82185802-70933273[1]

جشنواره فرهنگی ورزشی دختران ساحل به مناسبت دهه کرامت و به همت امور ورزش بانوان و مشارکت شهرداری انزلی برگزار شد.
غروب جمعه جشنواره فرهنگی ورزشی دختران ساحل ، گرامیداشت دهه کرامت و بزرگداشت مقام دختر به همت هیات ورزش بانوان و شهرداری انزلی ، مادران و دختران و خانواده ها را در فضایی صمیمی و با نشاط دور هم جمع کرد .
دختران کودک و نوجوان که این روزها اغلب در فضای بازی ها و برنامه های مجازی و تلویزیونی محبوس هستند، از حصار تنگ تنهایی بیرون آمده و در هوای پاک ساحل نفس کشیدند و با دوستانشان بازی کردند .
نوای شاد موسیقی و تماشای این همه شور و نشاط لب های دخترکان بندر را به گلخند می گشود و آنان را به شرکت در مسابقه ها و فعالیت های ورزشی تشویق می کرد.
مسئول ورزش بانوان شهرستان انزلی درحاشیه برگزاری این جشنواره در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: هدف از برگزای این جشنواره فرهنگی ورزشی، آشنایی کودکان امروز با بازی های بومی و سنتی بوده تا با مشارکت در بازی های گروهی زندگی اجتماعی و تقسیم شادی ها را فراگیرند.
فخرالسادات خاکپور هرکدام از بازی های قدیمی را به مانند درسی از زندگی دانست و افزود: زندگی امروز مستلزم ثبات پایداری بوده و با بازی هایی مانند لی لی و افتادن و برخاستن بسیار یاد می دهد که هرافتادنی، شکست نبوده و زندگی به مانند این بازی ادامه دارد.
وی تاکید کرد: متاسفانه زندگی ماشینی ، روند توسعه زندگی شهری و صنعتی شدن ، تغییر الگوهای حرکتی را به ویژه در بانوان بوجود آورده و این فقر حرکتی سبب شده تا عضلات و اندام هایشان تحت تاثیر خطر جدی کم تحرکی و ضعف های جسمانی قرار گیرد.
خاکپور خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از چنین عارضه ای، بایستی ورزش را به صورت همگانی بین افراد رایج کرد و این کاری است که ما امروز با همیاری مربیان و هیات های ورزشی مان انجام می دهیم .
به گزارش خبرنگار ایرنا آسمان ساحل خزر با بادبادک های کودکان دختری رنگی شد که درکنار مادران خود بازی های گذشته آنها را تماشا کرده با آنها همبازی شدند، برای چند ساعت هم شده از گوشی های موبایل خود فاصله گرفتند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *