82189058-70939252[1]

جشنواره ساحل دوستی با برنامه های متنوع فرهنگی هنری به همت کانون پرورش فکری گیلان در ساحل مروارید خزر منطقه آزاد انزلی و کیاشهر آغاز به کار کرد.
مدیر کانون شماره دو پرورش فکری کودکان و نوجوانان انزلی در این باره گفت : این جشنواره در راستای حفظ محیط زیست با همکاری اداره محیط زیست گیلان ، شهرداری انزلی، آستانه و کیاشهر برای مدت یک ماه برپا است.
معصومه ابراری اظهار کرد : این جشنواره شامل اردو برای تمام اعضای کانونهای گیلان ، برنامه های فرهنگی و هنری به صورت کارگاهی ، ساخت کاردستی اریگامی است.
وی خاطرنشان کرد : بچه ها در این جشنواره با ساخت شکلهای موجودات دریایی مثل فک دریایی در حال انقراض و همچنین لزوم حفاظت بهتر از طبیعت و موجودات زنده آشنا می شوند .
*جشنواره ای برای نشاط و آموزش
مدیرکل امور اجتماعی استانداری گیلان در آیین آغازین جشنواره گفت: جشنواره ساحل دوستی با هدف تقویت و فراگیری نشاط اجتماعی و انتقال آموزه های زیست محیطی برگزار شده است.
یونس رنجکش اظهار کرد : این جشنواره نقطه اشتراک همگرایی اجتماعی و فضایی برای انتقال آموزه های زیست محیطی است .
وی با اشاره به اجرای برنامه های این جشنواره توسط اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خاطرنشان کرد: یکی از کارکردهای کانون این است که مهارتهای بهتر زیستن را به کودکان انتقال داده و هدایت و نهادینه کند .
رنجکش ابراز امیدواری کرد : این جشنواره در طی یک ماه برگزاری علاوه بر معرفی سنتها و فرهنگ گیلان از طریق اجرای نمایشها و برنامه های مختلف به اهداف آموزشی فرهنگی و توسعه ای خود دست یابد .
*جشنواره عاملی برای دوستی با طبیعت
فرماندار شهرستان رشت نیز در سخنانش این جشنواره را عاملی برای دوستی کودکان و نوجوانان با طبیعت خواند .
سید عیسی مهدوی اظهار کرد: هنرمندان کودک و نوجوان در کنار خزر ، دریای دوستی به خلق زیبایی می پردازند.
به گزارش ایرنا، در این مراسم آیین نمایشی رابچره ( پیشواز بهار) توسط گروهی از هنرمندان گیلان برگزار شد.
همچنین پیش از برگزاری مراسم افتتاحیه کارگاه محیط زیستی با حضور بانو ماساکی از گروه جایکا ژاپن برگزار شد.
مراسم شعرخوانی نیز توسط آی سودا عاشوری دارنده مقام نخست کشوری شعر کانون ، مریم عبدالله پور و فاطمه شهربانویی اجرا شد.
گروهی از هنرمندان کودک و نوجوان عضو کانون فرهنگی شماره یک و دو انزلی نیز به اجرای موسیقی پرداختند.
مهسا دهباش پور از اعضای کانون یکی از داستانهای مثنوی را به زیبایی به گیلکی برای حاضران نقل کرد.
در کیاشهر نیز برنامه با اجرای سرود ، ساخت کارت پستال، برپایی نمایشگاه رضوی همراه بود .
*کانون فرصتی برای فرهنگسازی
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان نیز هدف از برگزاری این جشنواره را ایجاد ارتباط بیشتر بین بچه ها و طبیعت ، ایجاد فضای شاد و مناسب برای انتقال آموزه های فرهنگی ، هنری و زیست محیطی عنوان کرد.
علی پورحسن با اشاره به اینکه این طرح برای نخستین بار در کشور توسط کانون فکری کودکان و نوجوان گیلان اجرا می شود افزود: نمایش های آئینی، نقاشی روی شن، چهره آرایی، قصه گویی، بازی های بومی و محلی، ساخت مجسمه های شنی، نمایش عروسکی، نقاشی و برگزاری مسابقه ازجمله برنامه های این جشنواره است.
وی خاطرنشان کرد : کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان فعالیت های فرهنگی، هنری، ادبی و پژوهشی خود را از طریق ۳۱ مرکز فرهنگی هنری ثابت، چهار کتابخانه ی پستی و یک کتابخانه ی سیار روستایی، هم چنین یک مرکز فرهنگی هنری فراگیر به کودکان و نوجوانان ارایه می کند./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *