اعضای شورای اسلامی شهر بندرانزلی با فرمانده ی انتظامی ، مدیریت راهور و کارشناسان ذیربط ، شهردار وکارشناسان فنی شهرداری انزلی تشکیل جلسه  دادند . در این جلسه که به منظور بررسی مشکلات شهری مرتبط  با نیروی انتظامی از قبیل سد معبر، اشغال محل پارک خودروها توسط مغازه داران و … برگزار شد. ادامه مطلب …

فرمانده انتظامی شهرستان بندرانزلی اظهار داشت : خوشبختانه مدتی است ، شورای اسلامی شهر با تعامل وهمکاری ، روند خدمات رسانی به شهروندان را بسیارمناسب کرده است .  سرهنگ پاسدار رحیم شعبانی با ابراز خردسندی از این امر ، ساماندهی وانت داران شهرستان را یکی از اقدامات قابل تقدیر شورای اسلامی شهر وشهرداری دانست . وی با بیان اینکه تحقق این مهم درسطح کشور بی سابقه وچشم گیر است ، گفت : نیروی انتظامی نیز به منظور ایجاد فضای مناسب برای شهروندان ، از ورود وانت داران به سطح شهر جلوگیری می کند .

وی همچنین با گلایه از برخی رانندگان اتوبوس که با توجه به عرض کم جاده ها و خیابانها برای سوار کردن مسافر در وسط خیابان توقف می کنند ، خواستار آن شد تا در خصوص رفع این مشکل ، اقدامات لازم صورت گیرد . به گفته ی وی یکی دیگراز مشکلات موجود درخواست مردم جهت مراجعه ی سریع ۱۱۰ به صحنه ی جرم است که جهت انجام این مهم نیاز به تعمیر و نگهداری ماشین آلات نیروی انتظامی می باشد .

وی تاکید کرد : نیروی انتظامی با تمام توان در انجام صحیح و مناسب ماموریتها و رفع مشکلات مردم  تلاش می کند . مدیریت راهورشهرستان بندرانزلی نیز بر ساماندهی ونصب تابلوهای راهنمای شهری به شکلی مناسب و خط کشی سطح شهر در طی سه فصل اشاره کرد . سرهنگ حدادی افزود : همچنین در برخی موارد مشاهده می شود درمناطقی که دارای سرعتگیر می باشند ، پس از آسفالت و روکش معابر ، سرعتگیر نصب نشده که  نیاز است با هماهنگی و پیگیری ، این مشکل مرتفع شود . در ادامه یکی از اعضای شورای اسلامی شهر با بیان اینکه دلیل توقف برخی اتوبوس ها و تاکسی ها در وسط خیابان ، نبود مکان پارک می باشد ، خواستار بررسی موضوع اخذ وجه نقد از شهروندان به عنوان پارکبان توسط اشخاص شد .

رمضان روان رمضانی متذکر شد : متاسفانه درخصوص اسکان مسافر و نصب چادر ، بی مبالاتی و هرج و مرج انجام می گیرد که نیاز است پیگیری های لازم در این زمینه صورت گیرد . وی همچنین خواستار استقرار ناجا در منطقه ی ساحل قو برای تامین امنیت شد .  یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر بندر انزلی نیز با اشاره به اینکه منطقه ی سی متری و چراغ پشتان از مناطق حادثه خیز  است ، بر انجام اقدامات لازم جهت پیشگیری  و ایجاد امنیت ، تاکید کرد . مه سیما نصیری همچنین به لزوم  فرهنگ سازی درخصوص تردد موتور سواران اشاره کرد .

در ادامه دیگرعضو شورای اسلامی شهر بندرانزلی با بیان اینکه امنیت ، سرلوحه ی هر اقدامی است ، یادآور شد : با توجه به عدم نظارت مناسب در مناطق ساحلی باید بسیاری از مکان های ساخته شده  در نوار ساحلی ، ساماندهی شوند . بهمن زنجانخواه سپس خاطرنشان کرد : یکی ازبزرگترین مشکلات شهر، ترافیک خیابان شهید مطهری است که باید با برنامه ریزی صحیح به منظور روان سازی ترافیک شهر نسبت به بازگشائی مسیرها با هماهنگی مسئولان ذیربط اقدام شود . وی همچنین خواستار  نصب سرعتگیر در میدان فجر ، میدان شهید فومنی و دو طرف پل ولایت شد .

علی سفیدروح نایب رییس شورای اسلامی شهرانزلی نیز با اشاره به لزوم پیگیری جلسات شورای ترافیک درخصوص ایجاد و نصب کاهنده های سرعت در سطح شهر ، ابراز امیدواری کرد : با تعامل همه جانبه  در جهت رفع مشکلات موجود اقدامات شایسته صورت گیرد . همچنین شهرام نواری از اعضای شورای اسلامی شهر ، اطلاع رسانی بهینه ی ناجا را در پیشگیری از جرم ضروری دانست و تشکیل چنین جلساتی را برای رفع مشکلات موجود در شهر موثر اعلام کرد . درادامه مصلح کارشناس شهرداری با اشاره به مصوبه ی هیئت دولت درخصوص اجرایی شدن دستورالعملهای صادره در خصوص صرفه جوئی درانرژی ، گفت : برای صرفه جوئی در مصرف سوخت باید در جهت روان سازی ترافیک  و مسیرها اقدام شود.

وی همچنین افزود : طبق دستورالعمل صادره ، نصب سرعتگیر با تصویب نهائی کارگروه استان انجام می شود و این کارگروه  با درخواست نصب سرعتگیر خروجی شهر و جنب مصلی به دلیل کمبود علائم رانندگی مخالفت کرد . وی تصریح کرد : درخصوص ورود موتور سیکلت به فضا های سبز ، شهرداری طی طراحی جدید ، موانعی را برای جلوگیری از این امر ایجاد کرده است . وجود رستوران ها و هتل های بدون پارکینگ  در میدان امام خمینی (ره) یکی دیگر از مشکلات ترافیکی بود که وی به آن اشاره کرد . مدیرعامل سازمان تاکسیرانی نیز در ادامه ضمن عذر خواهی ازرعایت نکردن قوانین توسط برخی رانندگان تاکسی از اینکه فرماندهی ناجا ، رانندگان تاکسی را همیار پلیس می داند ، تشکر کرد . مهدی خلیلی با اشاره به لزوم توجه به موضوع حمل و نقل عمومی ، خاطرنشان کرد : باید با اختصاص یک مسیر ویژه به وسایل نقلیه عمومی ، تردد خودروهای عمومی در الویت قرار گیرد .

وی همچنین با بیان اینکه یکی از مشکلات حمل و نقل عمومی ، فعالیت رانندگان شخصی غیرمجاز است  که موجب اعتراض رانندگان تاکسی و شهروندان شده خواستار جلوگیری از فعالیت خودروهای شخصی شد . وی درخواست همکاری دائمی یک مامور ناجا با سازمان تاکسیرانی را نیز کرد .  در ادامه ی این جلسه شهردار بندرانزلی اظهار داشت : رفع مشکلات موجود ازجمله کارخانه ی کمپوست ، جمع آوری زباله ، بازگشائی مسیرها ، نصب تابلو و …  زمانبر می باشد .

سید تقی موسویان با اشاره به انجام خط کشی معابر قبل و بعد از سال نو، افزود : این در حالیست که هم اکنون اثری از این خط کشی ها نیست . وی همچنین با بیان اینکه درفعالیت شهرداری ، کاستیهایی وجود دارد ، تاکید کرد : دلیل این امر دستورالعملهای صادره  است که ضمن جلوگیری از انجام  کار، در برخی امور نیز دارای دوگانگی می باشند . وی با تشکر از فرماندهی  ناجا و ریاست و اعضای  شورای اسلامی شهر جهت همکاری و حمایت همه جانبه ، اظهار داشت : خوشبختانه بسیاری از فعالیتهای ناجا و شهرداری با تعامل صورت می گیرد .

رییس شورای اسلامی شهر بندرانزلی نیز در پایان ضمن ابراز خردسندی از موضوعات مطرح شده  در این جلسه ، بر بررسی و پیگیری موارد مذکور تاکید کرد . وی با اشاره به قول مساعد فرماندهی انتظامی انزلی درخصوص انتقال مکان فعلی کلانتری ۱۱ و معرفی وساخت مکان جدید برای کلانتری مذکور به منظور احداث تقاطع غیر همسطح ، ابراز امیدواری کرد : با هماهنگی و همکاری تمامی نهاد ها شاهد پیشرفت و توسعه ی شهر باشیم .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *