news022

جلسه کارشناسی طرح جامع بندرانزلی در صبح روز شنبه ۱۹/۰۸/۹۲ ساعت ۱۱:۰۰ در محل شهرداری بندرانزلی، تشکیل شد.

در این جلسه مهم، نمایندگان و کارشناسان اداره کل راه و شهرسازی، مهندسین مشاور نقش جهان پارس، شهرداری و شورای اسلامی شهر حاضر بودند. پیرو اطلاع رسانی پیشین از طریق این تارنما و متعاقب جلسه بررسی طرح جامع در ۱۱ آبان ماه، ۸ بند از ۳۲ آیتم مورد اختلاف مسئولین شهری بندرانزلی در خصوص طرح جامع استخراج شده بود که می بایست طی جلسات کارشناسی، توافقاتی در جهت احقاق حقوق شهروندان بندرانزلی حاصل گردد. لذا نخستین جلسه کارشناسی در راستای بررسی این ۸ بند، امروز تشکیل گردید که به جهت گستره مطالب، تنها دو بند اول مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بحث هایی بسیاری پیرامون هر یک از بندهای مورد اختلاف صورت گرفت و حاضرین جلسه نظرات خود را مطرح نمودند. عمق اختلاف طرفین و نیز نظرات متعدد و مهم مطروح در جهت حصول توافق منجر به درازا کشیدن این جلسه در طی چند ساعت بحث و بررسی کارشناسی گردید. بسیاری از دغدغه های نمایندگان فنی حاضر از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر انزلی یک به یک و طور دقیق بیان گردید که از آن جمله می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

– لزوم توجه به ساختار خطی شهر و محدودیت های جغرافیای در عرصه انزلی

– کاهش حریم های جدید مطرح شده، به ویژه در حاشیه شمالی کمربندی و راه آهن انزلی

– تغییر واریانت (مسیر) راه آهن تا حد امکان به منظور افزایش عرصه شهری انزلی در ناحیه شرقی انزلی

– مقاومت در برابر کاهش ۱۰۰ هکتاری طرح جامع جدید مد نظر ناشی از تغییر حریم ها

– لزوم ایجاد مسیر اتصالی شریان ورودی شهر در کنار پارک جنگلی غازیان تا ساحل دریا

– لزوم توجه به افزایش فضاهای گردشگری در طرح جامع

از نکات جالب توجه در این جلسه، حضور شهردار منتخب انزلی –مهندس رضا پورشعبان- در کنار کارشناسان و نمایندگان حاضر در جلسه بود.

 

مفاد صورتجلسه مورخ ۱۹/۰۸/۹۲

پیرو صورتجلسه مورخ ۱۱/۰۸/۹۲ به جهت بررسی ۸ بند مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری در تاریخ ۱۹/۰۸/۹۲ در محل شهرداری انزلی تشکیل گردید و موارد ی به شرح ذیل تصمیم گیری گردید:

بند۱) در حریم کنارگذر در محدوده مصوب طرح جامع مورخ ۱۳/۰۳/۹۲ در ضلع شمالی به ۳۸ متر و در ضلع جنوبی به ۱۳۸ متر اصلاح گردید و مقرر شد با توجه به تغییر خط پروژه کنارگذر با طرح تفصیلی، اگر حقوق مکتسبه ای تا تاریخ مصوب طرح جامع ۱۳/۰۳/۹۲ صورت گرفته و شهرداری پروانه ای صادر کرده، توسط شهرداری کلیه مستندات به دبیرخانه اداره راه وشهرسازی ارائه گردد تا بعد از بازدید در طرح تفصیلی به عنوان وضع موجود حفظ گردد.

بند ۲) زمین مورد نظر شهرداری بندرانزلی با کاربری گردشگری اصلاح گردید.

۲ بند از ۸ بند مورد بحث و بررسی شد و مقرر گردید جلسه بعدی در تاریخ های ۹ و ۱۰ آذر در محل شهرداری انزلی تشکیل گردد.

در ضمن مقرر گردید، شهرداری و شورای اسلامی بندرانزلی هر گونه پیشنهاد از جمله دو پیشنهاد ذیل را به صورت مکتوب به جهت بررسی و پیگیری از طریق مراجع قانونی و مطالعه در طرح تفصیلی و مطرح کردن در جلسات مربوط به آن اقدام صورت گیرد.

الف) نظر به این که خط راه آهن بر طبق طراحی انجام شده در ضلع شمالی کمربندی صورت گرفته، شهرداری و شورای اسلامی تقاضای تغییر خط پروژه را دارند که مقرر شد پی گیری آن توسط شهرداری و شورای اسلامی صورت گیرد و در صورت نتیجه مثبت در طرح لحاظ گردد. (از مراجع ذیربط)

ب) با عنایت به توضیحات ارائه شده توسط شهرداری و شورای اسلامی، تعریض خیابان در اراضی بالادستی پارک جنگلی شهرداری جهت ایجاد راه عبور مناسب برای حرکت بهره برداران از پارک به سمت ساحل در صورت پی گیری و مصوب کردن آن در کمیسیون ماده ۵ یا طرح تفصیلی در دست تهیه، ملاک عمل باشد.

همچنبن روز یکشنبه ۱۸ آبان نخستین جلسه چهارمین دوره «شورای شهرستان بندرانزلی» به عنوان شورای فرادست در سطح شهرستان بندرانزلی تشکیل شد.

 این جلسه که راس ساعت ۱۰:۳۰ برگزار گردید، به ریاست -جناب سفیدروح- به عنوان رئیس شورای شورای شهرستان بندرانزلی و نیز سایر اعضا، آقایان مرتضوی و آفتابی حسین به نمایندگی از شورای شهر انزلی و نیز آقایان هادی نژاد و زلفی به عنوان نمایندگان بخش بندرانزلی در محل دفتر شورای شهرستان بندرانزلی تشکیل شد.

در این جلسه، موضوعات متعددی اعم از تایید صورتجلسات شوراهای حوزه شهرستان بندرانزلی و نیز نکاتی در خصوص حضور نماینده شورای فرادست در هیئت حل اختلاف شهرستان بندرانزلی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین زمان بندی جلسات شورای شهرستان بندرانزلی تا پایان سال جاری به قرار ذیل منعقد گردید:

 

جلسات آبان ماه

شنبه ۹۲/۰۸/۲۵ – ساعت ۱۳:۰۰

 

جلسات آذر ماه

شنبه ۹۲/۰۹/۰۹ – ساعت ۱۳:۰۰

شنبه ۹۲/۰۹/۲۳ – ساعت ۱۳:۰۰

 

جلسات دی ماه

شنبه ۹۲/۱۰/۰۷ – ساعت ۱۳:۰۰

شنبه ۹۲/۱۰/۲۱ – ساعت ۱۳:۰۰

 

جلسات بهمن ماه

شنبه ۹۲/۱۱/۰۵ – ساعت ۱۳:۰۰

شنبه ۹۲/۱۱/۱۹ – ساعت ۱۳:۰۰

 

جلسات اسفند ماه

شنبه ۹۲/۱۲/۰۳ – ساعت ۱۳:۰۰

شنبه ۹۲/۱۲/۱۷ – ساعت ۱۳:۰۰

اطلاعات تکمیلی و صورتجلسه تنظیم شده، متعاقبا به اطلاع شهروندان گرامی خواهد رسید.

 منبع: ویسایت شورای اسلامی شهرستان بندر انزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

sinaclub

Sinaclub

۲۰ آبان ۱۳۹۲

لزوم توجه به ساختار خطی شهر و محدودیت های جغرافیای در عرصه انزلی
ما مى تونیم همین موضوع رو بزرگ کنیم و مانور بدیم که طول شهرستان انزلى با توجه به شرایط جغرافیایى باید بیشتر بشه، مسئولین ما اگر خواستار بزرگ شدن باشند کسى جرأت نمیکنه از کوچک شدن حرفى بزنه.
– مقاومت در برابر کاهش ۱۰۰ هکتاری طرح جامع جدید مد نظر ناشی از تغییر حریم ها
من متوجه این متن بالا نشدم ،یعنى تو طرح جامع انزلى رو کوچیک کرده بودن؟!؟!؟!

پاسخ

پیمان

۲۰ آبان ۱۳۹۲

:-((

پاسخ

جوون

۲۰ آبان ۱۳۹۲

این گزارش سایت شورا نشون میده که مخالفت کردند که طرح جامع کوچیک نشه…
جالب بود

پاسخ

Anzali Free Zone

۲۰ آبان ۱۳۹۲

متاسفانه سیاست های استانی بر علیه شهر انزلی چیده میشه و جای خوشحالی داره که اعضای شورای شهر پیگیر حقوق حقه شهروندان انزلی هستند و امیدوارم یک قدم هم کوتاه نیان و تغییرات لازم رو توی طرح جامع اعمال کنن تا دستشون برای پیشبر اهداف توسعه باز باشه.

پاسخ

Milad پاسخ در تاريخ آبان ۲۰ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۳۱:

شاهین عزیز اینکه استان بر علیه انزلی باشه نمی تونم قبول کنم !
ما اینجوری می تونیم عادت کنیم به تنبلی و این مجاب کردن خودمونه ! مثل کسی که کتک می خوره و واکنشش ” گریه” کردن هست ، در صورتیکه باید از حق دفاع کنیم
مثل یک فرد به هر دلیل سرخورده در خانواده ! که میتونه تنهاییش رو با مواد مخدر پر کنه و ضعیف بشه یا بره ورزش کنه و قوی بشه ! به هر حال هر دو جا می تونه این غم رو تخلیه کنه ! امروز ما باید قوی و مدعی و طالب باشیم
وقتی مسئولین شهری به فکر شهر ما نبودن ! شهرهای دیگه مسئولین قوی و البته ” حریصی ” داشتن و میشه گفت ” زرنگ و رند ” ! این به استان بر نمی گرده
به این بر میگرده که مسئولین ما ” بله قربان گو ” بودند تا باقی بمونن و برای منافع خودشون انزلی رو به خطر انداختن
اما اینروزها نباید به دنبال این دلایل باشیم چون وقتی نیست
الان باید پشت همچین مدیرانی باشیم که می خوان حق انزلی رو باز پس بگیرن و مطالبات به حق مردم انزلی رو به گوش استاندار جدید برسونن
امیدوارم این بار هم جلسات در ” حد حرف ” نباشه و برای منفعت شخصی و ابقای خودشون رها نکنن انزلی رو
مردم انزلی همیشه حامی ” حقیقت و عدالت ” بودن
اما باید دید برش کاری مسئولین شهری به چه شکلی هست و آیا منتج به نتیجه میشه یا خیر !
که اگه نشه به نظرم از بی لیاقتی مسئولین شهریمونه چون همه-ی شهرها حتی بی استعداد هم دارن رشد می کنن اما انزلی با این سابقه و پتانسیل روز به روز یا داره کوچیکتر میشه یا محدودتر و فقیر تر !!
به نظرم ربطی به سیاست استان نمی تونه داشته باشه ! مثالشم اینه که شما الان به لاهیجان نگاه کن !
اگه قرار باشه شهری در گیلان به حد رشد رشت نرسه پس لاهیجانم نباید رشد میکرده
من به استناد اینها میگم مقصر مسئولین غیر مسئول انزلی بودن و نه استان
در ضمن استاندار و ترکان ۳ سفر به انزلی داشتن و این در روزهای ابتدایی پذیرش مسئولیت بوده و همچنین آخرین فردی که انتخاب شد برای مدیر عاملی و ریاست مناطق انزلی ، مدیر انزلی بوده ، می تونیم بدبینانه هم نگاه کنیم اما من چون ترجیح میدم مثبت فکر کنم اینروزها با استدلالی که دارم فکر می کنم اینها حاکی از حساسیت دولت بر روی رشد انزلی و شکوفاییش و همچنین حساسیت استان بر روی انزلی صورت گرفته و راه شکوفایی استان رو منطقه آزاد انزلی می دونن
اینها به نظرم اتفاقات خوبیه که خبر از یک تغییر رویه و رویکرد نسبت به بندر قدیمی و با اصالت و پر از سرمایه انزلی میده
اینها رو باید به فال نیک بگیریم و از مسئولین ذیصلاح بخوایم که به فکر انزلی باشن

یا علی شاهین عزیز
دل مایی آبای
جانم انزلی

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آبان ۲۰ام, ۱۳۹۲ ۱۵:۵۵:

حق با شماست میلاد عزیز، حرف حساب جواب نداره، ارادتمندیم آبای

Milad پاسخ در تاريخ آبان ۲۰ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۱۷:

شاهین جان همیشه قابل احترامی آبای و خیراندیش و دلسوز شهرمون ، دل مایی آبای

sinaclub

sinaclub

۲۰ آبان ۱۳۹۲

به نظر من باید تو جلسه علنی بعدی شورا ازین اقدامشون تشکر کنیم.مثلاً با یه دسته گل.ما با این کارا می تونیم شورا و مسئولین روتحت تاثیر قرار بدیم و آنها رو تو عمل انجام شده قرار بدیم.تا با قدرت بیشتری برای توسعه شهر رو به جلو حرکت کنند

پاسخ

Milad پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۴۲:

سینا جان من پایه-م

Anzali Free Zone

۲۰ آبان ۱۳۹۲

یه بحث دیگه بحث خط آهنه که فکر میکنم ایستگاه مسافر بری برای انزلی نذاشتن و لازمه که مسئولین با جدیت پیگیری کنن این موضوع رو چون به گردشگری شهر انزلی و منطقه آزاد کمک زیادی میکنه.

پاسخ

Milad پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۴۳:

شاهین جان حرف سینا میتونه استارت خوبی باشه بین مردم و مسئولین و شنیدن درد و دل و نگرانیها و خواسته های به حقشون و همچنین فضایی برای تبادل نظر

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۵۹:

منم موافقم میلاد جان، خوشبختانه شورای شهر انزلی با ورود چهره های جوانی مثل آفتابی و احمدی فرد جلسات خوبی رو داره برگزار میکنه و عملکرد بسیار مثبتی نسبت به گذشته داره که با همراهی سایر اعضا هم همراه شده. یکی از خوبی های انزلی کلاب مطالعه همه نظرات سایت توسط مسئولین شهرستان و شهر بندرانزلیه. حالا اگه میشه بیشتر طرح رو بشکافین تا در صورت امکان عملیش کنیم.

Milad پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۵۱:

در مورد این طرح مردمی من زیاد آشنا به معضلات و مشکلات گردهمایی نیستم !
اما اگر خاطرت باشه در مورد طرحی صحبت کرده بودیم که کاملاً مردمی بود برای زیبا سازی شهر ، به نظرم اگه هر دو موضوع رو بررسی کنیم بد نمیشه
چیزی که به ذهنم میرسه یک فراخوان اینترنتی باشه برای یک هفته یا یک ماه یا …که هم وقت داشته باشید و در سطح شهر و حتی کشور اطلاع رسانی بشه و دوستان هم در این مدت خواسته هاشونو بنویسن و هم در مورد زیباسازی شهر و کمک به بیت المال حتی به صورت کاملاً مردمی و قانونی بتونیم روز یا ایامی در ماه رو به این موضوع در اوقات فراغت قرار بدیم و محله به محله شروع به زیباسازیهای در حد توان و متعارف کنیم
چه بسا اگر طرحها هزینه بر نباشه و خلاقانه باشه شورای شهر و شهرداری هم همگام بشن تا انزلی رو به شهری نمونه در ایران تبدیل کنیم و فرهنگ شهروند نمونه و ایرانی اصیل رو رواج بدیم

جانم انزلی

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۵۹:

طرح خوبیه میلاد عزیز، موافقم میلاد عزیز، مطمئنا طرح ها و ایده های زیادی میشه به شورا داد که کمک حال شهر انزلی و خود مسئولین باشه.

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۱۲:

ممنون که قولتون رو عملی کردین میلاد جان مدتها بود منتظر مقاله شما بودم. با تشکر