرایط برای بازگشت قوهای سفر کرده به خانه فراهم شده بود و در همان روزهای نخست : شیرزاد، زارع و نوری با ملوان ثبت کردند تا همه چشم انتظار پرواز دوباره قوی سپید بر بام فوتبال ایران باشند، تیمی که از گذشته های دور، دوشادوش تیم های پرتعداد تهرانی همواره در حد یک قطب حضور پیدا میکرد و نبردش با تیم های دونده جنوبی هم جذابیت خاص خودش را داشت.

تیمی که سپاهانی که امروز به جرات حرفه ای ترین باشگاه ایران است آنزمان به گربه سیاهش شهرت داشت و همه این پیشینه و غول کشی ملوان با ستاره های گمنام و جوانش در فصول اخیر نیز ضمیمه شده و همه نگاهها را معطوف خود ساخته بود تا ملوان ۹۱-۹۲ را رونمایی کنند.

حسین هدایتی آمد و در شروع همه چیز خوب بود و ملوان در نیم فصل نخست نیز تنها به خاطر تفاضل گل در رتبه چهارم جدول قرار گرفت. استارت کار از برنامه ۹۰ خورد، از آنسو عده ای هم پشت پرده دلچرکین از نحوه انتقال ملوان عرصه را به عابر بانک تنگ و تنگ تر کردند تا حاج حسین برای اولین بار زمزمه جدایی از فوتبال را سر دهد. وقتی در نیم فصل همه تیم ها از جمله داماش با گرفتن نفرات مورد نیاز نقاط ضعف خود را ترمیم میکردند ملوان بیکار ترین تیم لیگ بود و مشکلات روحی و روانی در سبک بازی ملوان و عملکرد مربیان هر هفته مشهودتر میشد و نتیجه اش از دست رفتن امتیازات زیادی در واپسین دقایق بازی بود.

لیگ ۹۱-۹۲ هم تمام شد و رفت، اما دستاوردی بزرگ پشت همه این اتفاقات پنهان ماند و آنهم این بود که از این جدال نفس گیر طی این فصل، ملوان جان سالم بدر برد و این اتفاق در فصل گذشته با مشکلات بیشمار انتقال از یک ارگان دولتی به بخش خصوصی توسط حاج حسین هدایتی صورت پذیرفت و این به خودی خود قابل تقدیر است.

امروز اسپانسر جدید ملوان هر که باشد با بهترین امتیازات ممکن برای موفقیت روبروست:  

 • ملوان باشگاهی است که قادر به جذب بازیکن سرباز در لیگ برتر است
 • همه تیم های پایه ملوان  در سطوح مختلف و حتی بانوان صاحب مقام و رتبه هستند
 • پشتوانه ای عظیم از پیشکسوتان کمک حال اسپانسر جدید ملوان خواهند بود 
 • تعصب هواداران ملوان در سطح کشور مثال زدنی است
 • حسین هدایتی مالک قبلی باشگاه ۲۵ درصد از قرارداد فصل بعد ملوان را به مردم انزلی هدیه کرده است

همه این موارد را هم که نا دیده بگیریم ملوان پشتوانه پر افتخار تاریخی را یدک میکشد : 

 • یکی از پر افتخارترین تیم های جام حذفی با ۳ قهرمانی و ۴ نایب قهرمانی 
 • پر افتخارترین شهرستانی جام تخت جمشید
 • کسب چهار عنوان آقای گلی در ادوار مختلف لیگ
 • پر افتخار ترین شهرستانی فوتبال ایران تا سال ۱۳۸۰ با کسب بیشترین عنوان بهترین شهرستانی لیگ
 • ۲ بار حضور در بازیهای آسیایی و کسب نتایجی درخور و بدون دریافت شکست
 • معرفی چهره های برجسته نظیر غفور جهانی و سیروس قایقران و بسیاری دیگر

بله مطمئنا ملوان بهترین فرصت برای سرمایه گذاری در فوتبال فعلی ایران است. حاج حسین هدایتی رفت، اما خدمات او هر چند رویایی صورت نپذیرفت و ملوان با مشکلات مالی دست به گریبان بود اما حمایت و حرکت او هرگز از حافظه تاریخی فوتبال انزلی پاک نخواهد شد، او زمینه را برای بالگشایی مجدد قوهای سپید انزلی فراهم ساخته است. پس لازم است به او بگوییم: حاج حسین رفتی، خدا پشت و پناهت … 

حال زمان حرکت و عملکرد مناسب مسئولین ملوان است تا فصل بعد شاهد حضوری مقتدر از قوی سپید خزر در لیگ برتر فوتبال ایران باشیم، زمان آن رسیده است تا فصلی تازه در تاریخ فوتبال انزلی آغاز شود و دوباره ملوان به سمبل افتخار و سختکوشی مردمان گیلان بدل شود.

بال بگشای ای قوی سپید من … 

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

عطا

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲

آقا ما از صحبتهای دوستان نفهمیدیم بالاخره چه اتفاقی می خواهد بیفتد، این صادق انزلیچی این وسط چی میگه ،مگه قحط الرجال که این آقا بیاد برای تیم ما مدیریت کنه؟امیدوارم اینبار مسئولین محترم شهری با درایت خودشون تصمیم عاقلانه ای بگیرن.به شخصه بعنوان یک انزلیچی دوست ندارم آدمهایی مثل درودگر رو تو این باشگاه ببینم ، خدایی چیکار کرده واسه ملوان ، بجز اختلاف انداختن بین پیشکسوتها

پاسخ

سیما پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۰۲:۲۲:

ببینم دوست من شما خوابی واقعا یا خودتو زدی به خواب ، ببینم مدیرهای قبلی ملوان رو ببین به غیر از دنیا مالی که اونم عطای خدمت رو به لفایش بخشید کدومشون سابقه مدیریت ، تحصیلات ،سمت های بین المللی و داخلی آقای درودگر رو داشتن بابا جون انزلیچی کسی است که به ما خدمت کنه نه اونی که بره پولهای بازیکنا رو تو ارمنستان ببازه و بیاد اینجا بخواد فقط از ملوان بکنه و هیچ دغدغه ای هم به خاطر شکست های پیاپی نداشته باشه تازه یه پیرمرد هوادار هم که بهش انتقاد میکنه تو انتقال خون بزنه دسستش رو بشکنه و بابت شکست ها حتی یک بار هم حاضر نباشه از مردم عذر خواهی بکنه من به این مردی که دور از خانواده به مردم و شهر انزلی و تیم ملوان خدمت میکنه از صمیم قلب میگم صادق انزلیچی ضمناً امروز تو خبر ها ی بعضی سایت های آذربایجانی بود که بود که تراکتور سازی نبریز درخواست داده بهش مدیر عاملشون بشه ما قدر هیچ کس رو نمیدونیم تا این مدیر با لیاقت رو هم از دست ندیم شما ول کن نیستید

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲

به واقع

حال زمان حرکت و عملکرد مناسب مسئولین ملوان است تا فصل بعد شاهد حضوری مقتدر از قوی سپید خزر در لیگ برتر فوتبال ایران باشیم، زمان آن رسیده است تا فصلی تازه در تاریخ فوتبال انزلی آغاز شود و دوباره ملوان به سمبل افتخار و سختکوشی مردمان گیلان بدل شود.

پاسخ

carisma

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲

ملوان قهرمان ، دوست داریم ما

پاسخ

jolgavash پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۶ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۵۹:

ایران ملوان

سیما

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲

واقعا وقتی سلسله مطالب و مقالات یک جهته شما را میخوانم میبینم که شما با حاج صادق درودگر سخت مشکل دارید وچشمهاتون را به روی واقعیتها و تلاش های این مرد بسته اید ببخشید شما مثلا همشهری شما برای ملوان جز ایجاد دو دستگی و نفاق چه کرده اید من از نزدیک شاهد تلاشهای این مرد بودم و باید بگم تو سرد و گرم دنیا این مردهای بزرگ هستند که موفق میشوند نه نق نقو ها الان هم که به یاری خدا باز هم مدیرعامل موند و من به وجودش افتخار میکنم و از صمیم قلبم میگم حاج صادق انزلیچی دمت گرم :laugh:

پاسخ

سیما

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲

من برام جالبه که تو همه سایت ها کامنت که میگذاری میشه اولین ولی من آخرین کامنت را گذاشتم اومده زیر اینم حتما ازایسن جهت برنامه ریزی شده که کامنت های حمایت کننده از مدبر عامل سخت کوش ملوان بره زیر دیده نشه عدالت را رعایت کنید

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۳۹:

سلام سیمای عزیز امکانی برای جابجایی نظرات وجود نداره، شما میتوانید به منظور پاسخ به یک نظر روی لینک پاسخ دادن کلیک کنید تا پاسخ شما به زیر نظر مربوطه متصل گردد. ضمن اینکه بد نیست سری به آرشیو انزلی کلاب در ارتباط با صادق درودگر بزنید. ضمن اینکه نظرات از قدیمی ترین به جدید ترین نمایش داده میشود تا اگر بحثی صورت گرفت از ابتدا توسط مخاطبین مورد بررسی قرار گیرد نه از آخر به اول … ممنون از مشارکت شما

عطا پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۹ام, ۱۳۹۲ ۰۱:۴۲:

سیما خانم در پاسخ به شما باید عرض کنم ، من از بیگانگان هرگز ننالم که هر چه با من کرد آشنا کرد
خواهر گلم این آقای مدیر چه دست آوردی برای ملوان داشته ؟با تدبیر ایشون فرهاد پورغلامی جایش رو به محمد احمدزاده داد، برای توسعه فوتبال انزلی چیکار کرد؟عده ای رو هم اجیر خودش کرده و با چرب زبونی مسئولین رو هم گول زده که اسپانسر می آروم.راستی تا یادم نرفته همین که این آقا تو رسانه استانی حد لیدر ملوان رو تا سطح سرمربی تیم بالا می بره و موجبات تمسخر انزلیچی ها توسط مرکز نشینان رو فراهم میاره برای ما کافیه ، خواهرم لطفا از خواب بیدار شید

مژگان

mojshekan

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲

بوشو به سلامت! :-|

پاسخ