تIMG_0001

به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، پیش از ظهر امروز با حضور معاون عمرانی استاندار،  مدیران محیط زیست،نماینده مردم انزلی در مجلس،  رئیس اداره آب منطقه ای، مدیر کل شیلات،  رئیس اداره منابع طبیعی، فرماندار، بخشدار، دادستان شهرستان انزلی و جمعی از مدیران این شهرستان  بازدید از سواحل بندرانزلی انجام شد.

در حاشیه این بازدید و در جلسه ای با حضور خبرنگاران حجت شعبان پور معاون عمرانی استاندار اظهار داشت: جلسه حقوق بیت المال  به ریاست رئیس کل دادگستری گیلان حدود یکماه پیش تشکیل شده بود و در آن جلسه مدیریت یکپارچه سواحل در قالب یک پروژه مصوب زیر نظر شورای عالی معماری و شهرسازی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

شعبان پور با بیان اینکه ایجاد دیواره تا نزدیکترین حد به دریا علاوه برتجاوز به بیت المال زیرپاگذاشتن حقوق مردم است خاطرنشان کرد: آحاد جامعه باید حریم ۶۰ متر دریا را رعایت کرده و هیچکس نباید به خود اجازه دهد ساحل را تصرف و تبدیل به حوزه خصوصی خود نماید.

شعبانپور از سفر خود به انزلی به عنوان اولین شهرستان در راستای مدیریت یکپارچه سواحل خبر داد و گفت:آب منطقه ای، منابع طبیعی و شهرداری مکلف به برگزاری جلسات هماهنگی شده اند و حوزه شهری در اولویت رفع تجاوز به حریم دریا قرار دارد.
فرماندار بندرانزلی نیز در این جلسه با بیان اینکه دیواره گذاری سواحل از الزامات کار است اظهار داشت:عدم صورت گیری این  اقدام باعث بروز مشکلاتی خواهد شدبه طور مثال استان مازنداران حدود  ۸۵ درصد سواحل خود را از دست داده است

صفرنژاد با بیان اینکه با تشکیل ستاد ساماندهی سواحل در شهرستان درگام اول توانستیم سازه های سبک موجود در ساحل غازیان را ساماندهی کنیم افزود: اگرچه  فعالیت مدیران شهرستانی باید افزایش یابد؛ ولیکن ما به حمایت بیشتری از سوی مدیران کل نیازمندیم.

نماینده عالی دولت در بندرانزلی خاطر نشان کرد: برای ساماندهی و تخریب سازه های سنگین به کمک و همراهی دستگاه قضایی نیاز است و امیدواریم با این همکاری از پتانسیل بالای انزلی در جذب گردشگر هرچه بهتر و بیشتر استفاده شود.
IMG_0011 IMG_9  IMG_6 IMG_0007   IMG_5

IMG_0004

IMG_0002

IMG_0005

IMG_0001

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

محمد

۳ تیر ۱۳۹۵

این شهر با این همه جاذبه های گردشگری میتونست به یکی از توریستی ترین و ثروتمندترین شهرهای جهان تبدیل شه ولی خب این نصیب کشورهای همسایه شد و سهم سواحل این شهر و استان چیزی جز زباله ، دست اندازی ، فاضلاب و حسرت نبود…

پاسخ

میثم 59

۳ تیر ۱۳۹۵

وقتی میریم بیرون از استان به یکی میگیم واسه انزلی هستیم ، میگن خوشبحالتون دریا دارین میرین شنا!! کدوم دریا ؟؟ کدوم شنا ؟؟ ، چند روز پیش اومدم پسرم رو ببرم دریا که مثلا شنا کنه ،از هر طرف که خواستم برم سمت دریا بسته بود و به اصطلاح ملک شخصی بعضی از افراد بود ،یجوری نگاه میکنن که انگار دریا و همه لذت های اون ارث پدری خودشونه ……….
شما را به خدا این دریا واسه بیت المال و تمامی مرمان این کشور هستش ، والا ما که واسه همین شهریم نمیتونیم بریم سمت دریا چون اصلا ورودی وجود نداره چه برسه به بقیه…… ایشالله مسئولین فکری واسه این معضل بفرمایند.

پاسخ

پیروز پاسخ در تاريخ تیر ۴ام, ۱۳۹۵ ۲۳:۲۵:

عزیز من وقتی هنوز جزیی ترین مسایل شهری که جمع آوری زباله در شهر شده هفته ای سه بار! دیگه عمق فاجعه رو بخون انزلی شهر بیکاران و معتادان…..

guilak

گیلک

۳ تیر ۱۳۹۵

با سلام و آرزوی قبولی طاعات مسئولان محترم استان و شهرستان انزلی و کاربران عزیز انزلی کلاب .دوستان پارسال شروع به آزادسازی حریم دریا کردند و فرمودند که با جدیت ابتدا سازه های سبک و آلاچیق ها را جمع آوری می کنند و سپس سراغ ساختمانهایی که در حریم هستند خواهند رفت.نتیجه اش چه شد؟!!! برادرانه عرض می کنم اگر قصد انجام این کار را دارید باید جدی و مصمم باشید وگرنه با این حرفها نه وقت خودتون را بگیرید و نه وقت مردم را. چگونه می شود در مملکتی کسی کار غیر قانونی انجام دهد و مسئولان مربوطه نتوانند به حکم قانون آن شخص را به مجازات برسانند. اصلا قانون لازم نیست.شما در کجای دنیا دیدهاید اینگونه ساخت و ساز کنند و مردم را از لذت تماشای دریا محروم کنند؟!!! بدتر از آن حتی با ایجاد موانع نگذارند کسی به کنار ساحل برود!!! از آزادسازی که بگذریم آخر این چه وضعیتی است؟!! اگر کسی خواست دریا را ببیند حتما باید برود و پلاژ اجاره کند؟ من انزلی چی حق ندارم دست زن و بچه ام را بگیرم و یا اگر میهمانی دارم آنها را برای دقایقی به کنار ساحل ببرم؟ هر منفذی را می بینی آدم یاد جنگ تحمیلی و خاکریز عراقیها می افتد.من پارسال تصمیم داشتم با خانواده به کنار ساحل بروم تا بازار آسیای میانه رفتم و موقع ورود با ایست و بازرسی مواجه شدم و با اینکه گفتم انزلی چی هستم مبلغ ۲۰۰۰ تومن پرداخت کردم تا اجازه ورود گرفتم. راه پیشگیری از کارهای مخاطره آمیز و یا خدای ناکرده کارهای ناشایست دیگر بعضیها در کنار ساحل اینگونه نیست.

پاسخ