1

/جلسه انجمن و کمیته نهضت مطالعه مفید در شهرداری بندرانزلی برگزار شد/

جلسه انجمن و کمیته نهضت مطالعه مفید به میزبانی شهرداری انزلی در دفتر شهردار برگزار شد. در این جلسه که با حضور امام جمعه، فرماندرا، شهردار، مدیر کل کتابخانه های استان، فرمانده سپاه بندر انزلی، نائب ریس شورای شهر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس کتابخانه های عمومی بندر انزلی، رئیس کانون پرورش فکری کودک و نوجوان، رئیس اداره ورزش و جوانان و تنی چند از اعضاء و اصحاب رسانه برگزار شد.

در ابتدا اخوان رئیس کتابخانه های عمومی بندرانزلی بعد از اعلام آمار و عملکرد کتابخانها در سال گذشته از مدیر کل نهاد کتابخانه های استان گیلان خواست تا پیگیر ساخت کتابخانه ایی استاندارد که قرار است جنب مجتمع مسکن مهر ساخته شود باشد.

3

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین موسوی امام جمعه بندرانزلی گفت: بهتر است که مسابقات کتابخوانی راه بیاندازیم و جایزه آن این نهضت فکری جدید را به وجود خواهد آورد.همچنین میتوانیم به مسافران نوروزی یک کتاب هدیه دهیم.

سپس روحانی فر فرماندار بندرانزلی پس از تشکر از شهردار انزلی به دلیل اعتباراتی که به کتابخانه ها اختصاص داده است گفت: ما به مشکلات واقفیم و به همین جهت از شهردار می خواهم که به حمایت های خود ادامه دهد.

اسماعیل جانعلی پور مدیرکل کتابخانه های استان گیلان گفت: باید راهکارهای مطالعه مفید تعیین گردد. همچنین موارد برای احیاء کردن کتابخانه آبکنار وجود دارد و اگر مکان مشخص شود تا قبل از عید نوروز عیدی ایی به اهالی آنجا خواهیم داد. وی پیشنهاد داد که شهرداری بندر انزلی به صورت کارشناسی در محله های انزلی مطالعه کرده و در صورت امکان در همه مناطق کتابخانه احیاء نماید زیرا انزلی قابلیت این امر را داراست.

در ادامه طیوری رئیس آموزش و پرورش بندر انزلی گفت: تا زمانی که ساخت کتابخانه در آبکنار به اتمام برسد ما مدرسه ایی را در اختیار کتابخانه قرار خواهیم داد.

55

پور شعبان شهردار بندر انزلی نیز با بیان این مطلب که بحث فرهنگی بحث سنگینی است افزود ما باید برای بحث های فرهنگی چشم انداز یک،دو و سه ساله داشته باشیم.

وی خاطر نشان کرد پارک جنگلی انزلی را با مبلغ ۲/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال به صورتی زیبا احیاء نموده ایم که روزانه بیش از ۱۰۰۰ ماشین از آنجا می گذرد. همانطور که در جلسات گذشته هم اعلام کردم به شرط امنیت در آنجا می توان کتابخانه ایی احدث نمود.

شهردار انزلی ادامه داد: ما نیاز به به یک گروه مشاوره داریم تا چشم انداز توسعه در تمام بخشها را به ما نشان دهند. همچنین باید مکانیزم چگونه کتابخوانی را نیز گسترش دهیم.

56

پور شعبان در پاسخ به درخواست کتابخانه بندرانزلی در مورد وسیله نقلیه برای جابه جایی کتاب گفت:تا اردیبهشت آینده جمع آوری زباله ها به بخش خصوصی واگذار خواهد شد و به همین دلیل برخی از وسایل نقلیه ما بیکار می شوند که یکی از آنها را تمیز و به کتابخانه خواهیم داد.

وی تصریح کرد تلاش می کنیم مکانی مناسب را جهت احداث مجتمع فرهنگی در نظر گیریم و کتابخانه مناسبی را در آن مجتمع محیا نماییم.

4

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

انزلیچی

انزلیچی

۲۳ اسفند ۱۳۹۲

این طرح ها عالی هستنداما جنب مسکن مهر یه کم همچین دور نیست؟
پارک جنگلی انزلی هم اسمش روشه (جنگلی)به نظرتون مکان مناسبی واسه ساخت کتابخونه هست؟

پاسخ