IMG18265964

جلسه هم اندیشی ” کالای همراه مسافر در منطقه آزاد انزلی ” با حضور مسئولان سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان و مدیران سازمان تجاری – صنعتی منطقه آزاد انزلی در رشت برگزار شد.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از مهر، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان عصر چهارشنبه در این نشست  افزود:  این استان هم اکنون دارای دو هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی فعال، ۲۰۰ معدن و ۹۰ هزار واحد صنفی است.

علی منتظری  از اجرای هزار و ۲۰۰ طرح صنعتی در استان خبر داد و افزود: خوشبختانه طی چند سال اخیر در بحث تولید و تجارت گیلان اقدامات خوبی انجام شده است.

وی  همچنین ایجاد بزرگراه قزوین – رشت، راه آهن، توسعه فرودگاه و غیره را در گسترش سرمایه گذاری در گیلان بسیار موثر دانست و اظهارداشت: منطقه آزاد انزلی نیز در پویایی اقتصادی استان نقش مهمی دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در ادامه به اهمیت کالای همراه مسافر در منطقه آزاد انزلی اشاره کرد و گفت:  تجارت چمدانی ضمن رونق دادن به فضای کسب و کار تجاری، توسعه گردشگری نقش مهمی در اشتغالزایی استان خواهد داشت.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد انزلی نیز در این نشست گفت: زیر ساخت ها و امکانات ضروری نرم افزاری، سخت افزاری و نیروی انسانی لازم برای استقرار نهادهای ذیربط برای اجرای مصوبه کالای همراه مسافر در این منطقه فراهم شده است.

دهقان نصیری این مصوبه را به عنوان یک فرصت تجاری برای ارائه خدمات به مردم استان و گردشگران دانست و افزود:  با اجرای این مصوبه علاوه بر تحقق یکی از مهمترین انتظارات مردم استان از منطقه، شاهد تحول شگرفی در رونق فضای کسب و کار تجاری و به تبع آن اشتغال استان خواهیم بود.

وی تصریح کرد: اجرای مصوبه کالای همراه مسافر، بازرگانان بیشتری را برای فعالیت تجاری در منطقه ترغیب می‌کندکه از نتایج آن می‌توان به گسترش حضور سرمایه گذاران تجاری، تولیدی و افزایش تعداد و زمان ماندگاری گردشگران ورودی به استان نام برد.

در این نشست برخی از فعالان اقتصادی و تجاری استان سئوالات و مشکلات خود را در خصوص اجرای مصوبه کالای همراه مسافر مطرح و سپس معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد انزلی و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به پرسش های آنان پاسخ گفتند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *