IMG12210912

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان انزلی گفت: تهاجم و جنگ نرم متکی بر تهدیدات و قدرت نرم فرهنگی و اجتماعی در جامعه است.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از  مهر، سرهنگ پاسدار  علیرضا مسرور عصر یکشنبه در جمع بسیجیان این شهرستان افزود: رویکرد اصلی جنگ نرم فروپاشی پیوندهای هم‌گرایانه ملتی است که سه دهه با تمام فشارها و کاستی‌ ها، صبر و مدارا پیشه کرده و راه پیشرفت و مقاومت در برابر زورگویی و انحصارطلبی دشمنان را برگزیده است.

وی اظهارداشت: آمریکایی ها با استفاده از این نوع جنگ تاکنون موفق به تغییر چندین رژیم سیاسی در کشورهایی همچون لهستان،گرجستان، چک اسلواکی، قرقیزستان، اکراین و تاجیکستان شده است.

فرمانده سپاه انزلی گفت: در تمامی این دگرگونی های سیاسی بدون استفاده از ابزار خشونت و فقط با تکیه بر قدرت نرم و ابزار رسانه با تغییر در ارزش ها و الگوهای رفتاری از رژیم های سیاسی حاکم مشروعیت‏ زدایی شد.

وی افزود: جنگ نرم در قالب‏ های مختلف از قبیل انقلاب مخملی، انقلاب های رنگی، عملیات روانی، جنگ رسانه‏ ای و غیره رخ می دهد.

مسرور در ادامه با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب به نام ” حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی ” اظهارداشت: این شعار منشور حرکت نظام در برنامه ریزی برای برگزاری انتخاباتی پرشور با حضور حداکثری مردم با بصیرت است.

وی یادآورشد: امسال با توجه به در پیش بودن انتخابات  ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی، بطور حتم حماسه سیاسی رقم خواهد خورد چرا که انتخابات در کشور نمونه مردم سالاری دینی است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *