جشنواره دوستی با دریای کاسپین به همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی و گروه مردم نهاد سرزمین ایده آل ما در نظرگاه پارک ساحلی منطقه آزاد انزلی برگزار شد.
بنا بر این گزارش این جشنواره با هدف آموزش و ارتقاء آگاهی‏ های زیست محیطی شهروندان و گردشگران نسبت به دریای کاسپین و با این امید که نسل آینده محیط بانان خوبی برای دریای کاسپین و محیط زیست باشند، در بخش‏های مختلفی با حضور معاون و مدیران این سازمان، گردشگران و میهمانان منطقه آزاد انزلی برگزار شد.
لازم بذکر است در این جشنواره ده غرفه با هدف آموزش حفظ محیط زیست، آموزش رفتار با حیوانات، آموزش فضای سبز و گلکاری با استفاده از مواد پلاستیکی زائد، بخش گردشگری محیط زیست با هدف شناخت زیست بوم گیلان و به همراه نمایشگاه عکس و بخش مسابقه دانستنی‏های زیست محیطی، اجرای نمایش عروسکی با موضوع بازیافت زباله، نمایش کمدی و موسیقی، مسابقه ساخت مجسمه‏ های شنی برای گروه سنی کودک و نوجوان از برنامه های اجرا شده در این جشنواره بود که مورد استقبال گردشگران و فعالان زیست محیطی، به خصوص کودکان قرار گرفت.
گفتنی است مجید فاتحی معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی نیز در این مراسم از اقدامات سازمان منطقه آزاد انزلی در حفظ و صیانت از دریای خزر و برنامه ریزی جهت کاهش ورود آلاینده ها به دریای خزر و محیط زیست منطقه سخن گفت و افزود: اجرای طرح ۵ ساله تولید برنج ارگانیک به منظور کاهش استفاده از سموم وکودهای شیمیایی، احداث دو کارگاه بزرگ تولید ورمی کمپوست و اجرای طرح پایلوت تصفیه فاضلاب خانگی روستایی به روش ایمهافتانک از اقدامات مهمی است که به منظور کاهش ورود آلاینده های شیمیایی و بیولوژیکی به محیط و به خصوص دریای کاسپین در منطقه در حال اجراست.
وی در پایان تأکید کرد که هریک از ما باید مسولیت های خویش را در رابطه با حفظ محیط زیست، پاکسازی آن و حفظ دریای کاسپین بپذیرم.

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

رامین محمدی

۲۹ مرداد ۱۳۹۶

آیا تاکنون از خود پرسیده اید که چرا در انزلی آزموده را هزار بار آزمودن خطا نیست؟!!!
کاسپین و باز هم تکرار مکررات !!!!یک سوال ! دلیل برجسته سازی نام کاسپین در این چند سال برای چیست ؟ آیا این موضوع پرده دیگری از فشار و بمباران خبری برای ایجاد وجهه عمومی و سراسری برای جا انداختن نام کاسپین برای مجتمع بندری کاسپین در آینده نزدیک خواهد بود؟چند هفته پیش بندر امیرآباد به عنوان رقیب جدی بندر انزلی نام برده شد سالها پیش در مورد اختلاف فاحش تعرفه گمرکی در بندر امیرآباد بسیار گفته ونوشته شد اما متاسفانه هیچ حساسیتی از هیچ نهاد مسئول و یا مردمی دیده نشد!…نام شهر باران غصب شد اما سکوت بزرگترین کاری بود که انجام گرفت و دهها و صدها مورد که همه میدانیم و گفتن مجدد آن دور از حوصله…
آری گلوگاه اصلی مسیر تغییر و تحول در انزلی آزمودن مجدد آزموده هاست وقتی که عبرت از گذشته نیست…..

پاسخ