81453785-6187161

فرماندار انزلی در جلسه کمیته بحران شهرستان، تقسیم وظایف و تعیین اولویت در کارها را شیوه مطمئن عبور از بحران های طبیعی عنوان کرد.
قاسم روحانی فر در این جلسه با اشاره به پیش بینی بارش برف از سوی اداره هواشناسی برای اواخر هفته جاری گفت: در جلسات متعدد وظایف اعضای مختلف کمیته بحران شهرستان به روشنی تبیین شده و این فرصتی برای محک هر دستگاه است.
وی از شهرداری، بخشداری و اداره راه خواست تا بر بازنگهداشتن محورهای مواصلاتی، مسیر های اصلی و فرعی اهتمام کافی داشته باشند.
وی اظهار کرد: با حل این چالش دستگاه های خدماتی می توانند در صورت نیاز و بروز حوادث در کمترین مدت امداد رسانی لازم را انجام دهند.

 

معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار انزلی نیز در این نشست با تاکید بر آمادگی برای پذیرایی از در راه ماندگان احتمالی گفت: لازم است هماهنگی نهایی برای اسکان مسافران در مساجد واقع در مسیر های پر تردد و پس از آن بر اسکان در اماکن ورزشی و مدارس، صورت بگیرد.
غلامرضا رحیمی از نیروهای نظامی و انتظامی خواست تا چون همیشه در زمینه مهم تامین امنیت در موقع بحران و تامین تجهیزاتی مساعی لازم را داشته باشند.

 

نماینده شهرداری در این نشست با اشاره به خرید ۲۰۰تن نمک گفت: در حال حاضر شهرداری از تجهیزات مناسب نظیر ۹ دستگاه تیغه برف روب، دو دستگاه بیل مکانیکی چرخ لاستیکی، چهار دستگاه بیل مکانیکی، دو دستگاه گریدر، چهار دستگاه مینی لودر و چهار دستگاه لودر برخوردار است.
بهرام مصلح افزود: شهرداری انزلی تا کنون ۹ جلسه ستاد مدیریت بحران تشکیل داده و در حال حاضر نقشه عملیاتی شامل رئوس کارها، تشکیل تیم و حتی جانمایی برای استقرار تجهیزات در مناطق تحت مدیریت شهرداری از منطقه بشمن تا پل طالب آباد مشخص شده است.

 

رییس شبکه دامپزشکی بندر انزلی از فرمانداری خواست تا تمهید مقتضی برای جابجایی و تردد خودرو های حامل مواد پروتئینی فاسد شدنی، اندیشده شود.
نوید صفر زاده تصریح کرد: با توجه به تجربه برف در سال قبل، مدیریت خودرو ها در صورت انسداد مسیر لازم است.
وی پیشنهاد کرد رابطی برای هدایت و راهنمایی این خودروها از مبادی ورودی شهر در ستاد پیش بینی شود.

 

در خاتمه این نشست فرماندار انزلی بر فعال ماندن سرویس حمل و نقل عمومی شهرستان اعم از تاکسی و اتوبوس برای جابجایی مردم تاکید کرد.

 

بر اساس اخطارهای اداره کل هواشناسی استان با نفوذ توده هوای سرد و ناپایدار در استان تا ظهر روز پنجشنبه بارش باران در مناطق جلگه و بارش برف در ارتفاعات پیش بینی می شود.
بر همین اساس از غروب و شب پنجشنبه در برخی نقاط جلگه ای احتمال بارش برف وجود دارد و انتظار می رود از صبح روز جمعه تا ظهر روز شنبه هفته آینده بارش ها در این مناطق به شکل برف باشد.
پیش بینی ها حاکی است در این مدت کاهش دما بین ۱۵ تا ۲۰درجه سلسیوس خواهد بود و بیشینه دما این مدت بین پنج تا منفی هشت درجه نوسان خواهد داشت.
بندر انزلی شاخص پرباران ترین شهر ایران در ۴۰کیلومتری شمال غرب استان قرار دارد.
منبع: انزلی – ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

محراب

محراب

۱۷ دی ۱۳۹۳

با عنایت به صحبت های آقای روحانی فر و تشکر ازایشون ولی عمرا باقی مسئولین ما بتونند هماهنگ کار پیش ببرند.خدا رحم کنه به همه با برف امسال

پاسخ

sari

۱۷ دی ۱۳۹۳

شمال وبخصوص انزلی همیشه زمستانهای سختی داشته همانند کشور روسیه .زیرا همجوار بودن با این کشورها .باران وبرف های اش همیشه زبانزده بوده هرچند می توان هر دو را نعمت دانست ولی افسوس نه برای ما…
ودیگر اینکه تعقیرات جوی در این استان وبخصوص انزلی باعث گردیده برف های سنگین زود به زود ویا هرساله رخ دهد .که قبلا اینچنین نبونگین ده .
مثال برفهای سنگین تا جای که ما به یاد داریم سالهای ۴۱ بوده که ما یادمان نیست وسال ۵۷ یا۵۶ وبوده که حدود ۱۰ الی ۱۵ سال ولی در این اوخر یعنی در این سه الی چهار سال هرساله بوده که این نعمت برعکس بخاطر مشکلات مالی ویا نداشتن کار وشغل برای ساکنین این شهر عذاب آور شده زیرا یک مترونیم ویا دو متر برف یعنی نابودی از هر لحاظ بخصوص نابودی درختان میوه که باعث شده انواع درختان میوه در این منطقه نابود شود.
حال با ایجاد مشکلات اینچنینی از این جا به بعد ساکنین ومسئولین باید در هر کاری که از اینجا به بعد انجام می دهند باید دائمی وهمیشگی ومقاوم پاهدار باشد .
ودیگر اینکه باید به ساخت سازها بیشتر توجه نمایند .چه ساختمانها ویا اداران وچه بازار ها وشرکت ها ودیگر اینکه از این به بعد باید فکری بحال ریختن برفها اضافه شهرها وروستا انجام بدهند .یعنی فضاها فضاهای را بین ساختمانها ویا شرکت ها ویحتی خیابانها ایجاد نمایند تا برفها را بر آنه انباشته وراه را برای همدیگر باز نمایند
.فضاهای مثل پارک وغیره.
ودیگر اینکه مشکلات دیگری هم در کنار این مشکلات وجود دارد .که دیگر نمی توان از این به بعد نادیده گرفت.

پاسخ

محراب

محراب پاسخ در تاريخ دی ۱۷ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۵۶:

:yes: