به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، جلسه فرماندار، معاون سیاسی فرمانداری و بخشدار مرکزی انزلی با دهیاران و شورای روستایی شهرستان بندرانزلی در خصوص سرشماری نفوس و مسکن در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه فرماندار انزلی بندرانزلی توضیحاتی در مورد تاریخچه و اهمیت سرشماری عمومی نفوس و مسکن برای حاضرین در جلسه ارائه نموده و گفت: شهرستان بندری انزلی به گواه تاریخ شهر اولین ها بوده است و شایسته این شهرستان است که با ارائه آمار دقیق جمعیتی به سازمان آمار کشور بتواند جایگاه خوبی در تقسیمات بودجه ای داشته باشد.

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری دراین جلسه با بیان اینکه دهیاران و اعضای شورای اسلامی پیشانی دستگاه های اجرایی شهرستان در روستاها می باشند، اظهار داشت: با توجه به اینکه سرشماری امسال به دو صورت الکترونیک و حضوری انجام می یابد؛ انتظار ما از دهیاران، اعضای شوراها و بهروزان این است که بتوانند بالای هشتاد درصد آمارگیری ها را به صورت اینترنتی برای روستائیان انجام دهند.

حسن صفری گفت: مردم پس از ثبت اینترنتی آمار دقیق خانوار خود، کد رهگیری دریافت می نمایند و در زمان مراجعه آمارگیر به درب منزل تنها کد رهگیری را به وی ارائه خواهند نمود تا امر آمارگیری تسریع یابد و بتوانیم در زمان مقرر اطلاعات شهرستان را به سازمان آمار ارائه نماییم.

وی ادامه داد: در روستاها خانوارهایی که فاقد امکانات برای ثبت اینترنتی آمار خود می باشند می توانند با مراجعه به دهیاری ها به صورت رایگان اطلاعات خود را ثبت نمایند و نیازی به مراجعه به سایر مراکز خدماتی نداشته باشند.

صفری با اشاره به اینکه برای روستاهای بندرانزلی در مجموع ۷ آمارگیر استخدام شده است خاطر نشان کرد: به طور متوسط هر آمارگیر در ۴ روستا فعالیت خواهد نمود و درخواست مشخصه ما از دهیاران این است که با این عزیزان نهایت همکاری را داشته باشند و تجهیزات لازم را در اختیار آنها قرار دهند.

معاون سیاسی فرماندار در ادامه خاطر نشان کرد: لازم است دهیاران و اعضای شوراها در صحت اطلاعات ثبت شده توسط آمارگیر نهایت دقت را داشته باشند زیرا بر اساس مصوبه دولت بودجه هر شهرستان بر اساس نفوس ساکن در آن منطقه تعیین می شود و در صورتی که خطا یا کاستی در آمار صورت گیرد ضرر آن به اهالی روستای مورد نظر خواهد رسید.

در ادامه این جلسه دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستایی سوالات و پیشنهادات خود را به فرماندار و معاون سیاسی وی ارائه نمودند.

dscn5133 dscn5129 dscn5128 dscn5120 dscn5122 dscn5138 dscn5145 dscn5146 dscn5152

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *