81995792-70579196[1]

 

معاون فرهنگی، اجتماعی ، گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی از برگزاری جشنواره ای با عنوان ترنم دریا در ایام نوروز در این منطقه خبر داد.
مجید فاتحی اظهارکرد: این جشنواره فرهنگی متنوع و جذاب با حضور هنرمندان از ۲۷ اسفند آغاز و تا ۱۴ فروردین ۹۵ ادامه خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد : درکنار برگزاری این جشنواره نمایشگاه های صنایع دستی ، هنرهای تجسمی، غذا، لباس، و موسیقی محلی نیز در قالب جشنواره اقوام برای گردشگران و مسافران نوروزی برپا می شود.
فاتحی با بیان اینکه حضور عموم مردم در این جشنواره آزاد و رایگان است خاطرنشان کرد: برای اولین بار، دو بوستان جنگلی طالب آباد و (چپرپرد ) نیز آماده ارائه خدمات به مسافران و گردشگران نوروزی استان گیلان است.
وی یادآور شد: برنامه های این جشنواره از برخی از شبکه های ملی و شبکه استانی پخش خواهد شد.
فاتحی خاطرنشان کرد : با توجه به لزوم ایجاد شرایط لازم برای ماندگاری هرچه بیشتر مسافران و گردشگران در استان گیلان و به تبع آن افزایش رونق اقتصادی و گردش پول در این استان ، برگزاری چنین جشنواره هایی علاوه بر ایجاد روحیه نشاط و شادابی در بین ساکنان و گردشگران، موجبات رونق هرچه بیشتر بخش گردشگری را فراهم آورده و گردشگران با خاطرات به یاد ماندنی به شهر و دیار خود باز می گردند.
حفظ و احیای مشاغل در قالب هنر و صنایع دستی ، استفاده از زبان گویای هنر در معرفی جاذبه ها و صنایع بومی ، کشف جاذبه های پنهان منطقه به کمک نگاه تیزبین هنرمندان و انتقال دارایی های بومی و ملی به نسل جوان و یادآوری آن به دیگر نسل ها از طریق جشنواره های فرهنگی هنری، از جمله دلایل مهم توجه به برگزاری جشنواره هایی از این دست است.
منطقه آزاد تجاری و صنعتی انزلی تنها منطقه آزاد در شمال کشور است.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *