80791938-4803646

جمعی از شهروندان انزلی همزمان با روز بزرگداشت ˈمحمد بن ذکریای رازیˈ و روز داروساز با برگزاری مراسمی از دکتر ˈ منوچهر معدل ˈ و دکتر ˈ شمسی راستاد ˈ زوج داروساز نمونه این شهر قدردانی کردند .

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار ایرنا ، در ابتدای این مراسم ˈ لیلا مسروری ˈ علت انتخاب این زوج را علاوه بر ارائه کار حرفه ای و تخصصی خوب ، حسن خلق ، مردمداری ، شرافت و نجابت عنوان کرد .

وی با اشاره به اینکه وجود چنین انسان هایی دنیا را جای بهتری برای زیستن می کند، از زحمات این زوج داروساز به نمایندگی از شهروندان تشکر کرد .

در ادامه ˈ حسن لایقکار ˈ نیز برای حاضران از زندگی رازی داروساز بزرگ ایرانی گفت که کتابهایش ماخذ و منبع علم داروسازی در جهان است .

وی افزود : با وجود سابقه ارزشمند و غنی در زمینه داروسازی نتوانستیم پیشنه خودمان را ادامه دهیم تا حرفی برای گفتن داشته باشیم .

وی تاکید کرد : در شرایطی که برخی این حرفه را وسیله کسب سود بیشتر نموده اند؛ افرادی مانند دکتر معدل و خانم دکتر راستاد به روح و روان بیماران احترام گذاشته و به داد بیماران می رسند .

دکتر منوچهر معدل نیز در این مراسم گفت : برگزاری این آیین و گرامیداشت روز داروسازی رسالت ما را برای انجام وظیفه سنگین تر می کند .

دکتر منوچهر معدل متولد ۱۳۳۶ شهر رشت است ، وی تحصیلات دانشگاهی خود را سال ۱۳۶۵ در دانشگاه استانبول به پایان رساند و از سال ۱۳۷۱ نیز در انزلی به عنوان داروساز فعالیت خود را شروع کرد .

وی در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد : گرچه حرفه اصلی داروساز ساختن دارو ، ارائه سرویس و اطلاعات دارویی است ولی نحوه برخورد و رفتار و راهنمایی های وی نیز نقش مهمی در بهبود بیماران دارد .

دکتر معدل خاطرنشان کرد : هرکس در هر مسئولیتی درست انجام وظیفه کند می تواند در بهسازی جامعه نقش داشته باشد و علاوه بر احساس خشنودی فردی موجب رضایت مردم شود .

دکتر شمسی راستاد متولد ۱۳۴۱ هشتپر است ، وی نیز بعد از ازدواج با دکتر معدل در استانبول همراه ایشان در رشته داروسازی ادامه تحصیل داد و سپس به ارائه خدمت در این زمینه مشغول شد .

پنجم شهریور روز میلاد رازی داروساز بزرگ ایرانی بعنوان روز داروساز نامگذاری شده است

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مژگان

mojshekan

۷ شهریور ۱۳۹۲

مصلی از پنجره ی کافی شاپ ملوان معلومه ، جالبه این دو عزیز متولد انزلی نیستن اما از بهترین داروسازهای انزلی هستن :-)

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۷ شهریور ۱۳۹۲

تبریک به این دو عزیز و آرزوی موفقیت روز افزون

پاسخ

انزلی شهر بارانـــــ

۷ شهریور ۱۳۹۲

تـــبریـــــکــــــــــــ :yes:

پاسخ

سعيد

۷ شهریور ۱۳۹۲

امیدوارم بقیه داروسازها و داروخانه‌های انزلی هم مثل این دو پزشک محترم برخورد خوب و مودبانه‌ای با مردم داشته باشند نه اینکه مثل داروخانه …. اول آدم را برانداز کنند بعد اگر حال داشتند تحویل بگیرند.

پاسخ