به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب،جشنواره روز منطقه ای دریای کاسپین امروز (جمعه ۲۰ مرداد) در پارک بادی ساحل پاسداران بندرانزلی و به همت جمعی از رسانه های مستقل شهرستان برگزار شد.
این جشنواره با برنامه هایی همچون ساخت مجسمه های شنی، پرواز بادباک ها و جنگ شادی همراه بود و شرکت کنندگان از ساعت ۹ صبح برای ساخت مجسمه های شنی در ساحل حاضر شدند.

در ادامه گزارش تصویری این مراسم را که توسط “معصومه کاظمی” ثبت شده است مشاهده خواهید کرد:

 

 

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

رامین محمدی

۲۰ مرداد ۱۳۹۶

جهت اطلاع عزیزانی که در این چند سال نام کاسپین را به عنوان برند این همایش انتخاب نموده اند
به مناسبت ۲۱ مرداد روز دریای خزر
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): بیست و یکم مرداد ماه سال ۱۳۸۵، کنوانسیون حفاظت از محیط زیست دریای خزر (کنوانسیون تهران) برای ۵ کشور ساحلی لازم‌الاجرا و بعنوان روز دریای خزر نامگذاری شد.
http://www.iew.ir/1394/05/21/38872
توجه کنید ۱۱سال پیش این روز به نام خزر رونمایی شد اما در چند سال گذشته همزمان با کلید خوردن منطقه بندری کاسپین به عنوان رقیب اصلی منطقه آزاد و بنادر انزلی و زمزمه زیرمجموعه قرار گرفتن آن تحت نام واحد و مشترک کاسپین و با توجه به حرکات ایذایی مستمر استانی برای حذف نام انزلی,, پرسشی مطرح میشود برجسته سازی نام کاسپین در صورتیکه مطابق کنوانسیون مربوطه نام خزر در ترجمه رسمی این پروتکل ثبت و ضبط گردیده است در خود انزلی و به توسط نهادهای شهری بر پایه کدام سلیقه ودوراندیشی هرسال تکرار میشود!!!
امیدوارم همچون دیگر سریالهای دنباله دار حذف و غصب نام و صفات تاریخی مختص شهر انزلی که توسط شهرهای دیگر به نام خود سند زدند و ما فقط بیننده آن بودیم حداقل در این مورد با بی سلیقگی و بی توجهی و مشغولیات و روزمرگی های مسبوق به سابقه آتش بیار این معرکه نباشیم و حداقل در سال پیش رو به هر نحوی در برگزاری هرگونه همایش و مناسبتی نام انزلی رنگ و رخ بیشتری داشته باشد
در دنیای جدید رسانه رقابت دنیای تبلیغات و پروپاگاند اصلیترین بازوی رشد و کسب درآمد و سرمایه گذاری میباشد نمیتوان نسبت به این مهم بی توجه بود و در پس آن از بی توجهی و عدم تخصیص بودجه استانی در مقایسه با شهرهای مجاور قلم فرسایی کرد و آه کشید ووو………

پاسخ

رامین محمدی

۲۰ مرداد ۱۳۹۶

جهت اطلاع عزیزانی که در این چند سال متمادی نام کاسپین را به عنوان برند از این دست همایشها انتخاب نموده اند و نسبت به تذکرات و یادآوری های مکرر بدون توجه از کنار آن گذشته اند:
به مناسبت ۲۱ مرداد روز دریای خزر
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): بیست و یکم مرداد ماه سال ۱۳۸۵، کنوانسیون حفاظت از محیط زیست دریای خزر (کنوانسیون تهران) برای ۵ کشور ساحلی لازم‌الاجرا و بعنوان روز دریای خزر نامگذاری شد.
http://www.iew.ir/1394/05/21/38872
توجه کنید ۱۱سال پیش این روز به نام خزر رونمایی شد اما در چند سال گذشته همزمان با کلید خوردن منطقه بندری کاسپین به عنوان رقیب اصلی منطقه آزاد و بنادر انزلی و زمزمه زیرمجموعه قرار گرفتن آن تحت نام واحد و مشترک کاسپین و با توجه به حرکات ایذایی مستمر استانی برای حذف نام انزلی,, پرسشی مطرح میشود برجسته سازی نام کاسپین در صورتیکه مطابق کنوانسیون مربوطه نام خزر در ترجمه رسمی فارسی این پروتکل ثبت و ضبط گردیده است در خود انزلی و به توسط نهادهای شهری انزلی بر پایه کدام سلیقه ودوراندیشی هرسال تکرار میشود؟ وجالب آنکه در طراحی لوگو و پوستر تبلیغاتی که اصلیترین نشانه تبلیغاتی آن است کوچکترین نشانه ای از نام محتوایی انزلی به عنوان بزرگترین بندر حاشیه خزر(کاسپین) نمیتوان یافت !!!
شاید بتوان امید به آن داشت که همچون دیگر سریالهای دنباله دار حذف و غصب نام و صفات تاریخی مختص شهر انزلی که توسط شهرهای دیگر در قامت یک مدعی! به نامشان سند زده شده است و و ما فقط بیننده مطلق آن بودیم حداقل در این مورد با بی سلیقگی و بی توجهی و مشغولیات و روزمرگی های مسبوق به سابقه در انزلی آتش بیار این معرکه نباشیم و آب به آسیاب فرصت طلبان تضییع حق شهروندان انزلی نریزیم و حداقل در سال پیش رو به هر نحوی در برگزاری هرگونه همایش و مناسبتی نام انزلی رنگ و رخ بیشتری داشته باشد.
در دنیای جدید رسانه , رقابت دنیای تبلیغات و پروپاگاند اصلیترین بازوی رشد و کسب درآمد و سرمایه گذاری در هر منطقه میباشد و برجسته سازی یک نام بصورت مکرر خود بخود خود را به عنوان یک واقعیت به اذهان عمومی و صاحبان سرمایه تحمیل میکند و در تخصیص و جهت دهی در این زمینه نمیتوان نسبت به این مهم در حوزه اقتصادی و منطقه ای شهر انزلی بی توجه بود و در پس آن از بی توجهی و عدم تخصیص بودجه استانی در مقایسه با شهرهای مجاور قلم فرسایی کرد , آه کشید وچشم به آسمان دوخت …
امیدوارم نام کاسپین !!! که این روزها با تضییع حق جماعتی مردم عجین وهمراه شده است که بدون دور اندیشی و فقط برای گذران روزمرگی سرمایه زندگی خود را به باد فناداده اند و هر روز نا امیدانه در برابر موسسه آن, آه از نهادشان برمیآید ;که چگونه بدست خود حاصل عمر خود و خانواده خود را از بین بردند , آیندگان ما نیز در کنار ساحل شهرمان چشم به افق کاسپین بدوزند و به یاد آبی که به آسیاب رودخانه ای! به جای خزر و انزلی ریخته شد!! آه از نهادشان برآید و اعمال گذشتگان شهرشان را با هزاران تعجب وافسوس و با شرمندگی برای فرزندانشان بازگو کنند ووو…
با احترام
رامین محمدی

پاسخ