81344919-6006450

۱۹ کودک و نوجوان عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان غازیان انزلی در جشنواره قصه گویی ، قصه های خود را به زیبایی برای حاضران نقل کردند.

به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا ، در این جشنواره کودکان همراه والدین خود شرکت داشتند و مادر بزرگ قصه گویی به نام زرین صیاد دلشاد پور نیز برای بچه ها قصه ای را به شیرینی تعریف کرد.

مربی فرهنگی کانون نیز در سخنانی به همین مناسبت گفت : قصه گویی در سرزمین ما اگر چه قدمتی دیرینه دارد اما با نفوذ وسایل ارتباط جمعی نوین و مسایل شهرنشینی در خانواده ها رو به افول نهاده است.

معصومه ابراری اظهار کرد : به یقین اولین قصه اش را کودک نه از زبان کسی بلکه با ضربان قلب مادر می شنود .

وی با بیان این که قصه گویی ضرورتی است برای زنده ماندن روح بشریت و قصه که نباشد آدمی از سکوت قصه می سازد یاداور شد: ما خود نیز کودکیهایمان را اغلب با افسانه ها به یاد می آوریم.

وی در ادامه سخنرانی اش افزود: آدمی ابعاد مختلف وجود خود را در قصه در می یابد در قصه یک بار دیگر به دنیا می آید و کودکی می کند ،بزرگ می شود ،مهر می ورزد و هنر قصه گو در این است که عواطف آدمی را برای او باز خوانی می کند .

ابراری خاطرنشان کرد : کانون پرورش فکری به عنوان پرچمدار قصه و قصه گویی برای ارتقاء کیفی قصه گویی به عنوان یک ابزار تربیتی موثر در انتقال ارزش ها ی فرهنگی به کودکان ونوجوانان پیشگام است.

از برنامه های دیگر این جشن شعر خوانی و نمایش خلاق چوپان دروغ گو و سرود ،اجرای موسیقی توسط عضو کودک مهرسا صداقت و پذیرایی و اهدا جوائز به همه شرکت کنندگان بود.

قرار است از این گروه قصه گو سه عضو کودک و سه عضو نوجوان انتخاب و به مرحله استانی معرفی شوند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره دو انزلی در غازیان، سال ۱۳۸۱ با هدف توسعه و ترویج فرهنگ کتاب خوانی و همچنین غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان این شهرستان گشایش یافت.

این کانون هم اکنون با بهره مندی از مربیان مجرب و علاقه مند و ۹ هزار جلد کتاب دارای یک هزار و ۴۰۰ عضو است.

اعضای این مرکز فرهنگی در طول سال در کلاس های فرهنگی مانند قصه گویی ، نمایش خلاق ، تحقیق ، کاردستی و کلاس های ادبی شامل برگزاری کارگاه شعر و داستان ، آموزش شعر و داستان و طرح ادبی و کلاس های هنری شامل نقاشی ، سفالگری و خوشنویسی شرکت می کنند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *