DSC_01821

به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، نشست خبری داریوش جلالوندی سخنگوی شورای شهر ساعت ۹:۳۰ سه شنبه ۲۶ اسفند ماه ۱۳۹۳ آغاز شد.
این جلسه، که با حضور اصحاب رسانه و سخنگوی شورای اسلامی شهر بندرانزلی آغاز شد پیرامون فعالیت های یک ساله شورا و عملکرد شورا در سال ۹۳ گفتگوی خود را شروع کرد.
داریوش جلالوندی در ابتدا اهم برنامه های شورای شهر انزلی را در سال ۹۳ برای خبرنگاران شرح داد و گفت: ما در سال ۹۳ بر پایه سخنان مقام معظم رهبری در شورا بیشتر رویکردی فرهنگی و اقتصادی داشتیم، در سالی که گذشت اعضای شورای شهر ۱۷ جلسه علنی و ۷ جلسه غیر علنی را در دستور کار خود داشتند، کل مصوبات شورا در این سال ۱۷۱ بند بود که ۵۰درصد این مصوبات به کارهای عمرانی شهر مربوط می شود. ما در دوره چهارم شورا رویکردی جدی به ورزش و فرهنگ داشته ایم، ۱۹ بار جلسه کمیسیون تعیین بودجه داشتیم که ۹۶ مصوبه حاصل کار این جلسات بوده است، از دیگر کارهای مهم شورا تدوین و تصویب شیوه نامه سرمایه گذاری شهرداری بوده است، که پیشبرد این شیوه نامه به خود شهردار برمی گردد و شهرداری تیمی در خصوص همین شیوه نامه تشکیل داد، که با افراد مختلفی برای سرمایه گذاری در انزلی صحبت شده است و شهرداری مشاوران قدرتمندی در این زمینه برای همکاری به کار گرفته است.
از دیگر مواردی که شورا در تلاش برای به انجام رساندن آن بود اجرای سالن بحران شهر است که با بودجه یک میلیارد تومانی، این پروژه حدوده ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. در زمینه برنامه های فرهنگی و ورزشی ما در سال ۹۳ تجهیز و سالم سازی دریا، برگزاری جشن های مذهبی مانند ولادت ها و اعیاد در سطح شهر، تجلیل از استادان موسیقی مثل استاد ویسانلو، مسابقات ماهیگیری،برگزاری مسابقات والیبال ساحلی ، تجلیل از مدال آوران اینچئون و … را انجام دادیم. همچنین ما در زمینه طرح تفکیک زباله از مبدا برنامه های زیادی داشتیم هرچند که به شخصه معتقدم این طرح موفقیت آمیز اجرا نشده است و دنبال پیگیری جدی این برنامه هستیم.
سخنگوی شورای شهر انزلی در پاسخ به این سوال که برنامه رفع ترافیک نوروزی شهر به چه صورت است، گفت: آقایان آفتابی و بدیعی فر کارگروهی تشکیل داده و قصد دارند همان برنامه سال گذشته را اجرا کنند که این برنامه از ۱ فروردین آغاز می شود، تا مقداری از بار ترافیکی شهر در نوروز کاسته شود.
جلالوندی در مواجه با سوالاتی مبنی بر بودجه های فرهنگی شهر و نشست هایی با فرهنگیان شهر اینگونه پاسخگو بود: منظور ما از جلساتی با فرهنگیان لزوما نشست با معلمان و دوستان شاغل در آموزش و پرورش نیست بلکه منظور از فرهنگیان تمام افراد فرهنگی شهر، اهالی قلم، افراد خبره و صاحب نظر است که بسیار راغب هستیم این جلسات افزایش داشته باشد تا از پیشنهادات و انتقادات این گروه بهره مند شویم، من در مورد رقم دقیق بودجه اختصاص یافته به فرهنگ اطلاعی ندارم فکر میکنم رقمی در حدود ۲۵۰ میلیون تومان باشد، اما معتقدم برای پیشرفت و توسعه فرهنگی باید بودجه های بالاتر در نظر گرفت که با وضعیت عمرانی شهر شاید فعلا ارقام بالاتر مقدور نباشد چون منابع ما محدود است چالش های زیادی در این زمینه داریم،اگر شهرداری بتواند به کسب درآمد های پایدار ملزم شود ما از این روزمرگی بیرون می آییم و انشالله منابع ما از سطح بودجه تعیین شده بالاتر برود می توانیم کارهای بزرگتری در همه زمینه ها به ثمر برسانیم.
عضو شورای شهر بعد از سوالی که در مورد جاده بشمن و خطرات احتمالی آن و صحبت هایی مبنی بر الحاق بشمن به شهر بندرانزلی شد؛ توضیح داد: در سال ۹۳ ما پیشنهادی در خصوص الحاق بشمن به منطقه شهری نداشتیم باید این پیشنهاد به شورا برسد که ما هم برای تایید و پیگیری به استانداری و وزارت کشور نامه بنویسیم،اگر پیشنهاد این طرح برسد ما از آن استقبال میکنیم اما درحال حاضر چون این جاده در منطقه شهری نیست نمی توانیم در این خصوص کاری انجام دهیم.
وقتی از شاخص ترین مصوبه شورا در سال ۹۳ سوال شد سخنگوی شورا اظهار داشت: شیوه نامه سرمایه گذاری در شورا مهم ترین مصوبه امسال ما بود، وی همچنین دومین مصوبه مهم را درخواست شورا از شهرداری برای فعال سازی اتوماسیون اداری و استفاده از جی.آی.اس در شهر انزلی دانست.
سوال دیگر از داریوش جلالوندی این بود که شورا چقدر تلاش میکند تا از طریق ارشاد بودجه بیشتری برای شهر تهیه شود و فقط به فکر مدیریت شهرداری نباشد بلکه در زمینه مدیریت شهری تلاش کنند، که ایشان اینگونه پاسخ داد: ما نیز معتقدیم که نباید تنها کار شورا نظارت بر کارهای شهرداری باشد اما قوانین تا حدی دست و پا گیر است که ما حتی نمیتوانیم بر کارهای سازمانهای شهری مثل اداره آب و گازو … نظارت داشته باشیم چون روسای این ادارات از سوی استانداری انتخاب میشوند و بودجه هم استانداری تعیین و تهیه میکند، هرچند که گاهی در برخی زمینه ها با آنها مشورت هایی انجام میدهیم اما نمیتوانیم در کار اجرایی آنها دخالت کنیم.
یکی دیگر از پرسش ها در مورد وضعیت میدان شهر بود که جلالوندی این موضوع را اینگونه شرح داد؛ میدان اصلی شهر دغدغه همه مسئولین شهری است و ما واقعا مانده ایم که برای میدان چه کارکنیم، زیرا با هرگونه تغییری که بخواهیم ایجاد کنیم باید پاسخگوی سازمان میراث فرهنگی باشیم و اصلا اجازه تغییرات در ساختمان های حاشیه میدان را نمیدهند، و فقط به شهرداری اجازه داده اند که ساختمان ها را همانگونه که هست رنگ آمیزی کند، وشهرداری به جز خود میدان و بازسازی فلکه کار دیگری نمیتواند انجام بدهد، هرچند که ما خواستیم برای صاحبان این ساختمان ها نامه ای نوشته شود تا به وضعیت ظاهری و نمای ساختمانشان رسیدگی جدی کنند.
وقتی در مورد چاله های خیابان های سطح شهر از جلالوندی سوال شد او تصریح کرد: بزرگترین دغدغه همه اعضای شورای شهر همین وضعیت ناهموار خیابان ها و سد معبر های شهری است که در زمینه وضعیت خیابان ها دستور تیغه کشی و سایر اقدامات را صادر کرده ایم، اما در مورد رفع سد معابر مشکلات زیادی وجود داشته که این طرح سالها طول کشیده، اگر ما بدون فکر و برنامه جلوی این افراد را بگیریم در سطح شهر مشکلات و ناهنجاری هایی مثل بیکاری به وقوع خواهد پیوست به همین خاطر ما شهرداری را ملزم کردیم زمینی در اختیار این افراد قرار بدهد تا بتوانند کسب روزی حلال داشته باشند که امیدواریم تا یکی دو ماه آینده این مشکل به طور جدی مرتفع گردد.
در همین راستا در مورد وانت بارهای میوه فروشی که اطراف چهارطبقه مشغول به کار بودند سوال شد که وی توضیح داد: شهردار نامه ای نوشت در خصوص ساماندهی وانت باران که ما با این طرح مخالفت کردیم و گفتیم کار وانت، باربری است نه میوه فروشی! چون اینها میزان بنزینی که از دولت دریافت می کنند برای حمل و نقل بار است نه ایستادن در جایی و فروش میوه، از طرفی نظارتی هم نمی توانیم روی کار این افراد داشته باشیم و پاسخگوی هیچ سازمان و ارگانی نیستند.پس وانت بارهای میوه فروش باید جمع آوری شوند و به کار اصلی خودشان برگردند تا مشکلات و بی نظمی کم شود.
در مورد انتقال شنبه بازار یکی از حاضرین معتقد بود، اینکار به نوعی سنت های انزلی را می شکند و همین مکان شنبه بازار در زیر پل یکی از نمادهای انزلی محسوب می شود، که آقای جلالوندی معتقد بودند انتقال شنبه بازار و بازار ماهی فروشان به منطقه ای دیگر چیزی از شهر انزلی کم نمی کند بلکه نظم و انضباط شهر را بهبود می بخشد، این عضو شورای شهر افزود به احتمال قوی بازار ماهی نیز به روبه روی آتش نشانی کوی واحدی منتقل خواهد شد.
جلالوندی در پاسخ به این سوال که قرار بود شورای شهر سال ۹۳ را سال نهضت آسفالت انزلی نام گذاری کنند و این اسم تا چه حد تاثیر گذار بوده گفت: قرار بود این نام باشد اما ما مخالفت کردیم، زیرا معنایی نداشت چون یکی از وظایف شهرداری آسفالت کردن و بهبود وضع خیابان هاست و دیگر احتیاجی به نام گذاری نبود با این حال من فکر می کنم ما در زمینه آسفالت فعالیت های زیادی داشتیم و تا حدودی موفق بودیم.
ایشان در مورد این سوال که آیا قرار نیست برای وضعیت ترافیکی شهر یک فکر اساسی بشود که این معضل به طور جدی رفع شود نه به صورت طرح های چند روزه؟ به این صورت پاسخ دادند که مشکل ترافیک در اکثر شهرهای ایران وجود دارد،مخصوصا برای انزلی که فقط به صورت طولی رشد داشته و ما عرض چندانی برای خیابان ها نداریم و من فکر نمیکنم به این زودی با این بودجه بتوانیم کاری برای این مشکل ترافیکی انجام دهیم.
یکی از خبرنگاران معتقد بود جایگاه سخنگوی شورا جایگاهی نمادین است زیرا بسیار کم کار هستند و این موضوع به کل عملکرد شورا لطمه میزند که اینگونه پاسخگو شدند: من فکر میکردم به دلیل اینکه ما در شورا جلسات علنی داریم دیگر احتیاجی به اینگونه نشست ها نیست، اما با توجه به فرمایشات دوستان که گفتند در جلسات علنی شورا نمی شود اظهار نظر کرد ما تصمیم گرفتیم اینگونه جلسات را از این پس بیشتر برگزار کنیم.
یکی از حضار از آقای جلالوندی در مورد چالش های ممکن در سال ۹۴ پرسیدند که وی ابراز امیدواری کرد که چالش منفی به وجود نیاید و وظیفه شورا این است که مانع به وجود آمدن چالش ها شوند، اما گفتند یکی از چالش هایی که انزلی با آن دست و پنجه نرم می کند همین مشکلات سدمعبر و بازار ماهی فروشان است که زیبنده شهر انزلی نیست و جذابیت خدادادی انزلی را خدشه دار می کند و این چالشی برای شهرداری است و دیگری شیوه نامه شهرداری است که باید از سرمایه گذاران حمایت کنیم تا انزلی از این وضعیت کنونی خارج شود.
در پایان آقای جلالوندی با تبریک پیشاپیش سال نو برای مردم این شهر آرزوی توفیق و سربلندی در سال جدید داشته و تاکید کرد از حضور مردم در جلسات شورا استقبال کرده و از آنها درخواست داریم کوتاهی های شورا را به آنها اطلاع دهند تا با انتقادات سازنده درصدد رفع مشکلات برآیند، ضمن اینکه این عضو شورای شهر بندانزلی اعلام کرد به کار شورای اسلامی ، در سالی که گذشت نمره ۱۷ می دهد.

تهیه و تنظیم: مریم خسرو پسند

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مریم2

مریم2

۲۷ اسفند ۱۳۹۳

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931227000046

صومعه‌سرا شهر ابریشم و نیلوفر آبی

تالاب بین‌المللی ص.و.م.ع.ه‌ س.ر.ا یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهرستان بوده که…

این بخش از این خبر یعنی چی؟ واقعا چه معنی داره یه خبرگزاری مثل فارس از یه اسم جعلی استفاده میکنه؟ بابا چرا نمیفهمن اسم این تالاب همیشه تالاب انزلیه؟! به خدا یه همچین چیزایی میخونم فشارم میره بالا! تا کی باید زحمت بکشیم به اینها بفهمونیم این چیزارو؟ :pissedoff:

پاسخ

MAJID پاسخ در تاريخ اسفند ۲۸ام, ۱۳۹۳ ۰۲:۳۳:

فارس تا حالا بارها از این گزارش گر احتمالا صومعه سراییش گزارشای اینچنین منافقانه ای منتشر کرده.
شرم آوره.بدبختا میخان اینطوری معروف شن و اسم و رسم در کنن
اوج توهمش تالاب صومع ه س را رو بخشی از تالاب بین المللی خزر دونسته.بدعتی که چند وقتیه راه انداختن استفاده از اسم تا لاب خ ز ر ه :no: :no:

Shahin

۲۷ اسفند ۱۳۹۳

ابریشم که برای رشته و نیلوفر آبی برای تالاب انزلی، حتی تو متون تاریخی بندر طبیعی این تالاب رو اب انزلی هم یاد کردن بعد صومعه سرا که خودش نامی تحریف شده از یک لغت گیلکی است چه ادعایی برای تخریب نام تاریخی تالاب انزلی داره واقعا عجیب و باعث تاسفه. آقای فرماندار بسم ا… فارس رو خر فهم کن این مطالب چرند رو حذف کنه. دو تا نامه به وزارت کشور بزن. یا علی …

پاسخ

مریم2

مریم2 پاسخ در تاريخ اسفند ۲۸ام, ۱۳۹۳ ۱۴:۰۰:

جناب فرماندار که خودشون صومعه سرایی هستن، باید دید چی کار میکنن!

مریم2

مریم2

۲۷ اسفند ۱۳۹۳

خیلی جالبه وقتی میخوان این تالاب رو به انزلی منسوب کنن همینجوری میگن تالاب انزلی هرکی ندونه فکر میکنه یه آبگیره ۳۰۰ متری هستش بعد که الان میخوان بگن برای صومعه سراست کلی پیاز داغشم اضافه میکننبه خدا من موندم چرا مسئولین شکایت نمیکنن؟ الان سایت فارس جرات داره بنویسه خلیج ع.ر.ب.ی؟؟ بابا جعل جعله دیگه، دزدی با دزدی فرق میکنه؟
خدایی صومعه سرایی ها خیلی آدمهای خوب و دوست داشتنی هستن، اما وجدانا اصلا دغدغه تالاب ندارن اصلا میدونن عمق تالاب یک متر شده یعنی چی؟ اصلا میدونن آزولا چیه؟ به خدا انصاف نیست اینهمه ما حرصو جوش بخوریم آخرش هم بزنن به اسم یه شهر دیگه
اینم داره میشه مثل قضیه منطقه آزاد.. مسئولین هم که خواااااب

پاسخ

انزلیچی پاسخ در تاريخ اسفند ۲۸ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۳۱:

:yes: