Karvan-ahoo

به گزارش انزلی کلاب و به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، به مناسبت میلاد باسعادت حضرت امام رضا(ع)، جشن «یک کاروان آهو» در نوروزخانه منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

اجرای مراسم صلوات خاصه امام رضا(ع) همراه با آیین نقاره‌ نوازی توسط خدام و مداحان آستان مقدس سید جلال‌الدین اشرف(ع)، برادر امام رضا(ع) ، شعرخوانی شاعران رضوی و اجرای گروه موسیقی «مهر گیلان» به سرپرستی محمد آفریدون در دو بخش موسیقی سنتی-آیینی گیلان و موسیقی سنتی به زبان فارسی از بخش‌های جشن «یک کاروان آهو» در نوروزخانه منطقه آزاد انزلی است که از سوی معاونت فرهنگی هنری اجتماعی گردشگری این سازمان برپا شد.

بنابراین گزارش آشنایی مردم و گردشگران با آئین های اصیل مذهبی ولادت امام هشتم، فرهنگ‌سازی سیره رضوی(ع) و ایجاد فضای مفرح دینی برای گردشگران و ساکنان منطقه آزاد انزلی از دلایل اجرای این مراسم معنوی می باشد.

برگزاری مسابقه حضوری کتبی پیرامون زندگی امام رضا(ع) و ولایت ایشان، میان شرکت کنندگان و اهدای جوایز از دیگر بخشهای جشن «یک کاروان آهو» بود.

این گزارش اضافه نمود برنامه‌های دهه کرامت منطقه آزاد انزلی با پیش‌کنگره ۲ روزه شعر زنان با عنوان «عصر شعر نیلوفرانه» آغاز و با جشن «یک کاروان آهو» به پایان رسید.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

sinaclub

sinaclub

۱۷ شهریور ۱۳۹۳

به امید اون روزی که کل شهر به منطقه آزاد بپیونده و در چنین روزهایی شاهد این باشیم که مسئولین منطقه آزاد انزلی هم مراسماتش رو با کمک شهرداری در موزیک جیگا اجرا کنه
انزلی دروازه اروپا

پاسخ

علیرضا پاسخ در تاريخ شهریور ۱۸ام, ۱۳۹۳ ۱۴:۵۴:

سینا جان طبق اخبار رسیده اقدامات خوبی توسط جناب مسرور در خصوص پیوند شهر به منطقه آزاد انجام شده اما تمام این موضوعات نیازمند یک زیرساخته مناسب در شهر انزلی . امیدواریم این زیر ساخت با سفر چند هفته آینده جناب روحانی به استان گیلان و اگر هم امکانش بود « انزلی » ایجاد بشه .
فعلا که دو هفتست جناب استاندار میخوان بیان اما انگار انزلی رو فراموش کردن .
رو هوا موندن افتتاح پروژه های شهرداری هم که قرار بود با حضور ایشون افتتاح بشه جای خودش
امیدوارم جناب روحانی ۴۰ هزار رایشون رو در انزلی فراموش نکنن

sinaclub

sinaclub پاسخ در تاريخ شهریور ۱۸ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۵۴:

انشالله.آدمی به امید زندست.ما هم همچنان امیدوار
انزلی دروازه اروپا

MAJID پاسخ در تاريخ شهریور ۱۸ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۵۹:

فک کنم شما یه چیزایی میدونید ولی بروز نمیدید.باید راساً از شاهین آبای بپرسم قضیه چیه؟ :-/

۱۷ شهریور ۱۳۹۳

بخاطر کم کاری مسئولین انزلی ومنطقه ازاد روند کار بسیاری اهسته اهسته صورت می گیرد . زیرا منطقه ازاد بعد از چندین سال باید امروز در اوج خود باشد . اگر مسئولین طرح های برای سرمایه گذاری در این شهر به تجار وسرمایه گذاران پیشنهاد می دادند . امروز منطقه ازاد انزلی حرف اول را میزد. مثال ۱-بسیاری از ساکنین خود انزلی بخاطر نداشتن وسیله های شخصی از رفت وامد به منطقه آزاد محروم می باشد . حالا چه رسد به مسافرین ویا توریست ها .ایکاش برای این رفت وامدها ویا برای اشتغالزایی. تاکس های دریایی(((( کشتی های کوچک مسافربری ))را از انزلی به منطقه ازاد ویا بلعکس احداث می نمودند حتی می توانستند .با بردن مسافرین کشتی های کوچک مسافری بری به داخل تالاب وحاشیه جزیره طالقانی زمان تفریحی انها را پر کرده تا مسافرین بیشتری به این شهر واین منطقه جذب شوند . ویا حتی شهرداری ویا خود منطقه ازاد با اینگونه وسیله های حمل ونقل .ایجاد شغل واشتغالزایی می نمودند که با در آمدهای حاصله کمک بزرگی به این شهر می شد . وای کاش مسئولین شهر در داخل جزیره طالقانی شهر بازی احداث می کردند ویا چیزهای دیگر وبرای طرقی این شهر می توانستند .ساکنین جزیره را با توافق فی ما بین به مناطق دیگر شهر انتقال می دادند. ۲—–سهولت واسانی رفت وامد مسافرین ویا توریست ها وتجار وسرمایه گذارها از شهرهای دیگر این استان به این شهر حائظ اهمیت می باشد .که هنوز نه ترمینال مسافری بری درست وحسابی در این شهرانزلی وجود ندارد .چه اتوبوس وچه ماشین های سواری . ایکاش یک بار مسئولین شهر ومنطقه آزاد انزلی تصمیم به چنین سفری را می گرفتن یعنی از مشهد ویا گرگان ویا از تبریز ویا از بندر عباس به انزلی . .آن وقت متوجه خواهند شد .که چگونه می خواهد این شهر ویا این منطقه طرقی نماید .چه با اتوبوس باشد ویا چه ماشین های خطی وسواری .زیرا کاری به مشهد ویا بندر عباس ندارم .اگراز بابل ویا ساری با سرویس های سواری تصمیم به سفر نمائید .حدود ۱۵ بار باید سواره ویا پیاده شوید . ویا اگر با اتوبوس .سفر نمائید . اگر یک بار سفر کنید .دیکر پشیمان خواهید شد. حال می توان باز امید وار به طرقی وپیشرفت در این شهر بود. اگر هدف برای پیشرفت وطرقی در این شهر می باشد .بهتر است از اتوبوس های مدرن ویا از سواری های ویا ماشین های خطی راحت وبااحداث ترمینال خوب در انزلی بفکرطرقی وجذب توریست ومسافر باشند ویا حداقل می توانند از این طریق با چنین وسائل نقلیه در شهرهای ایران به تبلیغات منطقه ازاد انزلی بپردازند . زیرا با وسائل نقلیه راحت ومدرن از ترمینال های انزلی به کل نقاط ایران . هم جذب مسافر وتوریست خواهد شد هم می توان منطقه آزاد را به کل ایران معرفی واشنا نمود ..مثال .با نوشتن نام– مناطق جزیره ازاد انزلی— بر روی خودروهای مسافری این شهر .می توان جذب توریست ویا مسافرهای بیشتر را به این شهر نمود .زیرا با داشتن جزیره طالقانی ونام جزیره بر روی این منطقه بیشتر می توان به این منطقه امیدوار بود.

پاسخ

علیرضا پاسخ در تاريخ شهریور ۱۸ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۳۱:

طرح تاکس های دریایی(((( کشتی های کوچک مسافربری ))را از انزلی به منطقه ازاد ویا بلعکس واقعا طرح خوبی است
به مسئولان منتقل خواهد شد
امیدواریم با بودجه قابل توجه ای که سازمان منطقه آزاد دارد و توجه به پایانه مسافربری جدید الاحداث اما بدون استفاده اداره بنادر در قبل از پل غازیان این طرح مورد توجه قرار بگیرد
با نوشتن نام– مناطق جزیره ازاد انزلی— بر روی خودروهای مسافری این شهر نیز موافقم . به آقای خلیلی رئیس تاکسی رانی منتقل خواهد شد