با حضور نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد گیلان، جشن میلاد امام رضا (ع) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی برگزار شد.

IMG8580

همزمان با دهه کرامت، مراسم جشن میلاد ثامن‌ الحجج علی بن‌ موسی‌ الرضا (ع) صبح امروز با حضور جمع کثیری از دوستداران و عاشقان خاندان عصمت و طهارت(ع) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی برگزار شد.

این مراسم معنوی با همت دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد انزلی و با حضور نماینده مقام معظم رهبری در داشنگاهای آزاد اسلامی استان گیلان و رئیس و اعضای هیئت رئیسه‌ی این دانشگاه در فضایی آکنده از عطر گل‌محمدی و شادی برگزار شد.

IMG8335

ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی در این آیین ضمن تبریک دهه کرامت و ولادت با سعادت امام هشتم شیعیان جهان، با بیان ویژگی‌های برجسته‌ی مناظرات این امام رئوف گفت: حضرت امام رضا (ع) در مناظرات خود با استفاده از عنصر عقل و منطق حقانیت اعتقادات اسلامی را اثبات کرده‌اند.

علیرضا اقدامی در ادامه افزود: این سعادت بزرگی برای ایرانیان است که بارگاه امام رضا (ع) در سرزمینشان قرار دارد و می‌توانند از این نعمت استفاده کنند.

وی همچنین در جمع دانشجویان این دانشگاه خاطر نشان کرد: باید زندگی و سیرت ایشان سرمشق همگان قرار گیرد و سرلوحه کار و زندگی تمامی جوانان این مرز و بوم باشد.

H0223

 نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاهای آزاد اسلامی استان گیلان در جمع دانشگاهیان تصریح کرد: رویه‌ی امام رضا (ع) در مناظرات به دنبال تحمیل اعتقادات اسلام یا اعتقاد خود به طرف مقابل و برتری جویی نبود، بلکه با استفاده از منطق، حقانیت اعتقادات اسلامی را اثبات می‌کردند.

حجت السلام والمسلمین کریمیان، دوران حیات امام هشتم شیعیان را دورانی دانست که افکار و اندیشه‌های مختلف فلسفی و کلامی بسیاری مطرح بود.

این مسئول به کرامات برجسته‌ی آن حضرت از جمله رئوف بودن و مهربانی و تمام خوبی‌های عالم اشاره کرد و یادآور شد: برای مردم ولایت‌مدار و دیندار ایران اسلامی افتخاری بزرگ است که بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) در شهر مقدس مشهد قرار دارد.

در پایان نیز از ۱۰ دانشجوی دختر برتر در زمینه‌ی حجاب و عفاف تقدیر و به رسم یادبود هدیه ای به آنان تقدیم شد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *