photo_2016-04-18_09-11-24

به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، عصر یکشنبه هفتاد و یکمین جلسه علنی شورای شهر بندرانزلی با موضوع حسابرسی امور مالی شهرداری و تعیین بودجه سال ۹۵ برگزار شد.
در ابتدای این جلسه پنج ساعته بدیعی فر نامه چهار تن از اعضای شورای شهر انزلی مبنی بر تخلفات مالی شهرداری را قرائت و سپس جوابیه شهرداری بندرانزلی را برای اعضای شورای شهر خواند.

photo_2016-04-18_09-10-29
در ادامه فرخی مسئول شرکت حسابرسی هوشیارممیز، گزارشی از وضعیت مالی شهرداری بندرانزلی در چهار سال مورد مطالعه این شرکت و نواقص موجود را برای اعضای شورای شهر ارائه نمود.

photo_2016-04-18_09-10-41
شهردار بندرانزلی در این جلسه اظهار داشت: مصوبات مالی شهرداری در سال ۹۳ و ۹۴ اجرایی شده است و نگاه ما همیشه به سمت شفاف سازی است؛ در حسابرسی های انجام شده نیز ستون های کاربردی مخارج شهرداری محاسبه و پیگیری شده است.
رضا پورشعبان با بیان اینکه حسابرسی امورمالی سالیان اخیر شهرداری کاری دشوار بود تصریح کرد: قبل از حسابرسی دقیق و بررسی موارد خاص ما نیاز به اصلاح ساختار سیستمی شهرداری داریم. وی افزود: در سال گذشته وزارت کشور اجازه عملیاتی شدن بخشی از بودجه را برای شهرداری صادر نکرده که حدود پنجاه درصد مشکلات ما در بخش بودجه به همین دلیل می باشد و از نظر ما بخشی از آئین نامه های بودجه ای شهرداری ها به اصلاحات اساسی نیاز دارد.
پورشعبان گفت: همه ما اذعان داریم شرکت حسابرسی هوشیار ممیز یکی از سخت گیر ترین شرکتها در حوزه حسابرسی بوده و باعث افتخار ماست که توانستیم در طی دوسال حسابرسی چهارسال را انجام دهیم و امیدواریم نتیجه این همکاری کمک شایانی به اصلاح ساختار مالی شهرداری باشد.
شهردار بندرانزلی در خصوص بودجه و برنامه های سال ۹۵ گفت: بودجه سال جاری را با پیش بینی ۳۰ درصد افزایش نسبت به سال گذشته پنجاه و سه میلیارد سیصد میلیون تومان گزارش دادیم که ۶۲ درصد از این بودجه به بخش عمرانی تعلق میگیرد و مابقی صرف هزینه های جاری شهرداری خواهد شد. وی ادامه داد: منابع تامین اعتبار نیز شامل درآمدهای نقدی شهرداری و منابع غیر نقدی همچون تملک و دارایی ها می باشد.
پورشعبان در ادامه خاطر نشان کرد: اصلاح ساختار مدیریتی شهرداری یکی از موارد مهمی است که بنده حدود ۱۸ ماه روی آن کار کرده ام اما تا امروز مورد تصویب استانداری و وزارت کشور قرار نگرفته است؛ به اعتقاد ما تا زمانی که ساختار سنتی مدیریتی در شهرداری اصلاح نشود بخش بزرگی از امور ابتر و ناقص خواهد ماند. شهردار انزلی افزود: در ساختار جدید ما سه معاون شهردار، ایجاد دوازده پست مدیریتی مستقل و ایجاد چهار ناحیه در دو منطقه شهری تعریف نموده ایم که امیدواریم با پیگیری های لازم این اصلاحات انجام شود.

رضا پورشعبان در خصوص پروژه های شهرداری بندرانزلی در سال جاری خاطر نشان کرد: ۲۲ مورد پروژه نیمه تمام با ارزش دو و نیم میلیارد تومان، ۲۸ پروژه جدید با حدود هفت میلیارد تومان بودجه و ۲۵ پروژه مستمر نیز با رقم شانزده میلیارد و هشتصد میلیون تومان اعتبار در دستور کار شهرداری قرار دارد.
شهردار انزلی یکی از مهمترین برنامه های شهرداری در سال ۹۵ را ادامه روند پیاده راه سازی با هدف سلامت بیشتر جامعه و زیباسازی شهری و روانسازی ترافیک دانست و تصریح کرد: موقعیت پروژه در بافت مرکزی شهر و خیابان سپه مکان یابی شده و طرح های اولیه مورد بررسی قرار گرفته است.
پورشعبان در پایان توضیحاتی در مورد سایر پروژه ها و طرح های شهرداری همچون هدایت آبهای سطحی، برقراری ارتباط پاشا روگا و شنبه بازار روگاه بعد از حدود چهل سال با لایروبی و اضافه شدن ۳۵ هکتار فضای سبز به محیط شهری، ساماندهی سواحل، احداث بازاچه های محلی، احداث بازار ماهی فروشان، ساماندهی سد معبر، بوستان لاله های سرخ و یادمان شهدا و مواردی از این دست برای حاضرین ارائه نمود.

photo_2016-04-18_09-10-52

امیر احمدی فرد نیز در جلسه علنی شورای شهر بندرانزلی به تفکیک بودجه عمرانی و جاری  شهر پرداخت و گفت: برخی هزینه ها و بودجه ها در بخش درست خود قرار نگرفته به طور مثال بخش نگهداری از فضای سبز، پرداخت حقوق و هزینه نگهداری کارخانه کمپوست و واگذاری جمع آوری زباله شهری به بخش خصوصی در هزینه های عمرانی تعریف شده است در صورتی که باید در ردیف هزینه ها جاری قرار گیرد.

وی در مورد درخواست شهرداری برای وام دو میلیارد تومانی گفت: تا به امروز هیچ طرحی توسط شهرداری به منظور توجیه این وام برای پروژه ها به شورا ارائه نشده است.
احمدی فرد با اشاره به تکمیل مراحل ساخت سوله بحران گفت: این پروژه به مدت سه سال است که بودجه های قطره ای براش در نظر گرفته میشود و هنوز مسیر دسترسی آن مهیا نشده است و باید بودجه عملیاتی صرف آن شود.
عضو شورا شهر انزلی خطاب به شهردار با اشاره به عدم الویت بندی در اجرای پروژه ها خاطر نشان کرد: ردیف بودجه به گونه ای ارائه می شود که بیش از ۲۰۰ کار را با ماشین آلات و نیروی انسانی محدود باید انجام بدهیم که مسلما با افزایش بیش از حد پروژه ها نظارت شهرداری کاهش می یاید در نتیجه شایسته است تعداد پروژه ها کمتر اما در عمل اجرائی گردد.
وی افزود اگر می خواهیم به توسعه پایدار دست یابیم نیازمند برنامه معطوف به عمل و عمل مستقیم بر برنامه هستیم و باید برنامه و چشم انداز درستی طراحی نماییم که متاسفانه شهرداری برنامه کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت خود را به شورا ارائه نداده است

photo_2016-04-18_09-11-10
احمدی فرد در خصوص بهبود ترافیک درون شهری خاطرنشان : نوسازی ناوگان عمومی، احداث پارکینگ طبقاتی، ایجاد طرح های تشویقی برای سازندگان در بافت های فرسوده، تکمیل خیابان فرهنگ و کانال انصارالحسین برای اتصال خیابان پاسداران به خیابان اصلی و ایجاد مسیرهای دوچرخه و تشویق مردم به دوچرخه سواری به روان سازی ترافیکی شهر و در نتیجه تبدیل انزلی به شهر دوچرخه ها می تواند فعالیت های مثبتی برای کم شدن حجم ترافیک شهری باشد
عضو شورا شهر انزلی اظهار داشت: ممیزی املاک و اجرای جی آی اس ، احداث باغ پرندگان و شهر مینیاتوری بندرانزلی در پارک جنگلی، احداث کارخانه آسفالت و ایجاد مجتمع های تجاری با مشارکت بخش خصوصی در ضلع غربی شهر می تواند به شکل گیری درآمدهای پایدار شهری کمک کند.

photo_2016-04-18_09-11-20 photo_2016-04-18_09-11-06 photo_2016-04-18_09-10-33 photo_2016-04-18_09-10-22 photo_2016-04-18_09-11-27
عکس: عمران حیدرپور – گزارش مریم خسروپسند

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

امین

۳۰ فروردین ۱۳۹۵

جناب اقای احمدی فرد بفرمایند که جی ای اس چگونه می تواند باعث درامد پایدار گردد؟ وقتی شهرداری و شورای شهر در رفع مشکلات بدیهی شهر مثل جمع اوری زباله و منظر شهری ناتوان است بهتر است به دنبال حل این مشکلات باشد نه جی ای اس و امثالهم که بیشتر در نظر است برای افراد خاص و بعضی رانت هاانجام شود و منابع مالی شهرداری که باید در وهله اول صرف نیازهای واجب شهر مثل خیابان سازی و فضای سبز و زیباسازی و…. شود صرف پروژه های دهن پر کن و در اولویت نبودن شهر شود که نتیجه اش هم برای دیگران است (البته در این مرحله) تا مردم شهر!!!!!

پاسخ